Україна передостання в світовому рейтингу доброчинності

Британський незалежний доброчинний фонд Charities Aid Foundation вперше оприлюднив рейтинг країн за рівнем розвитку приватної доброчинності. Як пише "Дело", Україна посіла один з останніх рядків, випередивши тільки Бурунді й Мадагаскар.

Лідерами рейтингу стали Австралія і Нова Зеландія. Ці країни мають тривалу історію доброчинності, традиціям якої залишаються вірні до цього дня. Автори рейтингу зазначають, що щедрість громадян цих країн знаходить підтримку на державному рівні.

Водночас, Україна розташована в самому кінці списку і ділить 147-149-е місця з Грецією і Сербією. Ненабагато попереду виявилася Росія, посівши 138-е місце. Низький рейтинг України і багатьох інших країн колишнього СРСР пояснюється перш за все ментальністю населення. Укладачі рейтингу вважають, що за десятиліття радянської влади були ретельно викорчувані всі традиції доброчинності.

"Крім того, історія філантропії в Україні грішить частим використанням всіляких доброчинних фондів для відмивання грошей, що відбило бажання у тих, хто хотів би допомагати нужденним, нести гроші в ці організації", - йдеться в повідомленні організації.

До того ж, пише Дело, чинне законодавство не стимулює приватну філантропію. У ньому не прописані схеми роботи доброчинних фондів з донорськими грошима. Численні спроби внести зміни до закону закінчувалися фіаско. На даний момент, зазначає газета, той, хто бажає робити добрі справи, стикається з таким парадоксом: благодійник від податку звільнений, а от благоотримувач - ні.

Тому, згідно з рейтингом, тільки 8% населення України роблять донорські пожертвування в доброчинні фонди, а 28% вважають за краще допомагати нужденним безпосередньо. Водночас, у всьому світі більшість людей - 45% - надають пряму допомогу. Це найбільш поширений вид доброчинності в 9 з 13 регіонів світу. Така картина в Африці, Азії, а також у Центральній і Південній Америці.

Найвищий показник прямої допомоги - в Ліберії. 76% ліберійців регулярно надають підтримку безпосередньо нужденним. У цілому ж по світу грошові пожертвування робить 30% населення. Волонтерською роботою займається в світі близько 20% населення.

Крім того, укладачі рейтингу з'ясували, що взаємозв'язок "щастя - добродійність" більш сильна, ніж взаємозв'язок між відсотком благодійних пожертвувань і рівнем добробуту. Тобто, пише Дело, людина, яка живе в "щасливій" країні, більш схильний жертвувати гроші, ніж той, хто живе в "багатій" країні.

Крім того, рейтинг показав, що, чим старші люди, тим охочіше жертвують на доброчинність. Разом з тим у більшості країн жителі старше 50 років менш схильні допомагати нужденним безпосередньо. А найактивніша група благодійників, які допомагають безпосередньо, - люди від 35 до 49 років.

Як зазначили автори рейтингу доброчинності, респонденти відповідали на три запитання: чи жертвували вони гроші доброчинним організаціям, чи займалися волонтерською роботою і чи допомагали чи безпосередньо нужденним.

 

Кореспондент.нет


24.11.2010 1770 1
Коментарі (1)

Andriy 2010.11.25, 17:35
Ага. І де ж та лікарня майбутнього...
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

493
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

877
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1908
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2332 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4556

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

711

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

614

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10248
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1084
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5133
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

896
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2691
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1101
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

219
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

610
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

528
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

587
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

931 2