В Івано-Франківську відкрили Почесне Консульство Чеської Республіки

У вівторок, 18 лютого, в приміщенні Івано-Франківського драмтеатру відбулося прийняття на честь відкриття Почесного Консульства Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Про це повідомляє Івано-Франківська торгово-промислова палата, пише Фіртка.
Як зазначають, Почесне Консульство буде розміщене в будівлі Івано-Франківської торгово-промислової палати на вулиці Теодора Цьоклера, 9А.
У прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства взяли участь представники державної та місцевої влади, військові, представники духовенства та бізнесу, освітяни та науковці.
Старший директор юридичного та консульського відділу МЗС Чеської республіки Мартін Смолек на прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства зазначив, що він брав участь у відкритті багатьох консульств, проте вперше це робить в країні, яка веде війну.
Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех зазначив, що відкриття Почесного Консульства в цей час — це ще одна демонстрація довіри та підтримки України:
«Чехія і надалі буде разом з Україною у війні з росією в її прагненні незалежності. Чеська Республіка готова допомагати Україні в її відновленні та відбудові, а також підтримати Україну в її прагненні вступу до Євросоюзу».
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував чеським гостям за велику підтримку України Чеською Республікою:
«За чітку позицію президента Чеської Республіки, за кожен снаряд, за кожен бронетранспортер, за кожен танк, які Чехія передає Україні, — наше велике спасибі. Це сьогодні найголовніше, адже від цього сьогодні залежить чи буде Українська держава.
Також наша подяка громадам Чехії за конкретну допомогу Івано-Франківській громаді, особливо на початку повномасштабного вторгнення.
Ми маємо побратимські стосунки з громадами міст Пшерув і Табор, які нам допомагали. Дякуємо також за тролейбуси, які нам передало місто Єлгава».
Присутній на представницькому прийнятті відомий івано-франківський інтелектуал, письменник Володимир Єшкілєв зазначив:
«Прийняття на честь відкриття консульства – це захід, якого в нашому місті не було вже дуже давно. Тішить, що сьогодні Івано-Франківськ виглядав не провінційно. Навіть голова облради Олександр Сич говорив не лише про історію, а й про постмодерн!».
Як пишуть в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті, також Олександр Сич у своєму вітальному слові розповів багато цікавих історичних фактів про підтримку Чехією українців-героїв визвольних змагань, які знайшли свого часу прихисток саме в Чеській республіці, про програми.
«Також Олександр Сич жартома зазначив, що радий відкриттю консульства Чехії в Івано-Франківську, проте шкодує за тим, що Івано-Франківська облрада втратила одного зі своїх найкращих депутатів — Андрія Левковича, якого чеське МЗС призначило на посаду Почесного Консула», — пишуть у палаті.
Керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, який став Почесним Консулом Чеської Республіки, у своєму виступі висловив переконання, що відкриття Почесного Консульства в Івано-Франківську стане ще одним етапом в розвитку дружніх стосунків між Чеською Республікою та Україною.
«Наші країни мають багато спільного: ми не лише маємо подібні мови, культури та менталітет, подібний клімат та географію. В нас є багато спільного в історії.
Славетний український Гетьман Пилип Орлик, автор першої Конституції, мав чеське походження. Його батько був чехом, а мама українкою.
Саме в Празі в 1876 році побачило світ перше нецензуроване видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Це сталося саме в тому році, коли в росії вийшов так званий «Емський указ», який поставив під заборону українську мову та українську літературу.
Україна та Чехія мають і спільну історію — як в складі Австро-Угорщини, так і в складі радянського блоку.
Українці пам’ятають Празьку весну 1968-го року. Тоді в Чехію для придушення спроби демократичних реформ ввели п'ять тисяч танків та 200 тисяч солдатів соціалістичного табору.
Тому, саме чеський народ краще за інших розуміє, з ким сьогодні «має справу» Україна.
Саме тому саме Президент Чеської Республіки Пьотр Павел на минулій Мюнхенській безпековій конференції ініціював надання Україні партнерами одного мільйону артилерійських снарядів», — зазначив Андрій Левкович у своєму виступі.
Також Андрій Левкович розповів про плани роботи Почесного Консульства:
«Україна зараз на шляху до членства в євроатлантичних структурах. І досвід Чеської Республіки, як одного з учасників Вишеградської четвірки, є дуже цікавим та корисним.
Адже головною метою Вишеградської групи була саме інтеграція до європейських структур. У нас, в нашого Почесного Консульства багато ідей та планів взаємовигідної співпраці в багатьох сферах і галузях.
Зокрема, в гуманітарній сфері: в культурних обмінах та освіті. Також, працюючи на посаді керівника Івано-Франківської торгово-промислової палати в нас склалися прекрасні ділові стосунки з Міністерством торгівлі Чеської Республіки.
Делегації бізнесу Чехії неодноразово відвідували Івано-Франківську палату, а українські бізнесмени — Чехію. Зокрема брали участь в міжнародних виставках в Брно.
Переконаний, що взаємовигідна економічна співпраця між нашими країнами має добрий потенціал. Українські підприємці зацікавлені в чеських сучасних технологіях та обладнанні.
Українці очікують на майбутню взаємовигідну співпрацю з чеським бізнесом по відбудові України, взаємній торгівлі та спільних інвестиційних проєктах».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Фотогалерея


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2556
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19924
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

712

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

397
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

923
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24420
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

658
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

765
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1653
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8081
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

526
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2081 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750