У вівторок, 12 січня, спеціалісти Anvisa – Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину китайського виробника Sinovac Biotech на ефективність, оголосили, що загальний рівень ефективності CoronaVac нижче 60%, але вище 50%.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що згідно з укладеним договором про закупівлю цієї вакцини, її ефективність повинна бути не менше 70%, передає УП.Життя.
В іншому випадку Україні повинні повернути кошти. Про це очільник Міністерства охорони здоров'я розповів під час брифінгу 13 січня.
Наразі у відомстві очікують підтвердження від компанії-виробника.
"Для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки досліджень безпосередньо, які публікуються компанією-виробником. Тому що наразі є тільки дані пресконференції виключно по Бразилії. Ці клінічні дослідження були проведені по різних країнах світу і ми повинні побачити узагальнений звіт, який публікується – це міжнародна практика", – зазначив Cтепанов.
При цьому за його словами, ефективність вакцини більше ніж 50% – достатня для підтвердження її дієвості та затвердження медичними регуляторами, зокрема Всесвітньою організацією охорони здоров'я та FDA.
"Але ми заклали вимоги до ефективності вище. Тому в договорі з цим виробником вакцин у нас зазначено наступне: "Ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, у якому досягнуто ефективність на рівні не менше 70%, зниження захворюваності у досліджуваних груп в порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз в тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії-виробника", – пояснив Степанов.
Очільник МОЗ зазначив, що у разі недотримання цих умов та розірвання договору компанія повинна повернути країні всю суму.
"Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину, то у разі якщо не буде відповідності цим стандартам, то компанія відшкодовує кошти державі в повному обсязі. Тобто фінансово ми повністю захищені і в нас є відповідна банківська гарантія", – додав Степанов.
Нагадаємо, це вакцина розроблена китайською лабораторією Sinovac в партнерстві з Інститутом Бутантана і 30 грудня Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 доз цієї вакцини проти COVID-19.
Читайте також:
У Франківську Зеленський розповів, скільки закуплять доз вакцини від коронавірусу