В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

 

 

 

 

Минулого тижня в Івано-Франківську в меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського за спияння Культурологічної Фундації "Цинамоновий хрущ" відбувся «Традиційний філософський квартирник «Під абсент».

 

Темою бесіди була - "Екхарт Толле і його бачення Шляху".

 

Бесіді, як завжди, передувало "ритуальне" пиття абсенту...

 

 
Головні тези бесіди:

 

"Основою філософської доктрини Толле є відносини людини з Теперішнім Моментом, ("Тут і Зараз" - "hic et nunk").  Відносини з Моментом "Зараз"- це відносини із самою Реальністю, із справжнім Життям, оскільки воно існує тільки Зараз. В Теперішньому, насправді знаходиться все: наше тіло, радість буття, любов ... Всі події відбуваються тільки Зараз, в теперішньому часі.

 

Однак, від Реального життя людину відділяє певне енергетичне утворення, яке прийнято називати  - Розумом. Постійно продукуючи мільйони думок, Розум створює у людській свідомості ілюзію життя, що наповнена несправжніми образами як то: "особиста історія" "незадоволення минулим", "страх перед майбутнім", "ототожнення себе із соціальним чи майновим статусом" тощо. 

 

Тільки глубоке усвідомлення "технологій Розуму" їх відслідковування в собі як "чужорідне тіло" дозволить людині досягти транформації індивідуальної свідомості та духовного пробудження"

 

 

Бесіда на квартирнику тривала більше 4 годин.

 

Як і під час попередніх зустрічей, серед виступаючих висловлювалася думка про те, що новітні філософи нічого нового не продукують, оскільки все вже було сказано раніше "класиками". Зокрема доктрина Толле перегукується доктриною Хайдеггера.  А Толле лише її "перекодував" на сучасне "попсове" спийняття.

 

Оскільки правила квартирників забороняють дискусію та суперечку, то іншим учасникам зустрічі залишалося лише погодитися із таким твердженням, "доповнивши" його, як це і було під час квартирника за Еріхом Фроммом, тим, що Толле, зрештою, не є філосом в класичному (академічному) розумінні цього слова, а швидше є практикуючим метафізиком, який ніколи не буде зрозумілим для "академіків".

 

Щодо "несправжнього" в нашому житті, дісталося і Фейсбуку...

 

 

Більше інформації про Екхарта Толе читайте в блозі Михайла Романюка, який і був доповідачем по темі останнього квартирника.

 

 

Наступний "Традиційний Філософський квартирник "Під абсент" відбудеться в четвер, 6 грудня о 17.30, як завжди - в меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

На наступному квартирнику гості повернуться до "класики жанру".

 

Тема бесіди:  "Феноменологія Духу" за Геогром Вільгельмом Фрідріхом Гегелем.

 

Доповідач - Олександр Новосьолов.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 


05.11.2012 2024 0
Коментарі (0)

10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

873
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

743
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

472
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3023
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1094
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2185 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

101

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2901

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3713

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6895
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2805
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

952
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4176
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

391 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

876
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1676
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1525
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

325
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

133
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1397 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

626
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2760