Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт №10379 - «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише Фіртка.
До слова, прем'єр-міністр Денис Шмигаль ініціював два важливі законопроєкти. Їх у Раді зареєстрували 25 грудня близько десятої вечора.
Законопроєкт № 10379 передбачає посилення відповідальності за військові правопорушення, а саме:
- за порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку - штраф від 8 500 до 17 000 гривень;
- за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - штраф від 25 500 до 34 000 гривень для громадян і від 34 000 до 85 000 гривень для посадовців;
- утім, за порушення цього законодавства в особливий період (наприклад, воєнний стан) штраф становитиме від 34 000 до 51 000 гривень для громадян і від 153 000 до 204 000 гривень для посадовців.
Також у статті 336 Кримінального кодексу України пропонується додати доповнення, що визначатиме ухиленням від призову під час мобілізації й відмову від проходження медичного огляду.
Серед іншого - законопроєкт пропонує запровадити можливість затримувати в особливий період людей, які порушили законодавство про оборону, військовий обов’язок і військову службу, правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення - до трьох діб.
Крім того, Кабінет зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону під номером 10378 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни