В Івано-Франківську освятили бронзову копію наріжного каменя Першої Української Церкви (фото)

Сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківську на площі Ринок встановили бронзову копію наріжного каменя першої в місті української церкви.

Пам'ятний знак встановили біля пам’ятного знаку Першій Українській Церкві в Станиславові – у сквері на перетині площі Ринок та вулиці Страчених українських націоналістів, інформує Фіртка.

Нагадаємо, копію каменю виготовило КП "Простір Інноваційних Креацій "Палац". Сам камінь був знайдений під час розкопок під катедральним собором УГКЦ. За словами очільника КП ПІЦ Палац Володимира Гайдара сама історія каменю заслуговує уваги.

"Його сміливо можна називати щасливим. Тому що якийсь час він звичайно довго був в землі, а в кінці 19 століття його віднайшли коли вже будували на тому місці іншу святиню. І так сталось, що його очевидно віднайшли і сховали. Він був знову перезахований у Катедрі. Дуже мало людей знали, що цей камінь вмурований в престіл. А коли на нього натрапили, ми зрозуміли, що його цінність і вартість велика. Зрозуміли, люди мають знати його унікальну історію. Тому ми вирішили зробити тут копію, бо до неї можна буде торкатися руками. А оригінал знаходиться неподалік у музеї. Текст, який розміщений на камені написаний особливим шрифтом, тому прочитати його зможуть не всі і власне тому ми встановили поруч таблицю з історією", - відмітив Володимир Гайдар.

Також на таблиці розмістили QR-код, перейшовши за яким можна буде дізнатися більше історії. Поступово цю сторінку доповнюватимуть інформацією.

Митрополити освятили пам'ятний знак та привітали франківців з днем міста.

Міський голова Руслан Марцінків подякував владикам за те, що вони розділяють разом з мешканцями міста таку радість.

"Це напевне найдавніша пам'ятка, яка збережена. Я думаю, що кожен тепер зможе доторкнутися до нього, прочитати інформацію, бо не кожен піде в музей, але сюди прийти може", - переконаний міський очільник.


Читайте також:

У Франківську на День міста частують іменними пряниками (фото)

Іноземні посли, депутати та Міністри: у Франківську розпочалось офіційне відзначення Дня міста (фото+відео)

Парад парасольок: сотні франківців пройшлись урочистою ходою з нагоди Дня міста (фото+відео)

Фотогалерея


05.05.2019 2051 1
Коментарі (1)

27.05.2020
Люся Грибик

А як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

84
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1107
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2629 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2601
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

629
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1021

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1902

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4346

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3895 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3018
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1641
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4586 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1641
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1683
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

815