Юля!

 

 

Є монгольська народна мудрість: немає нічого страшнішого за недобитого ворога.

 

Янукович успадкував не тільки ординські смаки, але й мудрість. На відміну від помаранчевих, які успадкували лише смаки.

 

Часом нам здається, що це ми самі обираємо для себе напрямок руху. Проте, рельєф нашого шляху – вже напевне сформувала сліпа доля. І влада йшла – йшла і дійшла до сходинок долу. І відтепер кожен її крок – це крок донизу. І чим рішучіший крок – тим нижче.

 

Звісно, можна змінити напрямок на протилежний, але це означатиме йти проти себе.

 

Тепер вони її побили. Цього не могло не статися за існуючої пенітенціарної системи і її твердого наміру не підкорятися.

 

Коли її судили, всі країни, яким є до нас справа, не схвалювали цього. Коли її ув’язнили, всі обурилися. Коли її засудили до семи років, всі вирішили не мати з нами справ. Коли її не амністували і не випустили по апеляції, всі згодились з тим, що потроху треба запускати механізм тиску.

 

Її катують, і всі визначили Януковича, як брата Хусейна чи Каддафі. Йому вже не відмитися. Жорна Господні мелють повільно, але вірно.

 

Міжнародні стосунки часом нагадують між-людські. Я можу обурюватися, але не реагувати на те, що якась незнайома мені людина з іншого під’їзду знущається над своєю кішкою. Саме тому французький іноземний легіон ще не переодягнений у традиційні вишиті сорочки білоруських колгоспників, і не штурмує урядові будівлі Мінську.

 

Проте, якщо кота мучить мій колега по членству у товаристві захисту тварин, якщо картоплю у моїх сусідів краде мій бізнес-партнер – я не можу не написати заяву дільничному інспектору. Янукович добивається асоційованого членства в ЄС і приймає в себе Євро-2012, з ним розмовляла сама Ангела Меркель, з ним вітався за руку Обама і в нього нема достатніх об’ємів газу на експорт. В його ситуації було нерозумно бити Юлю в живіт.

 

Можливо, він зрозумів це, і зробив наступний рішучий крок вперед по сходах, що ведуть донизу: він санкціонував розпоширення відео Юлі з Власенком. Мабуть, хтось сказав йому, що краще хай обговорюють, як її цілують, ніж як її лупцюють.

 

Мій знайомий експерт з експорту енергоносіїв, до якого я прислухаюся з питань буддизму, який не любить Юлю, сказав, що нині йому її шкода, що він став їй співчувати. Нещасна жінка в тюремній камері, несправедливо засуджена людожерами, яку катують, і яка теж, попри все прагне кохання – це вже мелодрама. Тюремний роман. Неможливо стримати сліз. Ми вже не тільки обурені, ми розчулені. Європейці плачуть. Ми всі стільки разів за подібне читали в дитинстві.

 

Вони гадали її скомпрометувати? Вони зробили її всім нам рідною, вдихнули нове життя в телесеріал, надали нової об’ємності її образу.

 

Власенку після цього варто балотуватися в мери Києва – сказав мій експерт – жінки проголосують.

 

Це ж, мабуть, вони там, в адміністрації, полюбляють переглядати відео з її камери, насолоджуються. Може, в них є спеціальний телеканал, підглядають у прямому ефірі. Вечір у Межигір’ї. Світиться великий телевізійний екран. Відклавши всі державні справи і ключку для гольфу, власник маєтку уважно спостерігає за жінкою в камері. Поряд стос дискет із улюбленими епізодами. За кадром коментує голос міністра внутрішніх справ. Теплий весінній вечір. Життя вдалося.

 

Якщо відверто (поки нас не чує Янукович, я сподіваюся він не читає таких довгих текстів, як ця стаття) Юля значно корисніша нації нині, коли вона зберігає мужність у тюрмі, аніж раніше, коли вона забезпечувала свій інтерес у Кабінеті Міністрів.

 

Христос казав за камінь, відкинутий будівничими, який став наріжним. Вона є наріжним каменем, об який обламає зуби режим, і який потім, зі слідами цих зубів буде відкинутий будь-якими будівничими за непотрібністю.

 

Вона мала величезні можливості, і як вона скористалася ними? Чи питає вона себе: навіщо я сиджу? В ім’я своєї впертості? За яку ідею?

 

Жодної ідеї. Янукович сяде, вона його зусиллями стане президентом, і що? Нас перестануть бити під час протестних акцій? Покращаться умови утримання ув’язнених? Стане більш ефективною економіка? Навряд чи!

 

З нар позитивно впливати на суспільство вдається краще, ніж із високого крісла.

 

Мої політизовані брати й сестри! Якщо абстрагуватися від цілком природного бажання наживи, ми з вами прагнемо влади, аби використати її як інструмент для розбудови нації, вирішення соціальних проблем, сприяння культурі тощо.

 

Відкрию вам секрет: нині владні посади – це вже поганий інструмент. Розбудовувати націю, допомагати нужденним, творити культуру краще вдається підпільникам і неформалам, аніж чиновникам. Робіть це прямо зараз, не витрачайте часу на політику. Хіба лише на протидію політикам.

 

Політика – це бізнес. Коли вам захочеться проголосувати за якогось політика, чи безкоштовно його підтримати, підіть спочатку подаруйте сто доларів банкіру чи безкоштовно помийте підлогу в бутіку, який він подарував своїй коханці. Банкір і власниця бутіка відрізняються від депутата та очільника партії хіба що меншим лицемірством.

 

Треба безкоштовно захищати Юлю, як в’язня. Підтримувати її, як політика – тільки за гроші!

 

 Дмитро Корчинський,

Братство

 


Коментарі (1)

Cпокій 2012.04.28, 23:02
Читати Корча - чиста втіха. Гостро, розумно, дотепно. Але в бій поряд із ним не піду і дитину свою з ним без нагляду не залишу.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2025 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1364
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5190
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14844 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3530 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3360

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1229

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2589

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2569

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3034
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

311
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1465
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1237
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

715
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

441
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

623
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

974
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21905
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

400
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

457 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

913 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

714