В Івано-Франківську взялися долати стереотипи стосовно децентралізації

 


Фото: Фіртка

 

Cьогодні в рамках інформаційного семінару «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» організований Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) та Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні відбувся прес-брифінг для ЗМІ.

 

За словами представника ГО «Центру політичних студій» Віталія Світлика, сьогодні до Івано-Франківська зустрітись з керівниками районів приїхали представники з Києва, щоб в рамках семінару обговорити питання децентралізації передає Фіртка.

 

«Ми зараз збираємо сільських голів, представників селищних рад щоб пояснити їм для чого це об'єднання, щоб в подальшому було легше прийняти перспективний план розвитку», - розповів координатор семінару Віталій Світлик.

 

Такі семінари складені на основі європейського досвіду для роз’ясненя необхідності реформи децентралізація. Адже, дуже багато людей говорять? що нам потрібні реформи, але коли доходить справа до втілення, люди починають боятися цього.

 

Головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіонрозвитку Лідія Євтушенко розповіла про процеси, які відбуваються в усіх областях України щодо кроків з реалізації реформи місцевого самоврядування та проблем, з якими стикаються учасники процесу на місцях. 

 

«Міністерство не тільки розробляє і опрацьовує закони, але і займається безпосереднім втіленням цієї політики на теренах України. Сьогодні працюють в рамах інформаційних семінарів, які вже отримали схвальні відгуки. Ми надаємо блоки абсолютно конкретної інформації щодо логіки втілення децентралізації та пояснюємо чому необхідна саме децентралізація, а не федералізація. Наше завдання максимально конкретно роз’яснити законодавство, в який спосіб мають формуватись громади. Міністерство в повній взаємодії діє з Офісом реформ, тому що це спільна справа кожного з нас, щоб Україна здійснила цей крок, тому що ця реформа є незворотною», - розповіла Лідія Євтушенко.

 

Заступник голови ІФ ОДА Руслан Панасюк зауважив, що цим семінаром ми внесемо ще одну цеглинку в той механізм Офісу реформ.

 

Керівник Офісу реформ Дмитро Дзвінчук зуважив, що державне управління, яке існує до сьогодні відповідало тій тоталітарній державі, якою була УРССР, що зовсім не відоповідає тим устоям демократичного суспільства, які декларовані у Конституції України.

 

«Коли говорять про реформи і починають їх робити, то говорити легше бо у нас більшість хочуть бачити колгосп у чужому селі. Коли пробуємо пояснити необхідність реформи - виходить складно. Брак інформаційної розкрутки очевидний. Він ще полягає в інертності суспільства та патерналістських настроях. Всі чогось очікують. Зараз ми бачимо, що є окремі громади, які уже на етапі завершення формування. До прикладу завтра ми на сесії приймемо рішення про створення Бурштинської територіальної громади. І є такі, які кажуть що почекають, і такі, які в силу можливо своїх особистих причин реформу навіть саботують», - зауважив Дмитро Дзвінчук.

 

За словами Лідії Євтушенко це вже 15 семінар у співпраці. В основному вони прохоили на Півдні, Сході і Центрі України, в ході яких у кожній області виникали стереотипні запитання.

 

«Існує такий стереотип, що українське село занепадає і з реформою воно занепаде остаточно. Сільські голови переймаються тим, чи вони втратять свою роботу чи ні. Реформа передбачає передачу повноважень на місця, значить і сільські голови будуть потрібні. Однак особливість цієї реформи полягає в усвідомленні відповідальності. В держбюджеті на 2015 рік закладені додаткові кошти. Тобто кошти на проведення реформи вже є. за чотири місця 205 року місцеві бюджети додатково отримали 8,3 млрд грн. І ті громади які усвідомили, що тепер це їхня відповідальність, їхні можливості – почали ефективно використовувати ці кошти. Тепер потрібно усвідомити, що на місцях самі собі господарі, і якщо потрібно розробити філіали виконавчого комітету у віддаленому селі, щоб наблизити до громадян якісні послуги, то їх таки потрібно робити там. Бо це наші кроки до Європи», - відзначила Лідія Євтушенко.

 

Координатор групи транскордонного та міжрегіонального співробітництва Платформи громадянського суспільства Договору про асоціацію Україна-ЄС Ростислав Томенчук підкреслив, що кричуща проблема в тому, що люди не вивчають законодавство.

 

«Страхи, які виникають у людей - виникають через те, що вони навіть не читають закони. На місцях повинні бути ефективні менеджери, які розуміють як працювати з громадськістю, з інвесторами, де і як залучати ресурси», - відзначив Томенчук.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вже 17 сіл "дали добро" на об’єднання у територіальну громаду з Бурштином

Міський голова Долини про адміністративно-територіальну реформу: Мене дивує позиція обласної ради

70% мешканців Прикарпаття підтримує децентралізацію, 61% - виступає за ліквідацію ОДА

Ольга Галабала: Об’єднан​і​ громад​и Прикарпаття ​​зможуть отримати​ ​140 млн. грн.​​

Дзвінчук хоче зібрати сесію обласної ради для адмінреформи

Галабала: Консультації в Мінрегіоні щодо об’єднання громад Івано-Франківщини відбулися кулуарно

 Дзвінчук: Громади, які будуть сформовані до 15 липня, зможуть отримати кошти з фонду регіонального розвитку

Адмінреформа на Прикарпатті. Експерти переконані, що 74 громади - забагато

Дмитро Дзвінчук про самодостатні громади, очікування від реформи місцевого самоврядування та кого у жовтні обиратимуть прикарпатці

В Івано-Франківську презентували Офіс реформ (фото)


25.06.2015 419 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1428
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2982
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1039
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3289 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві кудись заглядати можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

31

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1004

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

840

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

379
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

214
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2402
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

491
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15112
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

851
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

413
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

323
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

411
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

697
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1154