
Фото: pu.if.ua
Під час відвідин відбулася зустріч гостей з представниками ректорату, професорсько-викладацького складу та працівниками загальноуніверситетських служб. У заході також взяла участь керівник Регіонального представництва Міжнародної торгової палати в Карпатському регіоні Марія Ткачук, пише сайт ПНУ.
У ході зустрічі проректор з наукової роботи, професор Андрій Загороднюк ознайомив почесних гостей з науковими здобутками університету та презентував основні проекти, над якими зараз працюють фахівці закладу, зокрема, Міжнародний проект відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван.
Також на базі університету пройшов навчальний курс «Використання фінансових інструментів Європейського Союзу для Івано-Франківської області». Даний проект реалізовано Генеральним консульством Словаччини у партнерстві з Почесним консульством Угорщини в Івано-Франківській області, словацькою організацією «Октігон», благодійною організацією «Фонд «Відродження Прикарпаття», Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Представництвом Міжнародної торгової палати в Карпатському регіоні та Інформаційним центром Європейського Союзу в Івано-Франківській області.
До участі були запрошені представники вищих навчальних закладів, громадських організацій та органів влади області. Значна частина презентацій була присвячена грантовим програмам, які відкриті для студентів, науковців та бізнесменів.
Зокрема, було акцентовано увагу на програмі «Горизонт 2020» - одній із рамкових програм ЄС з досліджень та інновацій, яка розпочалася у 2014 році і триватиме до 2020. Її метою є зміцнення конкурентоспроможності Європи у глобальному вимірі, економічне зростання, створення нових робочих місць, створення єдиного ринку науки та інновацій зі сталим розвитком. Під час навчального курсу було розглянуто типи фінансування, критерії оцінювання проектних пропозицій, умови участі у даній програмі і ін. Також йшлося про програму «COSME», яка покликана сприяти конкурентоспроможності підприємств малого та середнього бізнесу, програмам транскордонного співробітництва.
На завершення навчального курсу учасникам було запропоновано підготувати свої пропозиції щодо проектів, які могли б фінансуватися ЄС. Автори кращих проектних робіт будуть мати можливість пройти короткотермінове навчання в одній із країн Європейського Союзу із подальшою можливістю працевлаштування.