В Івано-Франківську відкрили Почесне Консульство Чеської Республіки

У вівторок, 18 лютого, в приміщенні Івано-Франківського драмтеатру відбулося прийняття на честь відкриття Почесного Консульства Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Про це повідомляє Івано-Франківська торгово-промислова палата, пише Фіртка.
Як зазначають, Почесне Консульство буде розміщене в будівлі Івано-Франківської торгово-промислової палати на вулиці Теодора Цьоклера, 9А.
У прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства взяли участь представники державної та місцевої влади, військові, представники духовенства та бізнесу, освітяни та науковці.
Старший директор юридичного та консульського відділу МЗС Чеської республіки Мартін Смолек на прийнятті на честь відкриття Почесного Консульства зазначив, що він брав участь у відкритті багатьох консульств, проте вперше це робить в країні, яка веде війну.
Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех зазначив, що відкриття Почесного Консульства в цей час — це ще одна демонстрація довіри та підтримки України:
«Чехія і надалі буде разом з Україною у війні з росією в її прагненні незалежності. Чеська Республіка готова допомагати Україні в її відновленні та відбудові, а також підтримати Україну в її прагненні вступу до Євросоюзу».
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував чеським гостям за велику підтримку України Чеською Республікою:
«За чітку позицію президента Чеської Республіки, за кожен снаряд, за кожен бронетранспортер, за кожен танк, які Чехія передає Україні, — наше велике спасибі. Це сьогодні найголовніше, адже від цього сьогодні залежить чи буде Українська держава.
Також наша подяка громадам Чехії за конкретну допомогу Івано-Франківській громаді, особливо на початку повномасштабного вторгнення.
Ми маємо побратимські стосунки з громадами міст Пшерув і Табор, які нам допомагали. Дякуємо також за тролейбуси, які нам передало місто Єлгава».
Присутній на представницькому прийнятті відомий івано-франківський інтелектуал, письменник Володимир Єшкілєв зазначив:
«Прийняття на честь відкриття консульства – це захід, якого в нашому місті не було вже дуже давно. Тішить, що сьогодні Івано-Франківськ виглядав не провінційно. Навіть голова облради Олександр Сич говорив не лише про історію, а й про постмодерн!».
Як пишуть в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті, також Олександр Сич у своєму вітальному слові розповів багато цікавих історичних фактів про підтримку Чехією українців-героїв визвольних змагань, які знайшли свого часу прихисток саме в Чеській республіці, про програми.
«Також Олександр Сич жартома зазначив, що радий відкриттю консульства Чехії в Івано-Франківську, проте шкодує за тим, що Івано-Франківська облрада втратила одного зі своїх найкращих депутатів — Андрія Левковича, якого чеське МЗС призначило на посаду Почесного Консула», — пишуть у палаті.
Керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, який став Почесним Консулом Чеської Республіки, у своєму виступі висловив переконання, що відкриття Почесного Консульства в Івано-Франківську стане ще одним етапом в розвитку дружніх стосунків між Чеською Республікою та Україною.
«Наші країни мають багато спільного: ми не лише маємо подібні мови, культури та менталітет, подібний клімат та географію. В нас є багато спільного в історії.
Славетний український Гетьман Пилип Орлик, автор першої Конституції, мав чеське походження. Його батько був чехом, а мама українкою.
Саме в Празі в 1876 році побачило світ перше нецензуроване видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Це сталося саме в тому році, коли в росії вийшов так званий «Емський указ», який поставив під заборону українську мову та українську літературу.
Україна та Чехія мають і спільну історію — як в складі Австро-Угорщини, так і в складі радянського блоку.
Українці пам’ятають Празьку весну 1968-го року. Тоді в Чехію для придушення спроби демократичних реформ ввели п'ять тисяч танків та 200 тисяч солдатів соціалістичного табору.
Тому, саме чеський народ краще за інших розуміє, з ким сьогодні «має справу» Україна.
Саме тому саме Президент Чеської Республіки Пьотр Павел на минулій Мюнхенській безпековій конференції ініціював надання Україні партнерами одного мільйону артилерійських снарядів», — зазначив Андрій Левкович у своєму виступі.
Також Андрій Левкович розповів про плани роботи Почесного Консульства:
«Україна зараз на шляху до членства в євроатлантичних структурах. І досвід Чеської Республіки, як одного з учасників Вишеградської четвірки, є дуже цікавим та корисним.
Адже головною метою Вишеградської групи була саме інтеграція до європейських структур. У нас, в нашого Почесного Консульства багато ідей та планів взаємовигідної співпраці в багатьох сферах і галузях.
Зокрема, в гуманітарній сфері: в культурних обмінах та освіті. Також, працюючи на посаді керівника Івано-Франківської торгово-промислової палати в нас склалися прекрасні ділові стосунки з Міністерством торгівлі Чеської Республіки.
Делегації бізнесу Чехії неодноразово відвідували Івано-Франківську палату, а українські бізнесмени — Чехію. Зокрема брали участь в міжнародних виставках в Брно.
Переконаний, що взаємовигідна економічна співпраця між нашими країнами має добрий потенціал. Українські підприємці зацікавлені в чеських сучасних технологіях та обладнанні.
Українці очікують на майбутню взаємовигідну співпрацю з чеським бізнесом по відбудові України, взаємній торгівлі та спільних інвестиційних проєктах».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Фотогалерея


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

668
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1005
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31712 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1469
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665