В Івано-Франківську створюють соціально-культурну карту міста (фото)

 

Фото: Типовий Франківськ

 

Незабаром в Івано-Франківську з`явиться соціально-культурну карта міста. Долучитися до нанесення на неї урбаністичних феноменів та креативних локацій закликають усіх іванофранківців.

 

В антикафе STANTSIYA відбулася презентація-обговорення карти. Як розповів ініціатор проекту Богдан Дубильовський, такі карти є в багатьох відомих світових містах. Потрібні вони не лише туристам, а, передусім,  – мешканцям міста, щоб знайомитися, дружити, працювати, відпочивати, разом вирішувати проблеми, пише ТФ.

 

 «Це буде інтернет-карта, на яку кожен мешканець зможе наносити особливі місця в Івано-Франківську. Відповідні локації ми поділили на 4 категорії: позитивні, негативні, торгівля та харчування, а також категорія «різне». До прикладу, франківці на карті зможуть визначити місця позитивного міського простору. Такі піктограми будуть мати зелене забарвлення. Це місця, де франківці люблять проводити час,відчувають себе щасливими та своєрідно приховані скарби міста – емоційно близькі мешканцям. Також до позитивних можна віднести місця, де є безкоштовний душ, вай-фай, точки утилізації батарейок,спортмайданчики і таке інше», – розповідає ініціатор проекту Богдан Дубильовський.

 

Крім цього, на карту будуть нанесені локації, які на думку мешканців, носять негативну енергетику. Такі місця відзначатимуть червоним кольором. Тут відбувається найбільша кількість гоп-стопів чи ДТП, зграями живуть безпритульні собаки, місця, де є нелегальна забудова чи справляють нужду люди без місця проживання.

 

Жовтим кольором на карті будуть відзначені особливі місця торгівлі та харчування. Такі як, місця продажу соняшника домашнього смаження, заклади, які надають знижки туристам, велосипедистам чи місця, де можна купити дешеві колготки, попити домашнього квасу і т.д.

 

Четверта категорія, відзначена на карті бежевим кольором, – «різне». Сюди увідуть міські локації, які також є особливими, проте не підходять у попередні категорії, своєрідний мікс.

 

«Суть ідеї – пожвавити громадське суспільство, щоб мешканці міста почали знайомитися один з одним, із сусідами, разом вирішувати якісь питання, створювати нові проекти. Карта – це фон. Моя мрія, щоб завдяки цій карті сусіди почали збиратися і робити собі майданчики, фарбувати під`їзди і такі інше, щоб не чекали на державу чи на когось», – зазначає Богдан Дубильовський.

 

Унікальність карти полягає в тому, що додавати нові локації зможе будь-хто в будь-який час. Більше того, на сайті кожну піктограму можна буде обговорювати, як в соцмережах, тобто додавати коментарі та фотографії.

 

«Це швидше буде, як портал чи форум. Хтось із чимось не погоджується, хтось з кимось іде на каву і вирішує ту чи іншу проблему. Наразі на карту вже нанесено 100 локацій. Ми сподіваємося, що франківці активно включаться в цей процес і таких особливих місць на карті стане набагато більше», – каже ініціатор проекту.

 

Крім цього, карта також буде розповсюджуватися у друкованому варіанті.

 

Над створенням карти працює невеличка команда дизайнерів та громадські активісти. На даному етапі проекту всі витрати – кошти ініціаторів створення карти. Проте,  для того, щоб запустити сайт активісти сподіваються на отримання гранту від британського уряду.

 

 

 

 

 


28.06.2015 483 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1160
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

411
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14280 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

710
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5978
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13918
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

314
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2