Українці матимуть широкий доступ до вакцини від COVID лише у 2023 році - The Economist

Українці матимуть широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року, свідчать останні дані The Economist Intelligence Unit (EIU).

Видання проаналізувало інформацію про очікуваний прогрес вакцинації у країнах-членах ЄС, врахувавши дані з контрактів поставок, обмеженням, відсотку тих, хто від вакцинації відмовляється, населення та кількості медичного персоналу у країнах, передає BBC Україна.

І дійшло висновку, що 85% країн, що розвиваються, серед яких і Україна, не матимуть можливості почати масову вакцинацію протягом найближчих двох років.

Поряд з Україною у переліку, серед інших, - Болівія, Парагвай, Венесуела, Нікарагуа, Гондурас та більшість країн Африки.

"Деякі з цих країн, особливо бідніші з великою кількістю молодого населення, можуть втратити мотивацію до розповсюдження вакцин, особливо у разі, якщо хвороба швидко поширюватиметься або витрати, пов'язані з її доставленням, виявляться надто високими", - каже голова департаменту прогнозів EIU Агат Демаре.

Ці країни, у тому числі й Україна, розраховують на отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX. Проте її постачання може бути повільним, бо серед інших факторів, залежність і від прогресу вакцинації у розвинених країнах.

The Economist пише, що попри те, що розвинені країни вже розпочали вакцинацію проти Covid-19, на перехід до масової імунізації піде час. Йдеться про препарати виробництва компаній Pfizer-BioNTech (США/Німеччина), Moderna (США) and AstraZeneca (Британія).

Однією з ключових причин видання називає проблему, пов'язану з виробництвом вакцини, оскільки багато країн замовили її у надмірній кількості. Інше питання, що потребує вирішення, - вартість програм масової імунізації, особливо для країн, що розвиваються, які мають обмежені ресурси.

За прогнозами видання, пріоритетні групи населення у більшості заможних країн пройдуть вакцинацію до кінця березня, а у решті - до кінця червня, що має покращити світові економічні перспективи вже з другої половини 2021 року.

Проте до цього моменту життя не повернеться до нормального русла, оскільки програми вакцинації для більшості населення продовжуватимуться до середини 2022 року, очікує The Economist.

Для багатьох країн з середнім рівнем доходу, серед яких видання виділяє Індію та Китай, процес масової вакцинації може розтягнутися до кінця 2022 року.

The Economist також звертає увагу на феномен "вакцинної дипломатії" і пише, що Китай та Росія розгортатимуть виробництво та поширення власних препаратів за межами своїх країн "з метою просування власних інтересів" цього року і надалі.

Так, наприклад, російську вакцину Sputnik V вже зареєстрували у Венесуелі та Білорусі. Остання домовилася з Москвою про виробництво вакцини у себе вдома.

"Під час поширення вакцини і Росія, і Китай намагатимуться застосувати транзакційний підхід, використовуючи вакцини проти коронавірусу як розмінну монету для просування своїх стратегічних інтересів", - каже Демаре.

Насамкінець, аналітикиня нагадує, що вакцини проти таких захворювань, як поліо та туберкульоз доступні вже кілька десятиліть, проте не всі бідні країні мають до них доступ і досі.

"Те, що лише торік назвали "новим коронавірусом", залишиться з нами надовго, поряд з іншими хворобами, що протягом століть змінювали наше життя", - підсумовує директорка департаменту прогнозів EIU.

Нагадаємо, Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації.

Варто додати, що Франківщина активно готується до вакцинації від COVID-19.


Читайте також:

Скільки коштуватиме доза вакцини проти COVID-19 для українців.

Половина українців не готові вакцинуватись від COVID-19 (ОПИТУВАННЯ)

"Сильнодіючі засоби під виглядом Pfizer": СБУ розслідує підпільну вакцинацію в Україні

У Франківську Зеленський розповів, скільки закуплять доз вакцини від коронавірусу

Ефективність вакцини Sinovac, яку купила Україна, менше 60% – дослідження

ВООЗ схвалила першу вакцину від COVID-19

Степанов обіцяє, що Україні повернуть гроші, якщо вакцина від Sinovac не буде ефективною на 70%

Світ вакцинується від COVID-19: як це відбувається


29.01.2021 1394
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

606
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1982
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2010
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6005 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2289 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

150

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

974

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

979

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

461
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1916
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3816
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26329
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

409
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10326 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7868
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

419
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

500
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1430
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1023