У залі Львівської облради замість створення Народного об’єднання «Майдан» напад депутата ВО «Свобода» Ситника на зіркового журналіста Дмитра Добродомова…

Дотриматися даної собі ж заруби не писати про політичних попутчиків – у даному випадку про ВО «Свободу» правду, як її бачу, чи ні. І вирішив – напишу. Це вже переходить всякі межі. Місяць не писав. А тепер напишу.

Отож:

Сьогодні, 26 грудня, у Львові мали закладатися основи обласного відділення Народного обєднання «Майдан». Події передувало кілька попередніх спроб. Було непросто. Не всі розуміють, що у теперішній політичній ситуації потрібно збирати всіх – від філателістів, до філантропів. Бо дійсно йдеться про народне, посполите рушення. Однак, як завжди почало заважати містечкове політиканство. Йшли спроби депутатки Верховної ради від ВО «Свобода» Ірини Сех, яку неначе б то хтось таємничий в Києві уповноважив очолити цей процес сформувати це об’єднання так, як це ВО «Свободі» потрібно. Тобто перетворити у придаток до їх політико-господарчих проектів. Таку собі «молодіжку». Я запитував Юрія Луценка – чи знає він щось про її «мандат» - він каже, що ні. Може не поінформований. Це жарт.

Про загальну ідеологію, якою мало б керуватися це якнайширше громадське об’єднання, не повторюватимусь.

Однак почнім з початку:

Попередньо було домовлено, що на черговій робочій зустрічі будуть рівними долями представлені три середовища – студенти, громадські організації і партії. І неначе б то все так і мало б бути. Але ті, хто відносить себе до громадського сектора не врахував, що ми маємо справу з колишніми базарними кидала ми. Тепер це політичні кидали з ВО «Свободи». На попередніх збори громадського сектора знаючі люди попереджували – буде провокація і кидок. І так сталося. І годі говорити, що нічого з того б не вийшло. Що в результаті кидка ВО «Свобода» отримала б ВО «Свобода»-2, де все керівництво, всі члени були б членами чи симпатиками ВО «Свободи». Про що я й сказав пані Ірині Сех в кулуарах. Намарно. ВО «Свобода» у своєму стилі запланувала рейдерське захоплення ще одного політичного проекту. Однак до їхнього плану ще дехто міг долучитися. Про це зрозумієте самі. Однак потім.

 

Спочатку про провокацію: Нічого не підозрюючи йду на збори, заходжу у фойє сесійної зали Львівської обласної ради, і раптом бачу якусь дику сцену – з туалету вибігає якийсь персонаж, потім виявилося дружок Ірини Фаріон депутат обласної ради від ВО «Свободи» Йосип Ситник, за ним тележурналіст телекомпанії ЗІК, провідний журналіст, автор маси викривальний програм Дмитро Добродомов. Починається якась шарпанина, в неї втягуються міліціонери, що охороняють залу. Я заходжу в туалет і бачу кинуту сумку – виявилася сумкою Добродомова – розбиту урну, порозкидуване сміття і т.д. Вибігаю – питаю Дмитра – у чому справа? І він ошелешено відповідає – щойно на мене напав Йосип Ситник – вдарив в лице і почав втікати. Очевидно я бачив лише завершення цієї провокації. Про напад – зі слів Дмитра Добродомова – хоча я сам бачив слід на лиці Дмитра. Все відбулося один на один. Ну як і у випадку з замахом на вбивство Тетяни Чорновол – бо ж і його пробують кваліфікувати як дорожню катастрофу – бо ж свідків немає. І це на трасі – Київ-Бориспіль! Один і той самий почерк. Боягузливий і підлий. Вдарив і тікати.

Для того, щоб зрозуміти суть цієї провокації, потрібно знати, хто такий Дмитро Добродомов. Сказати, що він зірковий журналіст найрейтинговішого західноукраїнського каналу ЗІК мало. Якщо хтось хотів би вчинити голосний напад на журналіста у Львові – то саме на нього.

Отож. Два дні тому якісь «тітушки» чи гебня не то сусідньої, не то нашої країни вчинила замах на життя такої ж активістки і блогерки Тетяни Чорновол. Громадськість справедливо стала на диби – «режим скаженіє». А сьогодні маємо напад не на аби-якого, а на найрейтиговішого журналіста Дмитра Добродомова. Однак нападають не «шакали» тітушки, а депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода»! І де?

Вловлюєте «тонкость игры», як висловлюється такий собі чечетов? Свободівці, фашисти мастять по писках львівських журналістів! Для того, щоб збити цунамі осуду потрібно у Львові руками свободівця чи ударівця напасти на журналіста. Серед ударівців чи інших опозиціонерів не знайшли. Зате свободівці завжди готові стати під ружжо. Але що то за ружжо? Ружжо режиму?

