Сьогодні в Івано-Франківську відбулася відкрита дискусія на тему "Громада і депутати: відповідальність взаємна".
Ініціаторами дискусії виступили учасники громадської ініціативи за введення законодавчого механізму відкликання народних депутатів України "Ми обираємо - ми відкликаємно".
Участь у дискусії взяли народні депутати від Прикарпаття, депутати обласної, міських та районних рад, громадські активісти, журналісти.
За словами організаторів, головною метою зустрічі стало вироблення дієвих механізмів співпраці між народними обранцями і громадою.
"Ми не маємо на меті провести черговий “круглий стіл”, поговорити і розійтись. Ми хочемо у результаті дискусії розробити формат взаємодії між громадами та їхніми представниками у органах влади. Наша ціль - змінити відносини між громадою і депутатами", - наголосила учасниця Ініціативи Ольга Галабала.
На переконання учасників дискусії, нині мають бути розроблені чіткі механізми відкликання народного обранця у випадку невиконання ним покладених на нього обов'язків і таким чином вироблення партнерських стосунків між виборцями і людьми, які представляють їхні інтереси у вищому законодавчому органі держави.
А для цього, на думку народного депутата Василя Гладія, вже потрібні суспільна довіра, відчуття людьми своєї участі у політиці і підтримання постійного зв'язку між депутатом і виборцями.
Однак, за словами політолога Тараса Случика існує проблема - виборці не знають реальних функцій народних обранців. "Депутат - це людина, яка має готувати закони, а не робити ремоти...", - зауважив Случик.
Втім, учасники Ініціативи "Ми обираємо - ми відкликаємно" стверджують, що єдиним механізмом здатним хоч якось змінити ситуацію є внесення змін до Конституції України у частині відкликання народного депутата. Відповідний законопроект вже є напрацьованим.