В Івано-Франківську студенти та викладачі Інституту мистецтв шиють спальні мішки для військових

У Навчально-науковому інституті мистецтв Івано-Франківська викладачі та студенти шиють спальні мішки для українських воїнів. Працювати вони почали 25 лютого — на другий день повномасштабного вторгнення російських терористів.

Про це йдеться у репортажі Суспільного, передає Фіртка.

У мирний час у цій авдиторії інституту навчалися студенти, зараз тут — цех із виготовлення спальних мішків для українських воїнів. У приміщенні працюють викладачі та студенти, кожен із них має своє завдання. Хтось шиє, хтось робить заготовки, а хтось з’єднує їх шпильками для пошиття.

Доцентка кафедри дизайну Ганна Макогін розповідає, що ідея шити спальні мішки для воїнів виникла у перші дні повномасштабної війни.

"У соціальних мережах я прочитала, що іванофранківці зайнялися волонтерством, зокрема виготовлення спальників. Я зв’язалася з волонтеркою і домовилися про співпрацю", — сказала Ганна Макогін.

З її слів, спальники шиють 12 людей. Спочатку розкроюють, потім виготовляють деталі та зшивають їх.

Для пошиття спального мішка довелося трохи змінити параметри виробу, адже вони були розраховані лише для людини зростом до 180 см, розповідає доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Надія Бабій. Зараз вона скріплює шпильками елементи для капюшона спальника.

"Він складається з дуже багатьох деталей: шнурків, фіксаторів, нижньої й верхньої частин, є ще утеплювач. Ми розподіляємося за тим, що можемо робити, і що важливо. Наприклад, зараз потрібно сколоти ці деталі — я сколюю. Не буде вистачати якихось планок — то організовую закрійну частину", — розповідає Надія Бабій

Тканину для виробу постачають волонтери. На один мішок йде до 2,5 м тканини.

Деталі спальника зшиває четвертокурсниця Олеся Попович. Дівчина каже, що долучилася до роботи з перших днів війни.

"Спочатку зшиваю основу, потім — замочок, капюшон. Це — перший і основний етап після розкрою. Загалом — процес не складний", — каже Олеся Попович.

У коридорі біля швейної майстерні на лекалах нарізають шматки тканини для спальних мішків. Після зшиття частини приносять сюди й накладають на них синтепон, розповідає професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдан Губаль

"Дуже важливо точно з’єднати лицеву і тильну сторону. Після цього потрібно правильно з’єднати із синтепоном, а далі — знову прошити його. Це — практично передостанній етап. Опісля, коли все зшите, потрібно прошити знову", — пояснює Богдан Губаль.

Готовий виріб передають волонтерам, а ті — відвозять їх українським захисникам.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)


16.03.2022 Іван Муканик 994
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

748
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14127 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6235

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13799
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2