Уряд Меркель поступово повертає життя в Німеччині до звичного режиму

Бранденбурзькі ворота стоять в кінці порожньої вулиці в Берліні 11 квітня. Фотограф: Кріштіан Бочі / Bloomberg

Канцлер Ангела Меркель має у планах розпочати повернення Німеччини до нормального життя, дозволяючи деяким невеличким магазинам знову відкритися на наступному тижні, а дітям повертатися до школи на початку травня.


Більшість обмежувальних заходів залишатиметься принаймні до 3 травня, проте діяльність у багатьох сферах суспільного життя ще залишиться на карантині впродовж тижнів та місяців. Ресторани, тренажерні зали та бари будуть закритими на невизначений час, масові події, такі як футбольні матчі, концерти та фестивалі дозволять проводити не раніше, ніж наприкінці серпня.

Німеччині потрібно буде полегшити обмеження "малими кроками", - заявила Меркель у Берліні в середу після консультацій з 16 державними лідерами. «Ми досягли певного прогресу. Але мені потрібно наголосити, що цей прогрес крихкий», - додала вона. «Це ситуація, коли обережність є порядком дня, а не безглуздістю».

Останні дані про віруси в Німеччині виявились "виправдовуючими" для такого підходу. Як свідчать дані університету Джона Хопкінса, кількість нових випадків зросла вперше за тиждень, тоді як кількість смертей щодня збільшується.

Дії Меркель демонструють, як уряди по всій Європі намагаються обмежити економічний збиток від запобігання масовим заходам, уникаючи чергового сплеску поширення хвороби. Кількість нових випадків на континенті за останні дні стабілізувалася, проте померли понад 50 000 осіб і кількість смертей продовжує зростати.

"Епідемія не зникла", - заявив міністр канцелярій Меркель Хельге Браун в інтерв'ю телеканалу ARD у четвер. "Ми масово сповільнили її, і це велике досягнення людей у ​​Німеччині, і саме тому ми повинні робити вкрай маленькі кроки, коли потрібно знову відкривати заклади".

Іспанія, яка цього тижня дозволила вийти на роботу деяким працівникам, повідомила у середу про найбільше збільшення числа підтверджених випадків коронавірусу за шість днів, хоча щодня смертей менше. Країна вже пережила пік пандемії в Європі, і уряд працює над тим, як послабити суворі обмеження.

У Франції генеральний директор з питань охорони здоров'я Джером Саломон попередив, що слід "обов'язково поважати обмеження". У той час як випадки смертності від коронавірусу у Франції збільшилися на 1438 до 17 167, кількість не відображає змін протягом 24 годин, оскільки вона включає смертності за останні дні, про які раніше не повідомлялося.

"Пандемія Covid-19 все ще дуже активна", - сказав Саломон на брифінгу в Парижі. "Нам потрібно бути пильними".

Тим часом Італія, де був епіцентр європейського спалаху, повідомила про найменшу кількість нових випадків коронавірусу за чотири з половиною тижні.

Агресивні зусилля Меркель щодо боротьби з коронавірусом виправдалися, хоча економіка країни занурилася в ще глибший спад, ніж під час фінансової кризи трохи більше ніж десять років тому. Комплексне тестування та відносний прогрес у захисті більш вразливих членів суспільства призвели до нижчого рівня смертності, ніж у європейських партнерів, таких як Італія, Іспанія та Великобританія.

Контактні обмеження введені понад три з половиною тижні тому спочатку мали залишатися до неділі. Після чотиригодинної зустрічі, проведеної через відеоконференцію, Меркель та державні лідери склали план відкрити магазини з торговими приміщеннями площею менше ніж 800 квадратних метрів (8 611 квадратних футів), а також автосалони, магазини велосипедів та книжкові магазини. Вони також погодилися рекомендувати обов'язково носити маски в громадському транспорті та в магазинах.

Подальші кроки включають:

- правила щодо дотримання соціальної дистанції продовжили;
- спеціальний захист для найбільш вразливих верств населення;
- відкриття перукарень з 4 травня;
- церковні служби залишаються забороненими;
- бари, клуби, ресторани, кінотеатри та готелі залишаються закритими;
- органи охорони здоров’я значно збільшують штатний розпис;
- розробка програми відстеження контактів;
- збільшення тестування до 650 000 на тиждень.

Деякі прем'єр-міністри та промислові групи закликали уряд рухатися швидше, щоб запобігти подальшій економічній шкоді, але вони зустріли опір чиновників охорони здоров'я. План, затверджений у середу  про дотримання обмежень, викликав критику з боку бізнес-організацій, що представляють тисячі малих та середніх компаній.

Щодень дотримання правил ізоляції веде до того, що компанії, які страждають від обмежень, стикаються з борговими зобов'язаности та "котяться у бік неплатоспроможності", такі дані Markenverband e.V., яка представляє 400 німецьких фірм з відомими брендами. "Нам потрібен швидкий вихід із карантину".

Автомобільні гіганти Німеччини вже готуються до поступового відкриття своїх численних промислових мереж. Основний бренд автомобілів Volkswagen AG почне відновлювати виробництво за межами Китаю на наступному тижні, тоді як конкурент Daimler AG заявив, що три німецькі майданчики, які виробляють двигуни та пов'язані компоненти для своїх розкішних автомобілів Mercedes-Benz, поступово відновлять свою діяльність на наступному тижні, інші компанії з виробництва транспортних засобів слідують за ними.

Щоб заспокоїти нервові ринки, Франція та Іспанія - разом з Бельгією, Австрією та Грецією - заборонили короткий продаж акцій ще на місяць, до 18 травня.

Європейський орган з цінних паперів та ринків (European Securities and Markets Authority), який координує нагляд у регіоні, заявив, що цей крок п'яти країн "виправданий поточними несприятливими подіями або подіями, які становлять серйозну загрозу довірі до ринку та фінансовій стабільності".

за матеріалами Bloomberg 


16.04.2020 1285
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4614
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

477
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14646 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

699
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

992
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14302
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2