В облдержадміністрації відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему «Рак шийки матки: актуальні питання діагностики та лікування».
У заході взяли участь науковці з усіх регіонів України, Росії та Білорусі, представники влади, журналісти.
Результативної роботи учасникам конференції побажала Віце-прем’єр-міністр України-Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.
У своєму виступі Міністр наголосила на серйозності проблеми виникнення онкологічних захворювань, які стають другою за значимістю причиною смерті в усьому світі. Щорічно внаслідок злоякісних новоутворень, за словами Раїси Богатирьової‚ в Україні помирає майже 90 тисяч людей, значна частина яких працездатного віку.
За період з 2001 по 2011 роки, зокрема, захворюваність на рак шийки матки збільшилася на 10,3%.
«Основну увагу ми мусимо звернути на профілактику, недопущення цієї важкої хвороби, - зазначила Раїса Богатирьова. – Дуже правильно буде, що в державній програмі з онкології заплановано створити спеціалізовану установу профілактики раку. Є надія, що цей центр запрацює в цьому році». Спілкуючись із журналістами, Міністр пояснила - у новоствореному центрі здійснюватиметься моніторинг інфекційних та неінфекційних хвороб. Такі ж центри працюватимуть в регіонах.
Одним з методів профілактики захворювання на рак шийки матки, як прозвучало на конференції у доповіді головного спеціаліста Міністерства охорони здоров’я, професора Людмили Воробйової, є нині вакцинація. Її проведення, на думку медика, повинно стати завданням державної ваги. Адже на сьогоднішній день на рак шийки матки хворіє більша частина жінок у віці від 30 до 54 років, раніше – 50-60 років.
Мовилося на конференції і про потребу створення єдиної програми скринінгових досліджень, удосконалення роботи цитологічної служби, постійного підвищення кваліфікації лікарів.
Читайте також: