В Івано-Франківську планують створити центр креативних індустрій (ВІДЕО)

В Івано-Франківську планують створити центр креативних індустрій, базою якого стане Франківський драмтеатр. Під час "стратегічної сесії" в театрі ініціатори розповіли, як виглядатиме такий центр.

Генеральний директор драмтеатру Ростислав Держипільський розповідає, що ідея створити в стінах театру щось нове виникла після фестивалю "Porto Franko", інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Я зрозумів, як це цікаво, коли є поєднання різних жанрів, коли театр стає об’єднувальним фактором. Театр справді є синтетичним мистецтвом, з якого пішли всі інші види мистецтва, - каже Ростислав Держипільський. - Театр поєднує це все, це факт. Тут є і музика, і сценічне оформлення, в основі його - література, музика. Я думаю, що те, що ми на базі нашого театру створимо такий арт-центр, мультидисциплінарний, це буде тільки наша перемога".

У приміщенні театру, додає Ростислав Держипільський, він хотів би бачити літературну майстерню та кінопростір.

"Направду, у нас є величезний зал, де після наших вистав можна переглядати фільми, які не є комерційними, кінотеатри їх не беруть, або вони з'являються один-два сеанси. Ми маємо можливості. Я переконаний, що на сьогоднішній день в нашому місті є люди, які хочуть чогось інакшого", - зауважив Ростислав Держипільський.

На стратегічну сесію в Івано-Франківський музично-драматичний театр зібралися представники культури, економіки, юриспруденції та архітектури. Всі вони мали можливість оглянути приміщення театру та висловити думку щодо його використання в майбутньому хабі.

"Театр має величезний ресурс, у нас величезне приміщення, великий людський потенціал, величезний потенціал в плані цехів. Ми можемо цим користуватися не лише самі, але й віддавати іншим. Ці люди, які приїхали сюди, подаватимуть свої ідеї, яким чином вони можуть зайти сюди, як театр може прийняти всіх цих охочих і як ми можемо це втілити в життя", - сказав актор театру Олексій Гнатковський.

Представниця архітектурної майстерні Ірина Мірошникова розповідає, що на стратегічну сесію приїхала з Києва. Її майстерня раніше розробила проєкт оперного театру в місті Пусан в Південній Кореї.

"Проєкти театрів або опер – це дуже складна сама по собі технологія, бо є багато приміщень, які ми не бачимо, функція, яка для глядача є прихованою, вона дуже важлива для процесів. Протягом цих днів ми будемо досліджувати функціонал, а потім на основі цього зможемо зробити висновки, що тут можна запропонувати", - додала Ірина Мілошникова.


Читайте також:

Вистава Франківського драмтеатру отримала театральний Оскар-2020


31.01.2021 888
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

655
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1325
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2868
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1206
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1443
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

3023

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

264

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1163

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1754 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1967
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

257
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

584
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

784
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

320
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

872
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

768
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

959
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

583
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

251
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

441
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

551
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

671