Українці матимуть широкий доступ до вакцини від COVID лише у 2023 році - The Economist

Українці матимуть широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року, свідчать останні дані The Economist Intelligence Unit (EIU).

Видання проаналізувало інформацію про очікуваний прогрес вакцинації у країнах-членах ЄС, врахувавши дані з контрактів поставок, обмеженням, відсотку тих, хто від вакцинації відмовляється, населення та кількості медичного персоналу у країнах, передає BBC Україна.

І дійшло висновку, що 85% країн, що розвиваються, серед яких і Україна, не матимуть можливості почати масову вакцинацію протягом найближчих двох років.

Поряд з Україною у переліку, серед інших, - Болівія, Парагвай, Венесуела, Нікарагуа, Гондурас та більшість країн Африки.

"Деякі з цих країн, особливо бідніші з великою кількістю молодого населення, можуть втратити мотивацію до розповсюдження вакцин, особливо у разі, якщо хвороба швидко поширюватиметься або витрати, пов'язані з її доставленням, виявляться надто високими", - каже голова департаменту прогнозів EIU Агат Демаре.

Ці країни, у тому числі й Україна, розраховують на отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX. Проте її постачання може бути повільним, бо серед інших факторів, залежність і від прогресу вакцинації у розвинених країнах.

The Economist пише, що попри те, що розвинені країни вже розпочали вакцинацію проти Covid-19, на перехід до масової імунізації піде час. Йдеться про препарати виробництва компаній Pfizer-BioNTech (США/Німеччина), Moderna (США) and AstraZeneca (Британія).

Однією з ключових причин видання називає проблему, пов'язану з виробництвом вакцини, оскільки багато країн замовили її у надмірній кількості. Інше питання, що потребує вирішення, - вартість програм масової імунізації, особливо для країн, що розвиваються, які мають обмежені ресурси.

За прогнозами видання, пріоритетні групи населення у більшості заможних країн пройдуть вакцинацію до кінця березня, а у решті - до кінця червня, що має покращити світові економічні перспективи вже з другої половини 2021 року.

Проте до цього моменту життя не повернеться до нормального русла, оскільки програми вакцинації для більшості населення продовжуватимуться до середини 2022 року, очікує The Economist.

Для багатьох країн з середнім рівнем доходу, серед яких видання виділяє Індію та Китай, процес масової вакцинації може розтягнутися до кінця 2022 року.

The Economist також звертає увагу на феномен "вакцинної дипломатії" і пише, що Китай та Росія розгортатимуть виробництво та поширення власних препаратів за межами своїх країн "з метою просування власних інтересів" цього року і надалі.

Так, наприклад, російську вакцину Sputnik V вже зареєстрували у Венесуелі та Білорусі. Остання домовилася з Москвою про виробництво вакцини у себе вдома.

"Під час поширення вакцини і Росія, і Китай намагатимуться застосувати транзакційний підхід, використовуючи вакцини проти коронавірусу як розмінну монету для просування своїх стратегічних інтересів", - каже Демаре.

Насамкінець, аналітикиня нагадує, що вакцини проти таких захворювань, як поліо та туберкульоз доступні вже кілька десятиліть, проте не всі бідні країні мають до них доступ і досі.

"Те, що лише торік назвали "новим коронавірусом", залишиться з нами надовго, поряд з іншими хворобами, що протягом століть змінювали наше життя", - підсумовує директорка департаменту прогнозів EIU.

Нагадаємо, Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації.

Варто додати, що Франківщина активно готується до вакцинації від COVID-19.


Читайте також:

Скільки коштуватиме доза вакцини проти COVID-19 для українців.

Половина українців не готові вакцинуватись від COVID-19 (ОПИТУВАННЯ)

"Сильнодіючі засоби під виглядом Pfizer": СБУ розслідує підпільну вакцинацію в Україні

У Франківську Зеленський розповів, скільки закуплять доз вакцини від коронавірусу

Ефективність вакцини Sinovac, яку купила Україна, менше 60% – дослідження

ВООЗ схвалила першу вакцину від COVID-19

Степанов обіцяє, що Україні повернуть гроші, якщо вакцина від Sinovac не буде ефективною на 70%

Світ вакцинується від COVID-19: як це відбувається


29.01.2021 1604
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

870
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1162
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1181
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5071
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7489 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10428 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

521

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1215

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1960

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2051
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1180
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3524
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

697
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2975
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

751
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

587
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1748
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

527
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

302
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1192 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1164
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

860