Лікарям-педіатрам потрібно регулярно обговорювати з батьками вплив соціальних мереж та інтернету загалом на фізичне і психічне здоров'я дітей і підлітків.
Відповідні рекомендації містяться у доповіді Американської академії педіатрії (AAP). Спілкування в інтернеті стало одним з головних шляхів соціалізації американських підлітків.
За даними останніх досліджень, більш як половина підлітків у США щодня заходить в улюблену соціальну мережу, понад 22% роблять це більше 10 разів на день, повідомляє "УКРІНФОРМ" з посиланням на Медновини.
Активність дітей і підлітків в інтернеті має як позитивні, так і негативні сторони, зазначається у доповіді. До перших відноситься набуття додаткових технічних навичок, а також навичок спілкування. Щодо других, то найбільш небезпечними наслідками спілкування в інтернеті для підлітків є цькування у мережі (cyberbullying), доступ до небезпечного і не призначеного для неповнолітніх контенту, обмін повідомленнями відвертого змісту (sexting), порушення конфіденційності даних користувачів, недоброякісна інтернет-реклама.
Як один з прикладів у доповіді наводиться так звана "Facebook-депресія": підвищена ймовірність появи симптомів депресивного розладу у підлітків, які проводять дуже багато часу у соціальних мережах.
На думку авторів доповіді, американські педіатри повинні брати активну участь у підвищенні рівня обізнаності батьків про потенційні проблеми дітей, пов'язані з інтернетом.
15