У середу, 17 червня, до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України з приводу окремих положень законів України «Про альтернативні джерела енергії» та «Про ринок електричної енергії».
Про це йдеться у повідомленні на сайті суду, пише Фіртка з посиланням на Бізнес.
На думку авторів клопотання, вказані ними положення цих двох законів призводять до непомірних витрат з державного бюджету та його розбалансування.
У своєму поданні депутати пишуть, що електроенергія, вироблена з альтернативних джерел, є одним з найдорожчих видів виробництва електроенергії, у порівнянні з іншими, що здійснюються в Україні.
«Витрати на придбання такої електроенергії за «зеленим» тарифом є економічно необґрунтованими та надвисокими, що завдає шкоди економіці країни в цілому», — сказано у поданні.
За їх підрахунками, у 2018 році витрати України на відшкодування вартості електричної енергії за «зеленим» тарифом становили 560 млн євро, що складає 7,9% від загальної вартості електроенергії при частці відпуску 1,9%.
«Тобто, питома частка витрат на відшкодування вартості електричної енергії за «зеленим» тарифом є у кілька разів вищою, ніж питома частка цього виду електроенергії у порівнянні з іншими, що виробляються в У країні», — пишуть депутати.
Також автори подання наводять прогноз Міністерства енергетики та захисту довкілля України, згідно з яким, за їх словами, у 2020 році Україна взагалі не матиме змоги у повному обсязі відшкодувати вартість електричної енергії за «зеленим» тарифом, заборгованість за якою складе близько 13,5 млрд грн.
У поданні також зазначається, що уповноваженим представником суб’єкта конституційного подання (тобто 47 нардепів) є народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський.
З повним текстом конституційного подання можна ознайомитися на сайті суду.