Футурологи сперечаються, якою буде валюта майбутнього? Що стане еквівалентом обміну після того, як паперові гроші будуть вартувати дешевше як папір, на яких вони надруковані?
Варіантів не так багато.
Перше. Багато економістів припускають, що повернеться золото. Не виключено. Хоча все залежить від «глибини падіння». Золото насправді прагматичної цінності не має. Ним не наїшся, не загрієшся. І не убезпечишся від насильства. Швидше навпаки – на твоє золото буде багато бажаючих…
Друге. Кілька років тому хтось з економістів припустив, що еквівалентом обміну може стати енергія. «Кіловат-година» - як варіант. І це також залежить від «глибини падіння». Бо може статися так, що вся доступна енергія буде тільки у вигляді дров, спалюваних у ватрі.
Третє (с). Спостерігаючи за розвитком інтернету, щось так подумалося, що у випадку продовження руху світу в пост-індустріал, еквівалентом обміну цілком може стати «клік». Приклад Марка Цукерберга, який перетворив фейсбучний банальний, здавалось би, клік на кнопку «Like» на десятки мільярдів доларів (теперішній еквівалент обміну, наразі) - наснажує:))
Відчуття «кліку» як грошей майбутнього підсилюється і з врахуванням досвіду «Фіртки». Кліки можна обміняти на кліки, а поміняні кліки – на теперішні гроші (гривні)… Хоча поки що цінність «кліка» для багатьох віртуальна і незрозуміла. Його цінність наразі можуть відчути тільки ті, хто власне продає кліки… Ми це вже і робимо. При чому процес цей прогресує досить швидко.
Колись, безперечно, настане час краху паперових грошей. А клік буде жити! Кількість кліків зростає щодня. «Клікізація» світу триває! І ім’я натовпу «клікерів» – легіон!