Українські науковці сказали, чого чекати від коронавірусу найближчими тижнями

За прогнозними сценаріями, в Україні відбуватиметься повільне згасання епідемії коронавірусу COVID-19, але існують ризики другої хвилі епідемії при форсованому збільшенні соціальної активності населення.

Про це йдеться в оприлюдненому прогнозі розвитку епідемії COVID-19 в Україні, підготовленому робочою групою з математичного моделювання проблем, пов'язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, на базі Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, інформує Фіртка з посиланням на Укрінформ.

"Динаміка поширення епідемії в Україні розвивається за сценарієм із невиразним піком і повільним згасанням внаслідок вчасного впровадження карантину, що підтверджує статистичне порівняння з даними сусідніх країн. Прогноз на наступні тижні передбачає повільне згасання епідемії, але існують ризики другої хвилі епідемії при форсованому збільшенні соціальної активності населення", - йдеться у висновках робочої групи.

Прогноз був оприлюднений на пресконференції "Прогнозування поширення коронавірусу в Україні методами математичного моделювання: результати робочої групи НАН України" за участю віцепрезидента НАН України Анатолія Загороднього, академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України Сергія Комісаренка, директора Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Анатолія Морозова, координатора робочої групи з математичного моделювання поширення коронавірусу в Україні Ігоря Бровченка.

Під час заходу здійснено огляд проведеної обробки статистичних даних розвитку епідемії в Україні у порівнянні з іншими країнами, висвітлено результати попереднього прогнозування динаміки епідемії та представлено нові прогнози з урахуванням сценаріїв виходу з карантину.

Як зазначалося під час пресконференції, це вже п`ятий прогноз, зроблений робочою групою. У новому прогнозі було здійснено аналіз останніх статистичних даних розвитку епідемії в Україні та кількох європейських країнах та проведено порівняльний аналіз результатів попередніх прогнозів.

Останні три тижні епідемія в Україні перебуває у фазі плато з помітними коливаннями з тижневим періодом. Абсолютний максимум захворювання на коронавірус, за різними методиками, відбувався 24 квітня - 2 травня та 2-8 травня.

Дослідження показало підвищення соціальної активності населення з кінця квітня в цілому по Україні. Водночас, дослідження показало меншу контактність населення Києва в період карантину у порівнянні з середньою по обласних містах України.

Дані щодо швидкості розповсюдження епідемії демонструють зниження. Для м. Києва період подвоєння захворюваності на момент дослідження становив близько 20 днів, для Івано-Франківської області – 21 день, для Чернівецької та Тернопільської – близько 17-18 днів, для Дніпропетровської – 11 днів, для Київської – 15 днів, для Львівської – 12 днів.

Графік кількості нових випадків за день демонструє, що в м. Києві продовжується незначне зниження кількості нових випадків, Івано-Франківська, Київська, Дніпропетровська та Тернопільська області мають впевнене зниження, у Львівській області крива зростає протягом останнього тижня, а найбільш уражена Чернівецька область ще перебуває на стадії плато.

На поточний момент триває вихід із фази плато, який сповільнюється через поступове збільшення соціальної активності населення. Чернівецька область стадію плато наразі не пройшла.

Наразі, кількість тих, хто одужав, стабільно зростає.

Очікується, що кількість нових випадків поступово зменшуватиметься до медіанного значення 380 випадків на початок червня – за умови, що не буде різких спалахів, пов’язаних із виявленням нових осередків інфекції або збільшенням соціальної активності населення.

Прогноз розглядає також сценарій розвитку захворюваності у випадку суттєвого посилення соціальної активності населення з 20 травня. При форсованому виході з карантину прогнозуються утворення нової хвилі підвищення інфікованих в Україні.

Водночас, при дотриманні належних заходів безпеки додаткові соціальні контакти можуть не призвести до передачі інфекції.

За прогнозом, при збереженні поточного рівня контактності, в Україні буде нараховуватися 29 тисяч інфікованих, 950 - померлих, 17 тисяч - тих, хто одужав, 12 тисяч - активних інфікованих.

Згідно з прогнозом, станом на 25 червня щодня буде фіксуватися близько 200 інфікованих, близько 8 - померлих, близько 300 тих, хто одужав.

При цьому, за регіонами така динаміка суттєво відрізнятиметься. Найбільш благополучна ситуація може бути в Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Одеській областях. Найменш благополучна - в м.Києві та Київській, Чернівецькій, Рівненській та Львівській областях.

Найбільше смертельних випадків може статися в Чернівецькій області та м.Києві. А також - в Івано-Франківській, Київській та Львівській областях. Найменше - в Миколаївській та Одеській областях.


29.05.2020 14757
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717