Вампірським «європейським» містам гаплик. Українці, світанок вже незабаром!

 

 

Ра Переможний

Вже коні свої запряга

У візок харалужний.

Рахманний світанок все ближче.

Вже загарбника муляє спина

І сверблять перед втечею п’яти.

 

Мандруючи вулицями українських міст, я з радістю бачу переляк і розгубленість на неукраїнських, чужинських, носатих та вилицюватих кольорових обличчях. Все більше на вулицях ярооких хлопців та дівчат у вишиванках. Щось таки змінюється в нас на краще. Повстають у душах людей забуті та оббріхані Боги Предків.

 

Наближається весна і збудовані окупантами будівлі-потвори разом зі снігом скидують з себе фальшиву гордість. Стоїть з облізлою порепаною банею вампірська споруда вокзалу в Івано-Франківську – цей потворний пам’ятник австрійсько-католицької окупації. У сліпих вікнах його немов затаїлися у передсмертному передчутті химерні ящери-кровососи – душі тих, хто колись привіз залізницею до краю довірливих українців облудні звичаї та моди Європи (присмеркового краю вурдалаків, постмодерністів, гомосексуалітів, лезбіянок та інших духовних калік).

 

Перехнябилися балкони «панських» будинків у центрі міста. Пообвалювалися гіпсові витребеньки на піддашшях. Вся ота псевдобарочна італійщина не витримує нашого клімату, грізного дихання наших Предвічних Богів. Пліснявою, гнилизною закінчується уся та марнотна європейщина, якою заманювали у духовне і культурне рабство простих українських селян. І навіть ями та вибоїни на дорогах тішать. Бо ж саме цими дорогами до нас прихойшло зло так званого "прогесу". Ними везуть до нас речовий і духовний секонд-хенд, використаний мотлох, котрим так пишається міська так звана «еліта». Якби ще й телевежа впала! Щоби не бачити і не чути гнилих чужинських трансляцій, політичних шоу, попси і сатанинських мильних телесеріалів.

 

Зате який спокій і яка свята тиша в горах! Ялинки і смереки стоять, присипані снігом, немов живі піраміди Матері-Отиші. Там, в горах, народжується майбутнє Української Аратти. Діти сідають колом і слухають сивого діда, що оповідає їм про великі часи Сварожого Полудня, про карпатських велетів. А над ними підноситься синя-синя баня Вирію-Неба. І тільки десь унизу – у пліснявих казанах міст – клубочиться вампірська темрява, течуть брудні потоки сатанинської інформації, б’ються за крісла продажні політикани, тікає з власного трону головний жрець. А серед синьо-сріблясної величі українських гір та степів неквапно тече оповідь старця, блищать ясні очі наших арійських діточок, величними свідками давньої правди підносяться засніжені столітні дерева...

 

З останнього:

Те хробаччя євролюбне

І доларолюбне,

Що звило собі гнізда у трупах

Магнатів Потоцьких

Сполохано тулиться до сатанинських багать,

У яких догорає глобальна химера.

Вони ще ячать,

ще примножують труйну брехню

грошевладних божків

ще рахують загублені душі.

Але Темрява тяжко поранена

Стрілами Ра.

І злодійські зірки п’ятикутні

Сяють світлом цвинтарним,

Останнім для них. 

 


27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

109
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

632
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

972
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1759
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1147
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1720

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

484

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

934

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

980

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

857
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

468
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1628
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3275 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1660
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3642
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4497 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4941
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1335
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

905
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4839
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6720
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7599 11