В Івано-Франківську взялися долати стереотипи стосовно децентралізації

 


Фото: Фіртка

 

Cьогодні в рамках інформаційного семінару «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» організований Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні відбувся прес-брифінг для ЗМІ.

 

За словами представника ГО «Центру політичних студій» Віталія Світлика, сьогодні до Івано-Франківська зустрітись з керівниками районів приїхали представники з Києва, щоб в рамках семінару обговорити питання децентралізації передає Фіртка.

 

«Ми зараз збираємо сільських голів, представників селищних рад щоб пояснити їм для чого це об'єднання, щоб в подальшому було легше прийняти перспективний план розвитку», - розповів координатор семінару Віталій Світлик.

 

Такі семінари складені на основі європейського досвіду для роз’ясненя необхідності реформи децентралізація. Адже, дуже багато людей говорять? що нам потрібні реформи, але коли доходить справа до втілення, люди починають боятися цього.

 

Головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіонрозвитку Лідія Євтушенко розповіла про процеси, які відбуваються в усіх областях України щодо кроків з реалізації реформи місцевого самоврядування та проблем, з якими стикаються учасники процесу на місцях. 

 

«Міністерство не тільки розробляє і опрацьовує закони, але і займається безпосереднім втіленням цієї політики на теренах України. Сьогодні працюють в рамах інформаційних семінарів, які вже отримали схвальні відгуки. Ми надаємо блоки абсолютно конкретної інформації щодо логіки втілення децентралізації та пояснюємо чому необхідна саме децентралізація, а не федералізація. Наше завдання максимально конкретно роз’яснити законодавство, в який спосіб мають формуватись громади. Міністерство в повній взаємодії діє з Офісом реформ, тому що це спільна справа кожного з нас, щоб Україна здійснила цей крок, тому що ця реформа є незворотною», - розповіла Лідія Євтушенко.

 

Заступник голови ІФ ОДА Руслан Панасюк зауважив, що цим семінаром ми внесемо ще одну цеглинку в той механізм Офісу реформ.

 

Керівник Офісу реформ Дмитро Дзвінчук зуважив, що державне управління, яке існує до сьогодні відповідало тій тоталітарній державі, якою була УРССР, що зовсім не відоповідає тим устоям демократичного суспільства, які декларовані у Конституції України.

 

«Коли говорять про реформи і починають їх робити, то говорити легше бо у нас більшість хочуть бачити колгосп у чужому селі. Коли пробуємо пояснити необхідність реформи - виходить складно. Брак інформаційної розкрутки очевидний. Він ще полягає в інертності суспільства та патерналістських настроях. Всі чогось очікують. Зараз ми бачимо, що є окремі громади, які уже на етапі завершення формування. До прикладу завтра ми на сесії приймемо рішення про створення Бурштинської територіальної громади. І є такі, які кажуть що почекають, і такі, які в силу можливо своїх особистих причин реформу навіть саботують», - зауважив Дмитро Дзвінчук.

 

За словами Лідії Євтушенко це вже 15 семінар у співпраці. В основному вони прохоили на Півдні, Сході і Центрі України, в ході яких у кожній області виникали стереотипні запитання.

 

«Існує такий стереотип, що українське село занепадає і з реформою воно занепаде остаточно. Сільські голови переймаються тим, чи вони втратять свою роботу чи ні. Реформа передбачає передачу повноважень на місця, значить і сільські голови будуть потрібні. Однак особливість цієї реформи полягає в усвідомленні відповідальності. В держбюджеті на 2015 рік закладені додаткові кошти. Тобто кошти на проведення реформи вже є. за чотири місця 205 року місцеві бюджети додатково отримали 8,3 млрд грн. І ті громади які усвідомили, що тепер це їхня відповідальність, їхні можливості – почали ефективно використовувати ці кошти. Тепер потрібно усвідомити, що на місцях самі собі господарі, і якщо потрібно розробити філіали виконавчого комітету у віддаленому селі, щоб наблизити до громадян якісні послуги, то їх таки потрібно робити там. Бо це наші кроки до Європи», - відзначила Лідія Євтушенко.

 

Координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук підкреслив, що кричуща проблема в тому, що люди не вивчають законодавство.

 

«Страхи, які виникають у людей - виникають через те, що вони навіть не читають закони. На місцях повинні бути ефективні менеджери, які розуміють як працювати з громадськістю, з інвесторами, де і як залучати ресурси», - відзначив Томенчук.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вже 17 сіл "дали добро" на об’єднання у територіальну громаду з Бурштином

Міський голова Долини про адміністративно-територіальну реформу: Мене дивує позиція обласної ради

70% мешканців Прикарпаття підтримує децентралізацію, 61% - виступає за ліквідацію ОДА

Ольга Галабала: Об’єднан​і​ громад​и Прикарпаття ​​зможуть отримати​ ​140 млн. грн.​​

Дзвінчук хоче зібрати сесію обласної ради для адмінреформи

Галабала: Консультації в Мінрегіоні щодо об’єднання громад Івано-Франківщини відбулися кулуарно

 Дзвінчук: Громади, які будуть сформовані до 15 липня, зможуть отримати кошти з фонду регіонального розвитку

Адмінреформа на Прикарпатті. Експерти переконані, що 74 громади - забагато

Дмитро Дзвінчук про самодостатні громади, очікування від реформи місцевого самоврядування та кого у жовтні обиратимуть прикарпатці

В Івано-Франківську презентували Офіс реформ (фото)


25.06.2015 432 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

729
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

672
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3284
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21368
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2144
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1623 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

493

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

305

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

902

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2302
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

590
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1138
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

292
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

916
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

886
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

788
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

161
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1632 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

507
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1462 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2324 4