Українці матимуть широкий доступ до вакцини від COVID лише у 2023 році - The Economist

Українці матимуть широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року, свідчать останні дані The Economist Intelligence Unit (EIU).

Видання проаналізувало інформацію про очікуваний прогрес вакцинації у країнах-членах ЄС, врахувавши дані з контрактів поставок, обмеженням, відсотку тих, хто від вакцинації відмовляється, населення та кількості медичного персоналу у країнах, передає BBC Україна.

І дійшло висновку, що 85% країн, що розвиваються, серед яких і Україна, не матимуть можливості почати масову вакцинацію протягом найближчих двох років.

Поряд з Україною у переліку, серед інших, - Болівія, Парагвай, Венесуела, Нікарагуа, Гондурас та більшість країн Африки.

"Деякі з цих країн, особливо бідніші з великою кількістю молодого населення, можуть втратити мотивацію до розповсюдження вакцин, особливо у разі, якщо хвороба швидко поширюватиметься або витрати, пов'язані з її доставленням, виявляться надто високими", - каже голова департаменту прогнозів EIU Агат Демаре.

Ці країни, у тому числі й Україна, розраховують на отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX. Проте її постачання може бути повільним, бо серед інших факторів, залежність і від прогресу вакцинації у розвинених країнах.

The Economist пише, що попри те, що розвинені країни вже розпочали вакцинацію проти Covid-19, на перехід до масової імунізації піде час. Йдеться про препарати виробництва компаній Pfizer-BioNTech (США/Німеччина), Moderna (США) and AstraZeneca (Британія).

Однією з ключових причин видання називає проблему, пов'язану з виробництвом вакцини, оскільки багато країн замовили її у надмірній кількості. Інше питання, що потребує вирішення, - вартість програм масової імунізації, особливо для країн, що розвиваються, які мають обмежені ресурси.

За прогнозами видання, пріоритетні групи населення у більшості заможних країн пройдуть вакцинацію до кінця березня, а у решті - до кінця червня, що має покращити світові економічні перспективи вже з другої половини 2021 року.

Проте до цього моменту життя не повернеться до нормального русла, оскільки програми вакцинації для більшості населення продовжуватимуться до середини 2022 року, очікує The Economist.

Для багатьох країн з середнім рівнем доходу, серед яких видання виділяє Індію та Китай, процес масової вакцинації може розтягнутися до кінця 2022 року.

The Economist також звертає увагу на феномен "вакцинної дипломатії" і пише, що Китай та Росія розгортатимуть виробництво та поширення власних препаратів за межами своїх країн "з метою просування власних інтересів" цього року і надалі.

Так, наприклад, російську вакцину Sputnik V вже зареєстрували у Венесуелі та Білорусі. Остання домовилася з Москвою про виробництво вакцини у себе вдома.

"Під час поширення вакцини і Росія, і Китай намагатимуться застосувати транзакційний підхід, використовуючи вакцини проти коронавірусу як розмінну монету для просування своїх стратегічних інтересів", - каже Демаре.

Насамкінець, аналітикиня нагадує, що вакцини проти таких захворювань, як поліо та туберкульоз доступні вже кілька десятиліть, проте не всі бідні країні мають до них доступ і досі.

"Те, що лише торік назвали "новим коронавірусом", залишиться з нами надовго, поряд з іншими хворобами, що протягом століть змінювали наше життя", - підсумовує директорка департаменту прогнозів EIU.

Нагадаємо, Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації.

Варто додати, що Франківщина активно готується до вакцинації від COVID-19.


Читайте також:

Скільки коштуватиме доза вакцини проти COVID-19 для українців.

Половина українців не готові вакцинуватись від COVID-19 (ОПИТУВАННЯ)

"Сильнодіючі засоби під виглядом Pfizer": СБУ розслідує підпільну вакцинацію в Україні

У Франківську Зеленський розповів, скільки закуплять доз вакцини від коронавірусу

Ефективність вакцини Sinovac, яку купила Україна, менше 60% – дослідження

ВООЗ схвалила першу вакцину від COVID-19

Степанов обіцяє, що Україні повернуть гроші, якщо вакцина від Sinovac не буде ефективною на 70%

Світ вакцинується від COVID-19: як це відбувається


29.01.2021 1829
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

956
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1980 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

912
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2844
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1943
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3209

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

719

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

894

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1311

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1912
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26133 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

605
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

812
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2680
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1065
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

793
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1051
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1019
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3881
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

904
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1489
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1263 1