В Івано-Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

Біля одного з торгових центрів Івано-Франківська 2 червня відбулася мирна акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку полонених бійців "Азовсталі".

Щонеділі рідні та друзі бранців, військові, які повернулися з полону, та містяни збираються, щоб привернути увагу суспільства та влади до військовополонених.

Про це повідомила з місця події кореспондентка Суспільного, передає Фіртка.

"31 травня відбувся обмін. Повернули 75 людей, але ми не побачили захисників "Азову". Тільки десятьох оборонців Маріуполя повернули. Це — дуже-дуже мало, тому що з "Азовсталі" виходили понад 2,5 тисячі. І це є просто крапля у морі. Вони там два роки.

А ми знаємо: полон — це пекло. Їх катують, їх вбивають, їх спалюють живцем, вони не доїдають, не мають належної медичної допомоги. Тому ми кричимо на весь світ, щоб нас почули", — каже співорганізаторка заходу, дружина військовополоненого бійця полку "Азов" Лілія Гуртовська.

На акцію зібралися понад дві сотні людей. Вони тримали в руках плакати з написами: "Без тебе мене нема", "Ти — для них порятунок, не мовчи", "Народжені вільними досі в полоні".

Учасниця акції Оксана Гулій розповідає, що її чоловік зник безвісти понад два роки тому. Жінка сподівається, що він живий і перебуває в полоні. Крайній раз вони спілкувалися 23 березня 2022 року.

"Мій чоловік — військовослужбовець 503 окремого батальйону морської піхоти. Вони захищали Маріуполь, Донецьку область. Дуже багато наших хлопців зараз вважаються зниклими безвісти.

Вже понад два роки, як чоловік потрапив у полон. Доля його невідома. Немає ніяких свідчень ні від звільнених, ні від нашої влади, ні від Червоного Хреста — ніхто жодної інформації не надає", — розповідає Оксана Гулій.

Підтримати рідних військовополонених прийшов Алекс Зевакі. Чоловік родом — із Пенсільванії (США). Коли дізнався про війну в Україні, приїхав, щоб підтримати демократію та свободу українців.

"На акцію прийшов, щоб показати свою підтримку людям, які чекають своїх коханих. Я  хочу побачити цих людей і стояти разом з ними, тому що ця підтримка — це основа  перемоги в цій боротьбі", — каже Алекс Зевакі.

Валерія Зеленська ховалася на "Азовсталі" від російських бомбардувань. Вона вийшла на акцію, бо знає військових, які вийшли в полон.

"З багатьма знайома і вони стали для мене, як родичі. Наразі багато хто потрапив у полон саме з "Азовсталі". Їх вже засудили, їм дали вирок від восьми років до довічного ув'язнення.

І кожен з нас — і родичі, і близькі — виходимо та підтримуємо бійців. Особливо тих, хто отримав несправедливий вирок. Кожен з них мріє потрапити додому. Вони не повинні бути ув'язнені, вони повинні бути вдома, бо їх чекають родини, діти", — говорить Валерія Зеленська.

Організатори акції щоразу змінюють формат: влаштовують автопробіги, живі ланцюги, ходу середмістям. Цього разу організували благодійний ярмарок, щоб долучитися до збору грошей на закупівлю FPV-дронів та комплектувальних до них, який оголосила 3 окрема штурмова бригада.

Опісля учасники акції пройшли до перехрестя вулиць Івасюка — Миколайчука, вишикувалися вздовж дороги, щоб привернути увагу людей, що проїжджають повз, та вкотре нагадати про тих, хто зараз бореться за своє життя, перебуваючи в неволі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Втрачати дітей — це важко": Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених


03.06.2024 Іван Муканик 533
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

770
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2732
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3838
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5604
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

294

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

588
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2105
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

632
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

956
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1181
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807