Від початку 2023 року організатори земельних торгів в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі заробили вже понад мільярд гривень.
Про це Фіртці повідомила пресслужба відомства.
Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів за підсумками майже 4,7 тисячі успішних онлайн-аукціонів. В середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі.
Так, майже 790 мільйонів гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 мільйонів гривень на рік становлять доходи з оренди земель.
Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.
"З початку цього року земельні торги оголосили 1,2 тисячі організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування.
За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося вже понад сім тисяч учасників.
У середньому за ділянки на торгах конкурують майже три учасники", — йдеться у повідомленні.
Де найбільше проводили торгів в Україні
Найбільше земельних торгів від початку цього року відбулося в Одеській області — майже 500.
До п'ятірки лідерів-регіонів за кількістю аукціонів також входить Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.
Найдорожча та найдешевша ціна за гектар в Україні
Як йдеться в аналітичному огляді «Земельний ринок України», який підготував KSE Агроцентр за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), найвищі ціни на земельні ділянки сільгосппризначення в Івано-Франківській, Львівській, Луцький та Тернопільській областях, а також на Київщині та Полтавщині.
Так, на Івано-Франківщині середня ціна за га складає 71 976 гривень.
Найнижчі ціни — на територіях, охоплених бойовими діями, а також у прифронтових областях. Так, наприклад, середня ціна за га в Запорізькій області становить 25 735 гривень.
Кожен охочий може позмагатися за майже 2,3 тисячі ділянок, що нині виставлені в системі для оренди або купівлі. Для цього необхідно авторизуватися на одному з акредитованих майданчиків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Який відсоток українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі
Понад 25% мешканців західних областей вважають, що земля не може бути об'єктом торгівлі