В Івано-Франківську взялися долати стереотипи стосовно децентралізації

 


Фото: Фіртка

 

Cьогодні в рамках інформаційного семінару «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» організований Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні відбувся прес-брифінг для ЗМІ.

 

За словами представника ГО «Центру політичних студій» Віталія Світлика, сьогодні до Івано-Франківська зустрітись з керівниками районів приїхали представники з Києва, щоб в рамках семінару обговорити питання децентралізації передає Фіртка.

 

«Ми зараз збираємо сільських голів, представників селищних рад щоб пояснити їм для чого це об'єднання, щоб в подальшому було легше прийняти перспективний план розвитку», - розповів координатор семінару Віталій Світлик.

 

Такі семінари складені на основі європейського досвіду для роз’ясненя необхідності реформи децентралізація. Адже, дуже багато людей говорять? що нам потрібні реформи, але коли доходить справа до втілення, люди починають боятися цього.

 

Головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіонрозвитку Лідія Євтушенко розповіла про процеси, які відбуваються в усіх областях України щодо кроків з реалізації реформи місцевого самоврядування та проблем, з якими стикаються учасники процесу на місцях. 

 

«Міністерство не тільки розробляє і опрацьовує закони, але і займається безпосереднім втіленням цієї політики на теренах України. Сьогодні працюють в рамах інформаційних семінарів, які вже отримали схвальні відгуки. Ми надаємо блоки абсолютно конкретної інформації щодо логіки втілення децентралізації та пояснюємо чому необхідна саме децентралізація, а не федералізація. Наше завдання максимально конкретно роз’яснити законодавство, в який спосіб мають формуватись громади. Міністерство в повній взаємодії діє з Офісом реформ, тому що це спільна справа кожного з нас, щоб Україна здійснила цей крок, тому що ця реформа є незворотною», - розповіла Лідія Євтушенко.

 

Заступник голови ІФ ОДА Руслан Панасюк зауважив, що цим семінаром ми внесемо ще одну цеглинку в той механізм Офісу реформ.

 

Керівник Офісу реформ Дмитро Дзвінчук зуважив, що державне управління, яке існує до сьогодні відповідало тій тоталітарній державі, якою була УРССР, що зовсім не відоповідає тим устоям демократичного суспільства, які декларовані у Конституції України.

 

«Коли говорять про реформи і починають їх робити, то говорити легше бо у нас більшість хочуть бачити колгосп у чужому селі. Коли пробуємо пояснити необхідність реформи - виходить складно. Брак інформаційної розкрутки очевидний. Він ще полягає в інертності суспільства та патерналістських настроях. Всі чогось очікують. Зараз ми бачимо, що є окремі громади, які уже на етапі завершення формування. До прикладу завтра ми на сесії приймемо рішення про створення Бурштинської територіальної громади. І є такі, які кажуть що почекають, і такі, які в силу можливо своїх особистих причин реформу навіть саботують», - зауважив Дмитро Дзвінчук.

 

За словами Лідії Євтушенко це вже 15 семінар у співпраці. В основному вони прохоили на Півдні, Сході і Центрі України, в ході яких у кожній області виникали стереотипні запитання.

 

«Існує такий стереотип, що українське село занепадає і з реформою воно занепаде остаточно. Сільські голови переймаються тим, чи вони втратять свою роботу чи ні. Реформа передбачає передачу повноважень на місця, значить і сільські голови будуть потрібні. Однак особливість цієї реформи полягає в усвідомленні відповідальності. В держбюджеті на 2015 рік закладені додаткові кошти. Тобто кошти на проведення реформи вже є. за чотири місця 205 року місцеві бюджети додатково отримали 8,3 млрд грн. І ті громади які усвідомили, що тепер це їхня відповідальність, їхні можливості – почали ефективно використовувати ці кошти. Тепер потрібно усвідомити, що на місцях самі собі господарі, і якщо потрібно розробити філіали виконавчого комітету у віддаленому селі, щоб наблизити до громадян якісні послуги, то їх таки потрібно робити там. Бо це наші кроки до Європи», - відзначила Лідія Євтушенко.

 

Координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук підкреслив, що кричуща проблема в тому, що люди не вивчають законодавство.

 

«Страхи, які виникають у людей - виникають через те, що вони навіть не читають закони. На місцях повинні бути ефективні менеджери, які розуміють як працювати з громадськістю, з інвесторами, де і як залучати ресурси», - відзначив Томенчук.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вже 17 сіл "дали добро" на об’єднання у територіальну громаду з Бурштином

Міський голова Долини про адміністративно-територіальну реформу: Мене дивує позиція обласної ради

70% мешканців Прикарпаття підтримує децентралізацію, 61% - виступає за ліквідацію ОДА

Ольга Галабала: Об’єднан​і​ громад​и Прикарпаття ​​зможуть отримати​ ​140 млн. грн.​​

Дзвінчук хоче зібрати сесію обласної ради для адмінреформи

Галабала: Консультації в Мінрегіоні щодо об’єднання громад Івано-Франківщини відбулися кулуарно

 Дзвінчук: Громади, які будуть сформовані до 15 липня, зможуть отримати кошти з фонду регіонального розвитку

Адмінреформа на Прикарпатті. Експерти переконані, що 74 громади - забагато

Дмитро Дзвінчук про самодостатні громади, очікування від реформи місцевого самоврядування та кого у жовтні обиратимуть прикарпатці

В Івано-Франківську презентували Офіс реформ (фото)


25.06.2015 402 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

901
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14214 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1639
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

920
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

685

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1512

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1318

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13858
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

598
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

529
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

845 2