Українка - втретє за часи Незалежності - народила одразу четверо немовлят

Такої подiї в Українi вже давно не було. За двадцять рокiв Незалежностi це лише третiй випадок одночасного народження чотирьох малюкiв.

 

Справжньою матiр'ю-героїнею стала жителька села Жовтневого на Житомирщинi. Тепер у 34-лiтньої Оксани Пригодницької -- аж шестеро дiтей, бо з пологового будинку додому її чекають ще двоє старшеньких.

 

"Нашi акушери готувалися прийняти трiйнят, на це вказували i результати ультразвукових дослiджень, -- розповiдає "Експресу" головний лiкар Лугинської районної лiкарнi Вiктор Попов. -- Їхньому здивуванню не було меж, коли услiд за трьома "прогнозованими" дiтьми на свiт з'явилося ще й четверте немовля".

 

Пологи були передчасними -- перейми в Оксани почалися на тридцять другому тижнi вагiтностi. Проте кесарiв розтин медики не робили, малюки народилися природним способом.

 

"Трьох хлопчикiв та дiвчинку вагою вiд 1400 до 1600 грамiв разом iз матiр'ю одразу ж перевезли до обласної дитячої лiкарнi, -- веде далi Вiктор Попов. -- Нинi дiточок пiд'єднано до апарата штучної вентиляцiї легенiв, бо вони ще не можуть дихати самостiйно. У лiкарнi малюкiв виходжуватимуть доти, доки вони не наберуть вагу 2500 -- 2600 грамiв".

 

34-рiчна Оксана Пригодницька, що разом iз чоловiком працює на мiсцевому торфобрикетному заводi, у рiдному селi тепер -- справжня "зiрка". Серед людей тiльки й мови про її материнський подвиг. Мiсцева влада вже пообiцяла родинi усiляке сприяння.

 

"Пригодницькi живуть у трикiмнатнiй квартирi, очевидно, тепер їм цього житла буде замало, -- говорить голова районної ради Володимир Денисовець. -- Тож нинi обговорюємо рiзнi варiанти розширення. Один iз них -- об'єднання двох двокiмнатних квартир. А мiсцевi пiдприємцi вже пообiцяли подарувати сiм'ї все необхiдне для дiток -- вiд пiдгузок до пральної машини".

 

Тепер справа -- за фахiвцями з реанiмацiйного вiддiлення обласної дитячої лiкарнi, пiд опiкою яких перебувають новонародженi.

 

"Наразi ще рано давати будь-якi прогнози, -- зауважує завiдувачка вiддiлення Тетяна Килимник. -- Адже ми маємо не лише зберегти малюкам життя, а й дати їм шанс на повноцiнний i здоровий розвиток. Ми, зi свого боку, робимо все можливе". А вся Україна молиться за матiр та її дiток...

 

Коментар для "Експресу":

 

Вiталiй Римаренко, завiдувач жiночої консультацiї клiнiки "Медиком":

-- Репродуктивний потенцiал жiнки досi не повнiстю вивчений наукою. На нього впливають не лише екологiчнi фактори, а й якiсть харчування, наявнiсть соматичних патологiй (примiром, щитоподiбної залози, нирок), генетично закладений резерв. Вiдомi, наприклад, такi своєрiднi рекорди, як пологи жiнки в 70-рiчному вiцi, народження однiєю жiнкою впродовж життя 20 дiтей. Четверо дiток -- важке випробування для жiночого органiзму. Потрiбно мати високий потенцiал фiзичного здоров'я, аби виносити стiлькох дiтей. Зрозумiло, що такi малята народжуються, як правило, ранiше термiну та з малою масою тiла. Але при належному доглядi вони дуже швидко набирають вагу i невдовзi вже нiчим не вiдрiзняються вiд ровесникiв-одинакiв. Ба бiльше: пiдростаючи, цi дiтки постiйно допомагають одне одному розвиватися. Адже увесь час перебувають разом, бавляться, вивчають одне одного й навколишнiй свiт, отримують першi навички комунiкацiї.

 

Цифри:

 

-- В Українi, за статистикою, 100 жiнок народжують 146 дiтей. Тобто, мовою цифр -- на одну жiнку припадає 1,5 дитини. У мiстi цей показник є трохи меншим (1,3), анiж у селi (1,7), -- каже Антонiна Тарановська, керiвник Центру сiм'ї Державного iнституту розвитку сiм'ї та молодi. Загалом у нашiй країнi нараховується 13,5 мiльйона сiмей. Iз них лише 6 вiдсоткiв становлять багатодiтнi родини (де виховують трьох i бiльше дiтей до 18 рокiв). Трьох дiтей виховують майже 300 тисяч родин, чотирьох -- близько 64 тисяч, по п'ять або бiльше дiтей мають 34 тисячi сiмей. А 10 i бiльше дiтей виховують 1735 родин.

 

Лариса ПАВЛИК, Експрес


29.06.2011 1753 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1036
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2429
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6387 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2394 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1122

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1331
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

500
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7945
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

348
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

503
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

574
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521