В Івано-Франківську відбувся показ документального фільму "Да Вінчі", присвяченого пам'яті Дмитра Коцюбайла

В Івано-Франківську представили документальний фільм "Да Вінчі", присвячений пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».

Показ фільму, який відбувався 14 травня, відвідала журналістка Фіртки.

Стрічка «Да Вінчі» складається насамперед з інтерв’ю людей, які його добре знали — це і рідні, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Крім того, у фільмі використані архівні матеріали.

"Я бачила в Києві допрем'єру цього фільму. 

Не сподівалася, що настільки буде хороший фільм. Стільки емоцій, стільки дізналася багато, що я й не знала, що мій син такі бойові завдання виконував. 

Дуже цікавий фільм. Дуже важливо, щоб пам'ятали про наших хлопців, про наших Героїв, які творять нинішню історію", — розповідає мама Героя Оксана Коцюбайло

Зі слів матері, в дитинстві Дмитро Коцюбайло був слухняним.

"Він цікавився різною історією, дуже малював гарно. Я горда, що виховала такого прекрасного сина.

Ми повинні пам'ятати повсякденно, що дійсно в нас є такі Герої, які творять нинішню історію України. 

Прадід Дмитра був в УПА. Дмитро пішов на Майдан і вирішив, що буде захищати Україну", — роповіла Оксана Коцюбайло.

Частина коштів із продажу квитків на фільм буде спрямована на батальйон «Да Вінчі».

"Для нас була велика честь долучитися до такого історичного проєкту. Я мав честь бути особисто знайомим з Дмитром. 

Колись, ще у 2020 році, на базі "Авдіївка", яку зараз знищили окупанти, ми сиділи з Дмитром, спілкувалися, і пам’ятаю, як до нього ставилися його побратими — з великою повагою.

І я сказав йому: "Дмитро, про тебе треба знімати фільми". А він відповів: "Ні-ні, я не фотогенічний, мене не люблять камери". Я вже тоді знав, що колись таки зроблю це, але, на превеликий жаль, не думав, що фільм про нього буде мати такий фінал.

Дмитро був великим воїном. Цей фільм в більшості створений внаслідок відеофайлів, які нам надавали побратими, мама Героя надала дитячі фотографії.

На мою думку, фільм вийшов досить сильний", — каже генеральний продюсер Назар Борушок.

Про головний посил фільму розповів режисер Володимир Сидько.

"Нашою основною метою було створити історичний документ, який докладно розказав би про історію життя, військовий шлях такого легендарного воїна, як Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі».

Тому фільм починається з самого початку, з перших днів його народження і до самого останнього дня, коли Герой загинув. Ми намагалися розкрити в цьому фільмі саме історію та формування характеру Дмитра і що на нього повпливало, який Герой був.

Тому записали інтерв'ю не лише з його рідними та друзями, але й записали зі шкільними вчителями, вчителями з ліцею художнього, де він навчався.

Записали інтерв'ю з побратимами, коханою і всіма, хто міг максимально розказати не лише історії, які разом пережив з Дмитром, але який у нього був характер і що це була за людина", — каже Володимир Сидько.


Нагадаємо, Дмитро Коцюбайло з Задністрянського під Бурштином став першим в історії незалежної України добровольцем, якому присвоїли звання «Героя України».

«Да Вінчі» — доброволець, який був учасником Революції гідності, а з 2014 року став на захист України. Тоді захиснику було лише 18 років.

У 21 рік став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор».

Командир 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ «Вовки Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» (ФОТО)

Прикарпатський воїн Роман Гломба та мати Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла отримали перші сертифікати на квартири

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)

Війна: як пережити смерть рідних


14.05.2024 1860
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

971
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2752
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3057 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

868

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

115
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15052
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

274
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096