Україна - символ руху до демократії: американські конгресмени привітали українців з Днем Незалежності

Діаспора в США активно підтримує інтереси України та нагадує американським політикам про них.

Український Конгресовий Комітет (відділення Іллінойс) зумів зробити відзначення цьогорічного свята Дня Незалежності України урочистим та незабутнім, продемонструвавши активну підтримку американських політиків, які є друзями для нашої країни.

Привітання, які записали конгресмени на прохання УККА (ІЛ) миттю розійшлися по цілому світі.


Вітання з Днем Незалежності України від сенатора Діка Дурбіна

“Вітаю, я – сенатор від штату Іллінойс Дік Дурбін. Маю честь віртуально приєднатися до святкувань з нагоди 29-ої річниці Незалежності України. Знаю, що святкування виглядають дещо по-іншому цього року - COVID-19 дуже вплинув на багато святкувань. Попри те, я хочу зазначити важливість Дня Незалежності України. Українська громада Америки невтомно працювала протягом десятиліть заради демократичної, вільної, процвітаючої України й вона працюватиме до того дня, поки Україна стане вільною від російської окупації, і чим швидше – тим краще. Я тут в Конгресі для того, щоб допомогти вам у цьому.

Я добре пам’ятаю той день, коли йшов Майданом невдовзі після Революції Гідності у 2014 році. Разом зі мною йшов поруч Герой Америки сенатор Джон МакКейн, якому так багато людей віддавали шану. Було дуже тихо в той день на Майдані через панахиди за загиблими в цьому благородному протесті. І я зрозумів в той момент, що голос США в підтримку вільної України буде життєво важливим для її майбутнього. Я знав, що ми не можемо поступитися досягненнями останніх десятиліть в Європі, які приносять мир, безпеку і процвітання в регіоні, який занадто довго був охоплений війною. Українська громада Америки знає дуже добре, що ми не повинні приймати ці досягнення як належне. Ми маємо інвестувати в них та розвивати їх.

Зараз важкі часи у світі, проте я знаю вашу громаду – ви будете продовжувати добиватися від США відданості демократичному майбутньому України, союзу із Заходом та нашим спільним цінностям. Я буду продовжувати стояти поруч з вами під час святкування багатьох майбутніх Днів Незалежності! Насолоджуйтесь!”

Дік Дурбін є співголовою Senate Ukraine Caucus, членом Senate Defense Committee та Senate Appropriations Defense Suubcommittee та одним з перших, хто підтримав Ukraine Freedom Support Act.


Привітання від конгресмена Майка Квіглі, який є співголовою Congressional Ukraine Caucus та великим другом України

"Я пишаюсь тим, що служу вам і пишаюсь бути частиною Congressional Ukraine Caucus, як співголова. Кожного разу, коли я відвідую Україну, то є враженим її красою та стійкістю її людей, які занадто часто зазнають агресії з боку Росії. Продовжуйте відстоювати ваші голоси та залишайтесь сильними! Разом ми значно сильніші ніж поодинці!

 

Я пишаюсь своєю підтримкою законопроєктів, які напряму стосуються України, особливо законопроєктом, в якому йдеться про виділення 445 мільйонів доларів допомоги, які будуть спрямовані на укріплення законодавства, суверенітету та на гуманітарну допомогу Україні.

Друзі, ми маємо продовжувати говорити чесно, щиро та від усього серця. Ми готові підтримувати адміністрацію Президента України в боротьбі з корупцією. Ми розділяємо з вами демократичні, європейські цінності щодо миру та процвітання.

Ми ніколи не забудемо тисячі полеглих українців, які пожертвували власними життями! Їхня мужність веде нас у нашій боротьбі за справедливіший та безпечніший світ. Українці та американські українці є дуже стійкими, тож залишайтесь надалі сильними та продовжуйте боротьбу! Нехай вас благословить Бог!"

Конгресмен Майк Квіглі є одним зі спонсорів ініціативи Ukraine Freedom Support Act, членом комітету з асигнувань House Appropriations Committee, котрий вирішує питання щодо фінансової допомоги Україні, членом комітету розвідки House Select Intelligence Committee, котрий підтримує пряму дипломатію з Україною.


Привітання від конгресмена Адама Кінсінджера, який є членом Congressional Ukraine Caucus

"Шлях до Свободи ніколи не буває легким і українці знають це занадто добре. Боротьба за Свободу продовжується і США й надалі підтримують українців у їх прагненні до вільного та незалежного суспільства. Нехай цьогорічне святкування буде присвячене визнанню всіх тих здобутків за останні три десятиліття та подальшим зусиллям на шляху до цілковитої Незалежності. Будьте міцними! Продовжуйте боротьбу!"

Конгресмен Адам Кісінджер є співавтором Stabiliity and Democracy for Ukraine Act, який мав на меті стримувати агресію Росії щодо України, засудити анексію Криму та сприяти підтримці демократії в Україні.


Привітання від конгресвумен Робін Келлі

“Дякую за запрошення приєднатись до привітань та відзначити 29-ий День Незалежності нашого друга та партнера – України! Моя українська бабуся Анна Герич дуже б раділа та пишалася! Цей святковий день також є нагодою знову підтвердити нашу відданість нашому спільному баченню майбутнього, де люди не залежно від того, де вони народжені, мають свободу та право обирати своє майбутнє!

Необхідно щоб ми стояли разом як прогресивні демократії та щоб дали відсіч, побороли ревізіоністські сили, які намагаються відібрати право на самовизначення та права людини!”

Варто зазначити, що Робін Келлі має українське коріння, оскільки її бабуся була українкою. Також конгресвумен є членкинею House Democracy Partnership (спілка, в якій конгресмени працюють в партнерстві із законодавчими органами інших країн, в тому числі й України).


Привітання від конгресмена Раджі Крішнамурті, який є членом Congressional Ukraine Caucus

"Я щиро вдячний Українському Конгресовому Комітету Америки (відділення Іллінойс) за можливість долучитись до відзначення 29-ої річниці Незалежності України. Україна є важливим та відданим міжнародним партнером США. Також вона є символом руху до демократії та свободи від пригнічення Радянського Союзу. Стосунки між США та Україною сильні. І це завдяки вкладу українських американців в розбудову нашої країни.

Починаючи з першого українця, який ступив на американську землю, і до сучасних іммігрантів, що ще прибувають, українці завжди возвеличували цю країну, допомагаючи їй ставати ще величнішою. Щиро дякую! Нехай Бог благословить вас усіх!"

Тільки в єдності наша сила!

Слава Україні! Героям Слава!


Ініціатива запису відео-привітань з Днем Незалежності України від американських політиків належить голові медіакомітету УККА (ІЛ) Марії Коркач-Грошко та співголові Мілі Луговій.


Міла Лугова, головний редактор "Покоління Ї", спеціально для АН "Фіртка"


27.08.2020 Міла Лугова 11197
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

729
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

562
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8971 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2655 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1970
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

128

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

657

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

662

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

713
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

117
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

251
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

461
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

121
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

395
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

476
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

619 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5731
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

199
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

369
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

457
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

461