І наступна «тонкость игры»: все це відбувається рівно за дві хвилини до відкриття установчого засідання, яке має заснувати Народне об’єднання «Майдан» на Львівщині.

Натомість викликають міліцію, Дмитро нейтралізований, хоч його слово посутнє. Однак і це не кінець. Доходжу до зали, а вона забита. Ким? Людьми звісно. ВО «Свобода» забила своїми людьми майже всю залу – голова Львівської обласної ради Петро Колодій кліпає очками, Ірина Сех переможно сотрясає воздухи.

А далі рев, крик, як воно у свобідних людей. Не допускають ректора університету Івана Вакарчука до слова, підставні студенти, справедливий гнів районних активістів. Хоч з часом Вакарчук таки веде збори. Одним словом втома, люди розходяться. Про домовленості пропорційного представництва немає й мови. Хто культурніший гидливо покидає залу. Печально.

Хоча ще залишається декілька безнадійних оптимістів, які пробують подолати це божевілля. Дай їм Бог.

Але у мене є запитання – яка мета ставилася організаторами цього шабашу? Як на мене, то їх може бути дві. А саме:

Перша: Опанувати львівською обласною організацією ще не створеного Народного об’єднання «Майдан» - підпорядкувати його ВО «Свободі».

Друга: Зірвати і дискредитувати створення Народного об’єднання «Майдан» взагалі. Львівська область знакова – на неї дивиться вся Україна. І тепер вже є на що подивитися.

Якщо виконувалося перше завдання, то це не проблема. У результаті ВО «Свобода» створить з своїх членів і симпатиків ще одну ВО «Свободу» - 2. Ніхто під неї лягати не буде. Це холостий вистріл. Але які причини такого куражу свободівців, зокрема організатора цієї рейдерської атаки Ірини Сех – можливо політичні лідери на вищому рівні дійсно поділили між себе області і ВО «Свобода» виторгувала собі вотчину у складі трьох галицьких областей? З нами, холопами, які тут мешкають, заодно. Якщо так – то не заздрю тим трьом політичним лідерам. Навіть на гіперпатріотичній Львівщині люди не худоба, щоб їх кудись продавати. Часи минулися.

Якщо ж мова йшла про виконання другого завдання – тобто про зрив процесу творення саме найширшого громадського об’єднання «Майдан» - то у мене запитання, а на кого працюють депутати від ВО «Свобода», які на моє переконання й організували цю провокацію. Тут вже наші «тріє царі» мають самі подумати.

Є, щоправда, й третя версія – а може йдеться просто про ексцес – дуже вже він близький пан Ситник до такого ж одіозного персонажу, як Ірина Фаріон?

Але щойно отримав інформацію – у Дмитра Добродомова зафіксовано струс мозку – черепно-мозгова травма. Що будемо з цим робити «тріє царі»? Як будемо єднатися?

І з ким? З Йосипом Ситником? Хоча переконаний, що він буде визнаний невинним – Дмитро сам себе вдарив. Як і Тетяна Чорновіл. Пригадую собі ексцес на камери у дитячому садочку його соратниці Ірини Фаріон – тай думку гадаю – а чи так вже воно й випадково? Випадково камери у дитячому садочку? Випадковий напад на журналіста Дмитра Добродомова після замаху на Тетяну Чорновол? Випадковий зрив заснування Народного об’єднання «Майдан»? Друзі, та не робіть з нас дурнів...

І останнє – про стиль. Багато речей оцінюю виходячи з того, наскільки воно естетичне, що нагадує. А тому інстинктивно приймаю чи відкидаю. І у цьому сенсі – теж, звісно, випадково – мені зблиски кадри підпалу нацистами Рейхстагу. Теж вирішували питання опанування владою в окремо взятій Німеччині. Скажете – занадто? Може ви й праві. Але зблисло – і стоїть перед очима. Що будемо з цим робити «тріє царі»? Як будемо єднатися?

Те, що написав – не лише для шанованих читачів. Воно неодмінно буде донесене і до лідерів, з якими нещодавно стояв на сцені Євромайдану – друзі – так не піде, так у нас всіх нічого не вийде.

Сьогодні Віктор Федорович мають випити з Андрієм Петровичем по соточці. Хороший день. Для них.


26.12.2013 Тарас Возняк 757 3
25.09.2020

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

799
24.09.2020
Олена Британська

Однією з найуспішніших територіальних громад на Прикарпатті є Брошнів-Осадська. Розповідаємо про її перші кроки та отримані здобутки за три роки. 

2136
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2886 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

3183
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2514
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

3178 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

3173

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2362 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6590

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5967
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

525
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1673
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2992 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

1040
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1848
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1974
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2525 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

954
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2864
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3387
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1895
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1289