На сьогодні Урядом ведеться робота по внесенню змін до чинного законодавства з метою формування відповідної правової бази у сфері приватизації.
Мета таких ініціатив виконавчої влади, на думку народного депутата, члена Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, голови Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова, − це перш за все підвищення ефективності управління державою.
«В умовах кризи всі держави світу прагнуть позбавитися від різних активів, підприємств, які неефективно управляються і приносять замість прибутку збитки. Завдання приватизаційної програми – отримати гроші, які в подальшому держава зможе спрямувати на базові програми з капіталізації залишкових активів, а також на економічну модернізацію» - зазначив народний депутат.
За словами регіонала, розширення приватизаційних процесів пов'язане перш за все з виконанням норм Програми економічних реформ Президента В.Януковича, в якій, зокрема, наголошується, що «завершення приватизації як широкомасштабного соціально-економічного проекту трансформації державної власності» планується в 2014 році.
Крім цього, він повідомив, що нова Державна програма приватизації до 2014 р. передбачатиме чітке визначення способів приватизації, вдосконалення норм, які регулюють ухвалення рішень в сфері продажу об'єктів приватизації, а також встановлення конкретних умов, невиконання яких буде підставою для розірвання договору купівлі-продажу за ініціативою держави і повернення об'єкту в державну власність.
Поруч з цим у програмі містяться прозоріші і чіткіші правила допуску до приватизаційних процесів, зокрема, згідно з її нормами планується створення таких умов участі в них іноземних інвесторів, за якими вдасться збільшити масштаби залучення приватного капіталу в економіку країни.
«У 2011 році буде приватизовано 700 державних об'єктів, в тому числі підприємства теплокомуненерго. Державний бюджет через накопичені попереднім урядом борги, на сьогодні обмежений в можливостях для здійснення модернізації об'єктів ТКЕ, авіапромисловості, портової інфраструктури тощо. Отож, прихід приватного капіталу дозволить відбудувати ці підприємства за новими і сучасними технологіями, збільшити капіталізацію транспортної галузі промисловості, енергетики, машинобудування» - відзначив Василь Чуднов.
Народний депутат повідомив також, що за підсумками 2010 року Фонд державного майна отримав від продажу державного майна 1,093 млрд. гривень, виконавши план по перерахуванню до держбюджету на 17,22%. У 2011 році ФДМ запланував надходження від приватизації у розмірі 10 млрд. гривень.
При цьому Василь Чуднов наголосив, що підприємства оборонного комплексу, а також підприємства ДАК «Хліб України», які зберігають державний зерновий резерв, приватизації не підлягатимуть. Тому заяви «опонентів» щодо розпродажі держави не відповідають дійсності.