В Івано-Франківську відкрили новий офтальмологічний кабінет для дітей

Повне обстеження очей у дитини відтепер можна пройти в міській дитячій поліклініці на вулиці Тичини, що у Івано-Франківську.

Про це повідомили в пресслужбі Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

Тут відкрили новий офтальмологічний кабінет, де маленьких пацієнтів обстежать, проконсультують та нададуть необхідну медичну допомогу при різних захворюваннях, пов’язаних з порушенням зору. Новий кабінет поділений на три зони з усім необхідним обладнанням.

«Перший кабінет – кабінет лікаря-офтальмолога, в якому можна визначити гостроту зору і отримати консультацію. Другий кабінет – це є темна спеціальна кімната, обладнана спеціальним устаткуванням для того, щоби визначити ту чи іншу патологію.

І третя кімната – це кімната, в якій проводяться спеціальні ортоптичні процедури для корекції зору. Лікар окремо проводить ці процедури. Окремо в нас є медична сестра-ортоптистка, яка пройшла спеціальні курси, щоби надавати такі медичні послуги.

Тобто станом на сьогодні ми в дитячій поліклініці закрили весь спектр послуг, який необхідний нашим маленьким пацієнтам», - зазначає директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.

Оновилося тут все, каже лікарка-офтальмолог дитячої поліклініки, яка і лікуватиме маленьких пацієнтів. Особливо Олександра Земляк тішиться новим апаратам, які допоможуть медикам у діагностуванні та лікуванні.

Якщо раніше одночасно процедури можна було проводити лише одному пацієнту, то зараз на сучасному обладнання зможуть обстежитися одночасно п’ятеро діток. 

«Це апарат для вимірювання очного тиску, можна обстежити діток віком від 3-4 років. Якщо дитина молодша і йде на контакт і дозволяє провести цю процедуру, також можна.

На ньому тиск рахується з перерахунком на товщину рогівки. Ця діагностика потрібна для пацієнтів, які в групі ризику глаукоми, які мають глаукому, які мають офтальну гіпертензію, тобто підвищений очний тиск без ураження зорових нервових клітин для фотографування очного дна.

Цей апарат для вимірювання довжини ока, сканування різних відрізків ока. Нам вже не обов’язково закрапувати крапельками, чекати», - розповідає лікар-офтальмолог СП «Міська дитяча поліклініка» Олександра Земляк.

Медики зазначають, через те, що зараз діти менше часу проводять на вулиці, натомість більше сидять у ґаджетах, перед моніторами або віддають перевагу електронним книгам, кількість маленьких пацієнтів, яким потрібні консультації чи лікування захворювань із порушенням зору, суттєво збільшилась. За день, кажуть медики, до офтальмолога звертаються понад 40 діток різного віку.

Оновлення комунальних медичних закладів у громаді – вимога часу, зазначає міський голова Руслан Марцінків. Тепер всі необхідні обстеження можна пройти в одному комунальному закладі.

«Дуже велика кількість дітей звертається в дитячу поліклініку. Тому дуже тішимося, що офтальмологічний кабінет є відновлений і тут є хороший апарат, і хороші спеціалісти, які нададуть допомогу.

Тому, користуючись нагодою, вітаю з цією подією і далі продовжуємо оновлювати медицину за рахунок того, що медики надають якісну послугу, отримують кошти з НСЗУ, місто оплачує комунальні послуги і такими спільними зусиллями маємо можливість рухатися вперед», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Якщо раніше на більшість обстежень зору медики направляли до приватних кабінетів чи клінік, то тепер усі процедури можна буде зробити у дитячій поліклініці на Тичини.

Більшість з процедур є безкоштовними, однак за певний перелік послуг доведеться заплатити. Це ті послуги, які не контрактуються Національною службою здоров’я України, однак є дешевшими, ніж у приватних закладах.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді

Допомога при пораненні: скільком військовослужбовцям з Івано-Франківської громади затвердили виплати


04.04.2024 Іван Муканик 331
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3467
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11940 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2309
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2178
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3147
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5166

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

915

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1423

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1950

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1661
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

203
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2044
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

219
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9123
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

969
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1046
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20837
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

205
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

695
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1087 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1057 1