В Івано-Франківську відкрили Почесне Консульство Чеської Республіки

У вівторок, 18 лютого, в приміщенні Івано-Франківського драмтеатру відбулося прийняття на честь відкриття Почесного Консульства Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Про це повідомляє Івано-Франківська торгово-промислова палата, пише Фіртка.
Як зазначають, Почесне Консульство буде розміщене в будівлі Івано-Франківської торгово-промислової палати на вулиці Теодора Цьоклера, 9А.
У прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства взяли участь представники державної та місцевої влади, військові, представники духовенства та бізнесу, освітяни та науковці.
Старший директор юридичного та консульського відділу МЗС Чеської республіки Мартін Смолек на прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства зазначив, що він брав участь у відкритті багатьох консульств, проте вперше це робить в країні, яка веде війну.
Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех зазначив, що відкриття Почесного Консульства в цей час — це ще одна демонстрація довіри та підтримки України:
«Чехія і надалі буде разом з Україною у війні з росією в її прагненні незалежності. Чеська Республіка готова допомагати Україні в її відновленні та відбудові, а також підтримати Україну в її прагненні вступу до Євросоюзу».
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував чеським гостям за велику підтримку України Чеською Республікою:
«За чітку позицію президента Чеської Республіки, за кожен снаряд, за кожен бронетранспортер, за кожен танк, які Чехія передає Україні, — наше велике спасибі. Це сьогодні найголовніше, адже від цього сьогодні залежить чи буде Українська держава.
Також наша подяка громадам Чехії за конкретну допомогу Івано-Франківській громаді, особливо на початку повномасштабного вторгнення.
Ми маємо побратимські стосунки з громадами міст Пшерув і Табор, які нам допомагали. Дякуємо також за тролейбуси, які нам передало місто Єлгава».
Присутній на представницькому прийнятті відомий івано-франківський інтелектуал, письменник Володимир Єшкілєв зазначив:
«Прийняття на честь відкриття консульства – це захід, якого в нашому місті не було вже дуже давно. Тішить, що сьогодні Івано-Франківськ виглядав не провінційно. Навіть голова облради Олександр Сич говорив не лише про історію, а й про постмодерн!».
Як пишуть в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті, також Олександр Сич у своєму вітальному слові розповів багато цікавих історичних фактів про підтримку Чехією українців-героїв визвольних змагань, які знайшли свого часу прихисток саме в Чеській республіці, про програми.
«Також Олександр Сич жартома зазначив, що радий відкриттю консульства Чехії в Івано-Франківську, проте шкодує за тим, що Івано-Франківська облрада втратила одного зі своїх найкращих депутатів — Андрія Левковича, якого чеське МЗС призначило на посаду Почесного Консула», — пишуть у палаті.
Керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, який став Почесним Консулом Чеської Республіки, у своєму виступі висловив переконання, що відкриття Почесного Консульства в Івано-Франківську стане ще одним етапом в розвитку дружніх стосунків між Чеською Республікою та Україною.
«Наші країни мають багато спільного: ми не лише маємо подібні мови, культури та менталітет, подібний клімат та географію. В нас є багато спільного в історії.
Славетний український Гетьман Пилип Орлик, автор першої Конституції, мав чеське походження. Його батько був чехом, а мама українкою.
Саме в Празі в 1876 році побачило світ перше нецензуроване видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Це сталося саме в тому році, коли в росії вийшов так званий «Емський указ», який поставив під заборону українську мову та українську літературу.
Україна та Чехія мають і спільну історію — як в складі Австро-Угорщини, так і в складі радянського блоку.
Українці пам’ятають Празьку весну 1968-го року. Тоді в Чехію для придушення спроби демократичних реформ ввели п'ять тисяч танків та 200 тисяч солдатів соціалістичного табору.
Тому, саме чеський народ краще за інших розуміє, з ким сьогодні «має справу» Україна.
Саме тому саме Президент Чеської Республіки Пьотр Павел на минулій Мюнхенській безпековій конференції ініціював надання Україні партнерами одного мільйону артилерійських снарядів», — зазначив Андрій Левкович у своєму виступі.
Також Андрій Левкович розповів про плани роботи Почесного Консульства:
«Україна зараз на шляху до членства в євроатлантичних структурах. І досвід Чеської Республіки, як одного з учасників Вишеградської четвірки, є дуже цікавим та корисним.
Адже головною метою Вишеградської групи була саме інтеграція до європейських структур. У нас, в нашого Почесного Консульства багато ідей та планів взаємовигідної співпраці в багатьох сферах і галузях.
Зокрема, в гуманітарній сфері: в культурних обмінах та освіті. Також, працюючи на посаді керівника Івано-Франківської торгово-промислової палати в нас склалися прекрасні ділові стосунки з Міністерством торгівлі Чеської Республіки.
Делегації бізнесу Чехії неодноразово відвідували Івано-Франківську палату, а українські бізнесмени — Чехію. Зокрема брали участь в міжнародних виставках в Брно.
Переконаний, що взаємовигідна економічна співпраця між нашими країнами має добрий потенціал. Українські підприємці зацікавлені в чеських сучасних технологіях та обладнанні.
Українці очікують на майбутню взаємовигідну співпрацю з чеським бізнесом по відбудові України, взаємній торгівлі та спільних інвестиційних проєктах».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Фотогалерея


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7464 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1115
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

618
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5637
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1282

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1013
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

349
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

407
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1349
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

693
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5732
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

441
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

307
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

645 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1090
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

946