Історію скаутингу презентували в Івано-Франківську. Книга «Пласт – український скаутинг» основана на історичних дослідженнях та архівних матеріалах. Утім її виклад доступний для кожного.
Автором книги є пластун, науковець та голова облради Олександр Сич.
Василь Іваночко - досвідчений пластун. Пригадує, написати книгу про Пласт його друг Олександр Сич, так скаути звертаються між собою, запропонував понад 20 років тому. Жодної доступної літератури про цю молодіжну організацію тоді не було. В радянських архівах працювали підпільно. Пригадує, навіть до самвидаву вдавалися.
Щоправда, тоді новітня історія українського скаутингу закінчувалася довоєнним періодом. Усе, що друкували опісля, було у вигляді буклетів чи газетних статей. Вперше історія Пласту з-під пера автора вийшла 10 років тому.
До 100-річчя Пласту видання вирішили дещо відредагувати. З тоненької збірочки історія українського скаутингу "доросла" до достойної книги. Невідомі досі історичні факти та архівні світлини. Кілька розділів долали. Деякі з них - нові. Охопили розвиток Пласту на Буковині, Закарпатті, Волині та центральній Україні, повідомляє вежа.
«Пласт – український скаутинг» не наукова праця. Це популярний нарис з історії Національної скаутської організації. Тираж видання понад 3 тисячі примірників.
ДОВІДКА:
«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.В Україні кількість пластунів складає 4500 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня1912 р.
Скаутський рух, до якого належить і український Пласт, базується на масонських традиціях любові, патріотизму та служіння, він створений в Британії в 1907 році масоном полковником сером Робертом Стефенсоном Смітом Баден-Пауеллом. В даний час ця молодіжна організація налічує близько 40 мільйонів осіб в 217-ти країнах.
Читайте також:
Пластуни навчались основ скелелазіння на Скелях Довбуша (фото)