Українка - втретє за часи Незалежності - народила одразу четверо немовлят

Такої подiї в Українi вже давно не було. За двадцять рокiв Незалежностi це лише третiй випадок одночасного народження чотирьох малюкiв.

 

Справжньою матiр'ю-героїнею стала жителька села Жовтневого на Житомирщинi. Тепер у 34-лiтньої Оксани Пригодницької -- аж шестеро дiтей, бо з пологового будинку додому її чекають ще двоє старшеньких.

 

"Нашi акушери готувалися прийняти трiйнят, на це вказували i результати ультразвукових дослiджень, -- розповiдає "Експресу" головний лiкар Лугинської районної лiкарнi Вiктор Попов. -- Їхньому здивуванню не було меж, коли услiд за трьома "прогнозованими" дiтьми на свiт з'явилося ще й четверте немовля".

 

Пологи були передчасними -- перейми в Оксани почалися на тридцять другому тижнi вагiтностi. Проте кесарiв розтин медики не робили, малюки народилися природним способом.

 

"Трьох хлопчикiв та дiвчинку вагою вiд 1400 до 1600 грамiв разом iз матiр'ю одразу ж перевезли до обласної дитячої лiкарнi, -- веде далi Вiктор Попов. -- Нинi дiточок пiд'єднано до апарата штучної вентиляцiї легенiв, бо вони ще не можуть дихати самостiйно. У лiкарнi малюкiв виходжуватимуть доти, доки вони не наберуть вагу 2500 -- 2600 грамiв".

 

34-рiчна Оксана Пригодницька, що разом iз чоловiком працює на мiсцевому торфобрикетному заводi, у рiдному селi тепер -- справжня "зiрка". Серед людей тiльки й мови про її материнський подвиг. Мiсцева влада вже пообiцяла родинi усiляке сприяння.

 

"Пригодницькi живуть у трикiмнатнiй квартирi, очевидно, тепер їм цього житла буде замало, -- говорить голова районної ради Володимир Денисовець. -- Тож нинi обговорюємо рiзнi варiанти розширення. Один iз них -- об'єднання двох двокiмнатних квартир. А мiсцевi пiдприємцi вже пообiцяли подарувати сiм'ї все необхiдне для дiток -- вiд пiдгузок до пральної машини".

 

Тепер справа -- за фахiвцями з реанiмацiйного вiддiлення обласної дитячої лiкарнi, пiд опiкою яких перебувають новонародженi.

 

"Наразi ще рано давати будь-якi прогнози, -- зауважує завiдувачка вiддiлення Тетяна Килимник. -- Адже ми маємо не лише зберегти малюкам життя, а й дати їм шанс на повноцiнний i здоровий розвиток. Ми, зi свого боку, робимо все можливе". А вся Україна молиться за матiр та її дiток...

 

Коментар для "Експресу":

 

Вiталiй Римаренко, завiдувач жiночої консультацiї клiнiки "Медиком":

-- Репродуктивний потенцiал жiнки досi не повнiстю вивчений наукою. На нього впливають не лише екологiчнi фактори, а й якiсть харчування, наявнiсть соматичних патологiй (примiром, щитоподiбної залози, нирок), генетично закладений резерв. Вiдомi, наприклад, такi своєрiднi рекорди, як пологи жiнки в 70-рiчному вiцi, народження однiєю жiнкою впродовж життя 20 дiтей. Четверо дiток -- важке випробування для жiночого органiзму. Потрiбно мати високий потенцiал фiзичного здоров'я, аби виносити стiлькох дiтей. Зрозумiло, що такi малята народжуються, як правило, ранiше термiну та з малою масою тiла. Але при належному доглядi вони дуже швидко набирають вагу i невдовзi вже нiчим не вiдрiзняються вiд ровесникiв-одинакiв. Ба бiльше: пiдростаючи, цi дiтки постiйно допомагають одне одному розвиватися. Адже увесь час перебувають разом, бавляться, вивчають одне одного й навколишнiй свiт, отримують першi навички комунiкацiї.

 

Цифри:

 

-- В Українi, за статистикою, 100 жiнок народжують 146 дiтей. Тобто, мовою цифр -- на одну жiнку припадає 1,5 дитини. У мiстi цей показник є трохи меншим (1,3), анiж у селi (1,7), -- каже Антонiна Тарановська, керiвник Центру сiм'ї Державного iнституту розвитку сiм'ї та молодi. Загалом у нашiй країнi нараховується 13,5 мiльйона сiмей. Iз них лише 6 вiдсоткiв становлять багатодiтнi родини (де виховують трьох i бiльше дiтей до 18 рокiв). Трьох дiтей виховують майже 300 тисяч родин, чотирьох -- близько 64 тисяч, по п'ять або бiльше дiтей мають 34 тисячi сiмей. А 10 i бiльше дiтей виховують 1735 родин.

 

Лариса ПАВЛИК, Експрес


29.06.2011 2000 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5222
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1046
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

601
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5587
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1507
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

439

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1265

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1000
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

331
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

359
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1322
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

409
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5719
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

422
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

290
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1075
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931