У Калуші змагатимуться електроденсери з усієї України

 

 

Вже зовсім скоро — 5 липня — у Калуші відбудуться змагання з електроденсу – напрямку вуличного танцю, який вже встиг завоювати популярність серед української молоді.

 

Очікується, що захід пройде в нічному клубі «Радіус», повідомляють Вікна з посиланням на Калуш ФМ.

 

Організатор Чемпіонату Дмитро Лесюк розповів як про змагання, так і про сам напрямок сучасного танцю.

 

— По-перше, електроденс простий у вивченні, тобто при бажанні базу основних рухів може вивчити будь-хто. По-друге, його можна танцювати практично під будь-яку музику, до того ж танець відмінно сприяє тренуванню всіх груп м’язів та дихальної системи. Також це одна із можливостей пізнавати світ, заводити нові знайомства, адже електроденсери активно беруть участь у різних чемпіонатах по всій Україні і не тільки, — ділиться Дмитро Лесюк.

 

За його словами, цей танець зародився в 2000-их роках у Франції в нічному клубі «Метрополіс», де люди зазвичай просто відпочивали під електронну музику. З часом почали відбуватись зібрання Tektonick Killer, танцювальні рухи з’явились від намагання наслідувати лазерне освітлення, його ритмічність. Так виник цей стиль танцю. Власники клубу вирішили, що на цьому можна заробити, адже до них приходило все більше і більше людей, щоб подивитись на цих танцюристів. Згодом всю Францію захопила танцювальна лихоманка – на той час танцювало більше 1000 людей, мало не біля кожного будинку були такі групки людей, що слухали електронну музику і танцювали. Знімаючи відео, вони викладали ролики в мережу, відтак про танець дізнався весь світ.

 

— У 2008 році електроденс дістався і до Калуша. В нашому місті вже відбулось більше 10 різних змагань, до того ж серед калушан є кілька затятих танцівників, котрі саме з 2008 року не покладають сил і розвиваються в напрямку електроденсу. Без перебільшення скажу, що зараз Калуш вважають містом, де живуть достойні суперники. Зважаючи на це, ми зініціювали Чемпіонат України з сучасного танцю, який відбудеться 5 липня в нічному клубі «Радіус». До нас приїдуть електроденсери з усіх куточків України. Ми впевнені, що після такого заходу до нашої спільноти долучаться ще більше людей, котрі захочуть відчути ритм нашого життя, — розповідає танцівник та організатор змагань. Найкращих електроденсерів визначить трійка суддів.

 

— Першим суддею буде санкт-петербуржець Тимофій Смірнов, в танцювальних колах більш відомий як SINGA. Саме його було обрано тому, що ця людина в буквальному розумінні цього слова зробила переворот в танцювальній культурі електроденс. Ставши в 2010 році переможцем чемпіонату в Росії, який на той час був одним з наймасштабніших заходів на просторах країн так званого СНД. До сьогоднішнього дня він залишається людиною, котра чітко веде за собою культуру електроденсу і розвиває її. Він також часто є організатором наймасштабніших змагань з електроденсу, які відвідують танцівники з усього світу. Другий суддя нашого чемпіонату – це Андрій Батьоха, якого просто називають Батьоха. Він є одним з тих, хто першим почав танцювати електроденс в Україні. Своїм танцем він надихнув і дав стимул розвиватися всім нам.

 

Триразовий Чемпіон України по версії VERTIFIGHT і перший, хто виїхав за межі України на змагання в Санкт-Петербург і завоював 3 місце. В його доробку є суддівство не тільки по всій Україні, а й за кордоном, майстер-класи в різних країнах. Це людина, яка започаткувала Перший танцювальний табір з електроденсу, – «X-ZONE».

 

Третій суддя – це Дмитро Штанько. Він приїде і «прокачає» всіх своєю майстерністю і своїм стилем танцю. Ця людина дуже відома і визнана в колах любителів хіп-хопу. Його знають, йому довіряють і вважають за честь брати участь в змаганнях, де він виступає суддею, — зазначив Дмитро.


28.06.2015 492 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

134
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4785 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1531
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1584
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2726
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2413

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

333

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1549

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2293

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3039
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

634
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

793
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

735
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

587
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16053
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2937
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1200
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26690 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1070
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

925 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

721