
У Франківську пропонують безкоштовну юридичну допомогу з прав людини. Про це сьогодні, 26 серпня на прес-конференції розповіли представники Української Гельсінської спілки в Івано-Франківській області.
Щойно відкрита громадська приймальня працює за адресою пл. Міцкевича 8, офіс 9, пише ГК.
Програмний директор УГС Максим Щербатюк каже, що для Спілки це дуже важливий напрямок роботи, те поле, де народжуються справи, які змінюють судову практику та законодавство.
Мережа громадських приймалень є достатньо великою. На сьогодні відкрито в 17-ти регіонах. Всі вони працюють за певними стандартами, щоб дати допомогу високого рівня.
Юридична приймальня дає відповіді на питання не просто побутового, матеріального планів, а й пов'язані з питаннями збереження життя.
"Ми працюємо понад 10 років. Мережа показала свою ефективність, - наголошує Щербатюк. - Наші зусилля не є марними, вони доводять, що така практика приносить користь не лише конкретним особам. Йдеться про те, щоб вирішити проблему на системному рівні.
Це мала б робити держава, вона робить перші кроки. Але наше завдання знаходити прогалини й недоліки в законодавстві, щоб зробити ці кроки ефективнішими.
Завдяки приймальні ми хочемо допомогти багатьом людям, які є в цьому регіоні, на Івано-Франківщині. В тому числі йдеться про переселенців із зони АТО. Бо наразі таких функцій не виконіє ні держава, ні приймальні народних депутатів".
До слова, навіть ті справи, які вимагатимуть певних затрат, будуть профінансовані з фонду УГС.
Відповідальний юрист УГС Юрій Вацик наголошує, що приймальня надаватиме інформацію щодо прав людини. В тому числі щодо пільг для учасників АТО чи людей, які там перебувають.
"У відповідних питаннях будемо допомагати громадянам підготовлювати заяви до Європейського суду. Особливо складні питання будемо вирішувати на всеукраїнському рівні", - додає юрист.
Керівник юридичної компанії "LexConsulting" Володимир Костюк каже, що наразі в приймальні один фахівець. Проте, вже вироблені певні алгоритми та підготовлено певні інформаційні матеріали, які допоможуть оперативно давати відповіді громадянам і не потребуватимуть кількагодинних консультацій.
Загалом по Україні приймальні мають свою специфікацію - по правах ув'язнених, про правах іноземних. Найбільше - по соціальних питаннях. Немало з них стосуються пересиленців.
Франківська приймальня вибиратиме спеціалізацію відповідно до потреб регіону.
Вже є перші звернення та надано перші консультації. Робота приймальні з 8.30 до 17.00