В Україні з’явиться Програма розвитку форельництва

 

/data/blog/111383/e234b0bfe7b27315d93eae74ec311cdb.jpg

 

В Україні з’явиться Програма розвитку форелівництва, її мета - у 5-річний строк збільшити виробництво української форелі до 10 тисяч тонн.
 
За даними Української аквакультурної спілки сьогодні в Україні продукується до 1,5 тис тонн форелі на рік.

Над розробкою програми у липні 2016 розпочне роботу спеціально створена робоча група, до складу якої увійдуть представники Держрибагентства, Інституту рибного господарства НААН, Львівського національного університету Ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З Гжицького та Української аквакультурної спільноти. Очолить робочу групу український форелевод, Віце-президент Української аквакультурної спільноти Олег Божик.

«У 2015 році в Україну було імпортовано 3,6 тис тонн форелі з Норвегії, Данії, Чилі. Природні умови України, а саме наявність джерел з температурою води близько 10°C, яких багато на території Західної України, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей дозволяють збільшити виробництво форелі в рази. Крім того, форель має одну з найвищих рибопродуктивностей на одиницю площі в порівнянні з іншими об’єктами вирощування. Наприклад, з 1 га водного плеса ми отримаємо лише 1,5 тонни коропа і 500 тонн форелі – зазначив Олег Божик. – Наразі існує багато чинників, що стримують розвиток форелівництва в Україні, в першу чергу це законодавство. Мета нашої робочої групи – об’єднати зусилля експертів та держави і спростити умови роботи для вітчизняного форелевого фермера: організаційні, економічні та технічні».

«Збільшення обсягів аквакультури, фермерської риби над промисловим виловом – загальносвітовий тренд. Форель має потенціал до того, щоб стати драйвером української аквакультури. Гарним прикладом є сусідня Польща, яка за 25 років розвинула виробництво форелі із 140 тонн на рік до 14 тис. тонн і сьогодні повністю забезпечує свій внутрішній ринок. Зі свого боку Держрибагентство максимально сприятиме усім ініціативам, пов’язаним із розвитком аква- та марикультури в Україні», - повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Робоча група працюватиме над локальними та глобальними проблемами форелівництва в Україні. До локальних проблем можна віднести:

  • нормування дозвільних документів для форелівництва, в першу чергу питання нарахування орендної плати та отримання дозволів на спеціальне водовикористання;
  • стандартизацію існуючих господарств, необхідну для залучення у бізнес зовнішнього фінансування (реєстрація, проектне затвердження);
  • систему обліку та подання достовірних даних щодо вирощуваної риби;
  • залучення інвестицій у галузь як в якості стартового капіталу, так і для оновлення матеріально-технічних фондів існуючих господарства;
  • проблему підготовки фахових спеціалістів;
  • розширення ринків збуту;
  • пошук рішення зниження вартості кормів.

Глобальними проблемами, над вирішенням яких працюватиме група, є:

  • Селекційно-племінна робота у форелівництві. Через відсутність власного рибопосадкового матеріалу фермери часто завозять зарибок із закордону, нерідко із порушенням саніторано-епідеміологічних норм, тим самим провокуючи появу нових інфекцій у рибних господарствах.
  • Врегулювання на законодавчому рівні взаємовідносин форелевих та агрогосподарств. Водойми, що безпосередньо межують із землями агрогосподарств часто стають непридатними для ведення рибництва, через потрапляння у воду промислових забруднювачів, в них спостерігається підвищена захворюваність та смертність риби.
  • Підвищення рівня кваліфікації суб’єктів рибного господарства (фермерів). Запровадження навчальної програми для суб’єктів господарювання рибної сфери, обов’язкової перед початком рибогосподарської діяльності із заключенням відповідних договорів. Кожний суб’єкт рибного господарства працює в загальній екосистемі і загроза від його діяльності може бути набагато вищою, ніж в інших сферах сільського господарства (тваринництві, птахівництві), так як його помилка може привести до заподіяння значної шкоди екостемі та іншим суб’єктам господарювання. Маленький фермер, який знаходиться у верхівці джерела водопостачання, може з успіхом знищити великий рибкомбінат.

 

за матеріалами Держрибагенства


16.07.2016 443 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1492
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7095
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14950 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1861
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1132
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6610

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

685

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

913

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1693

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1501
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

481
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

723
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

891
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1789
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

816
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1116
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34954 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

304
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

466
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

786
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

693