У Рожнятівському районі скандальна фірма "Гідропауер" збудує міні-ГЕС на ріці Чечва

 

 

Держархбудінспекція України видала дозвіл ТОВ "Гідропауер" на будівельні роботи - спорудження міні-ГЕС у селі Сваричів Рожнятівського району.

 

Замовником проекту та будівництва виступає фірма "Гідропауер", зареєстрована у селі Голошина на Верховинщині. "Гідропауер" відома скандалами впродовж 2012-2014 років з громадами прикарпатських сіл, які виступали проти будівництва малих ГЕС на гірських ріках Верховинщини,пише Курс.

 

КУРС писав, що громади кількох сіл Верховинського району протестували проти будівництва малих гідроелектростанцій. У 2012 році горяни рятували від міні-ГЕС Чорний Черемош у селах Бистрець та Дземброня, а в 2014-му відвойовували Білий Черемош у селах Голошино, Яблуниця, Біла Річка і Довгополе.

 

Нагадаємо, що протистояння завершилося тим, що сесія Голошинської сільради під тиском громадськості скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Тоді ж обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження – у правоохоронців були підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями.

Для будівництва міні-ГЕС на ріці Чечва на території Сваричівської сільської ради ТОВ "Гідропауер" використає дві земельні ділянки. Одна з них, 0,28 га  в довгостроковій оренді (на 49 років), виділена фірмі сільською радою. Друга, 0,59 га  у приватній власності, буде експлуатуватися за договором сервітуту.

Місце розташування Сваричівської міні-ГЕС – долина ріки Чечва, йдеться у "Заяві про наміри".

 

А відповідно до "Заяви про екологічні наслідки будівництва", міні-ГЕС буде розміщена на правому березі відвідного (скидного) каналу Чечвинського гідровузла. Об’єкт належить до таких, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Будівництво призведе до обмеженого та короткострокового забруднення повітря пилом та вихлопними газами. Вплив на інші компоненти довкілля і ґрунти визначений як незначний, декларує будівничий. І запевняє, що йдеться виключно про ділянку 600 м каналу Чечвинського водосховища.

 

Залишкових впливів, стверджує компанія, не передбачається. Утім, громаді слід знати, що під час будівництва міні-ГЕС будуть знищені зелені насадження і що інвестор взяв на себе зобов’язання пізніше їх відновити.

 

Потужність Сваричівської міні-ГЕС – 900 Квт, термін експлуатації – не менше 30 років. ГЕС використовуватиме воду Чечвинського водосховища з 100% поверненням у водоскидний канал без зміни її якісних характеристик. ТОВ "Гідропауер" повідомило, що має відповідні погодження від ТОВ "Карпатнафтохім", яке утримує та експлуатує Чечвинське водосховище, Обласного управління водних ресурсів та Держрибагентства України – всі датовані 2015 роком.

 

Громадські слухання у Сваричеві, як повідомляється на сайті компанії, проходили з лютого по червень минулого року, на них громада села погодила факт будівництва міні-ГЕС та Детальний план території під будівництво.

 

А от із фінальними слуханнями, на яких мали представити проект, стався казус  на них був присутній лише секретар сільської ради. Перенесення обговорення проекту пройшло з таким самим результатом. Відтак, громадські слухання були визнані такими, що не відбулися – "у зв’язку з неявкою громадськості". Оскільки за цей час, стверджує інвестор, Товариство та розробник ОВНС не отримали скарг, пропозицій чи зауважень, інвестор ухвалив рішення затвердити проект, розроблений ТОВ "Гідроенергетика", у первинній редакції та передати на експертизу. ДБЕ в області погодив проект, після чого ДАБІ видала дозвіл на будівництво.

 

Проекту Сваричівської міні-ГЕС ТОВ "Гідропауер" у відкритому доступі наразі не представив.

 

У 2010 році, коли компанія була заснована і презентувалася на Прикарпатті, вона оголосила про будівництво каскаду з 5 міні-ГЕС на річках області.

 

Під час скандалів із невиконанням взятих на себе зобов’язань та відхилень від проекту, що мало місце на Верховинщині, екологічний активіст "Дружини охорони природи" Петро Тєстов (Київ) закинув фірмі освоєння траншу ЕБРР під "зелений тариф". Міні-ГЕС на Білому Черемоші споруджувалися за кошти ЄБРР – відповідно до кредитного Договору з ТОВ "Гідропауер" на 3,8 млн євро.

 

Відомо, що засновники ТОВ "Гідропауер", згідно з даними Єдиного державного реєстру, – це чотири компанії з офшорних зон: дві з Кіпру та дві з Британських Віргінських островів. Компанія повідомляє на сайті, що планує реалізовувати проекти з будівництва малих гідроелектростанцій в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій областях.


04.08.2016 1474 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1015
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

957
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3066 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2317
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15055
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

802
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

368
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098