У прикарпатських ОТГ активно впроваджують заходи з енергоефективності

У прикарпатських об’єднаних територіальних громадах активно впроваджуються заходи з енергоефективності.

Невдовзі така діяльність допоможе ОТГ заощаджувати енергоресурси, а також значно економити кошти у майбутньому.

Роботу у цьому напрямі здійснює Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з фахівцями Енергетичного інституту Івано-Франківського національно-технічного університету нафти і газу та за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомив виконавчий директор Агенції Максим Чопей.

«Цей проект ми розпочали ще з середини літа, оскільки мали розуміння того, що громади потребують підтримки у сфері енергоменеджменту. Сьогодні ОТГ, будемо відвертими, отримали на свій баланс об’єкти соціальної інфраструктури з високим рівнем енергоспоживання. Тому громади з моменту утворення самотужки взялись до проведення заходів з енергоефективності. Вони почали здійснювати роботи із заміни вікон, дахів, реконструкції систем опалення тощо. Але цього не достатньо. Щоб така діяльність дала реальний ефект і економію коштів – необхідно застосовувати професійний підхід. З огляду на це, прийняли рішення залучити до цієї діяльності фахівців з ІФНТУНГу, щоб у такий спосіб здійснювати у громадах системну та якісну роботу з енергозаощадження», - сказав він.

Максим Чопей говорить, що ефективна діяльність у сфері енергоменеджменту може стати можливістю для економії коштів, які в подальшому використовуватимуть для розвитку інфраструктури.

«Приміром, сьогодні енергоспоживання на метр квадратний у закладах соціальної інфраструктури становить приблизно 250 гривень. Запровадивши заходи з енергоефективності, ця сума може становити 120 гривень. Вивільненні кошти на енергопостачання таких об’єктів – реальний ресурс для розвитку ОТГ. Його можна спрямовувати на розвиток інфраструктури, так як це роблять, до прикладу, у Старобогородчанській ОТГ», – наголосив він. 

Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук говорить, що енергоменеджмент дає можливість для реалізації проектів, а також залучення чималих інвестицій.  У той же час експерт повідомив, що Агенцією проведено шість кущових семінарів для представників ОТГ області.

Упродовж навчання слухачі займались написанням технічних завдань, було здійснено й ряд виїздів на огляд об’єктів з метою здійснення їх енергоаудиту. У результаті було сформовано фокус-групи. Нині здійснюється роботи із розробки енергопаспортів таких будівель. 

Зі слів Ігоря Мельничука, громади, які розроблять якісний план дій з енергетичного розвитку, матимуть змогу взяти участь в Угоді мерів (ініціатива ЄС – ред.). 

«Угоду мерів буде підписано з громадами, які розроблять якісний план дій сталого енергетичного розвитку. Угода зобов’язує громаду, яка є учасником конкурсу, до 2030 року зменшити викиди вуглекислого газу на 30 відсотків. Реалізація цієї ініціативи є можливістю для залучення серйозних інвестицій з Європейського Союзу», — сказав Ігор Мельничук.

Фотогалерея


17.09.2018 940
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

349
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21086
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1357 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2371

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

715

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2146

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1415
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

149
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1004
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

152
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

772
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

746
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8221
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

868 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2178 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

828