У Калуші прогнозують хвилю поширення інфекції кору

За прогнозами фахівців нова хвиля кору  може виникнути у 2023 році, бо спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожні 4-5 років.

Про це інформує Фіртка з посиланням на ВІКНА.

На виконання протокольного рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, листа Міністерства охорони здоров’я в Україні у 2023 році розпочинається «наздоганяюча» кампанія з вакцинації проти кору, - повідомляє лікар-епідеміолог Зінаїда Ковбаснюк.
Вона закликала батьків вакцинувати дітей та пояснила чому це обов’язково потрібно зробити.

На Калущині «наздоганяюча» кампанія з вакцинації почнеться вже незабаром. Вакцинація буде проводитись вакциною КПК саме тих дітей, які не були щеплені за національним календарем з тих чи інших причин, тобто у віці 1 і 6 років.

Вакцина комплексна (кір-паротит-краснуха) створена на основі ослаблених вірусів, які не викликаючи захворювання, здатні створити в людському організмі стійкий імунітет проти цих інфекцій.

Якщо дитина перехворіла на одне з захворювань, це не може розглядатися як протипоказання  до застосування комбінованої вакцини (кір, паротит, краснуха).

Всі три інфекції викликаються вірусами і не мають специфічної противірусної терапії. Тому основним засобом попередження є імунізація.

Особливо слід нагадати про кір, бо його спалахи повторюються часто.  Вірус кору розмножується у нервовій тканині. Він небезпечний своїми ускладненнями (запалення мозку і мозкової оболонки).

Краснуха небезпечна для вагітних. Цей вірус здатний уражати всі тканини плоду. При підозрі на інфікування вірусом краснухи вагітній жінці необхідно провести спеціальне обстеження.

Епідемічний паротит теж небезпечний ускладненнями. У 20-30% хворих хлопчиків і чоловіків запалюються яєчка (орхіт), у дівчат і жінок вірус епідемічного паротиту може вражати яєчники. Обидва ці процеси можуть стати причиною безпліддя. Ось чому важливо зробити щеплення дітям вчасно.

"Шановні батьки, якщо ваша дитина пропустила якесь із щеплень за календарем – якнайшвидше зверніться до вашого сімейного лікаря, педіатра, щоб це надолужити. Лише дві дози вакцини забезпечують захист проти кору-краснухи-паротиту.

Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, або не маєте документальних підтверджень, дитину потрібно вакцинувати. Додаткова вакцинація проти цих інфекцій не шкодить здоров’ю дитини, а навпаки – посилює захист.

Тому, шановні батьки, приймайте правильні рішення у користь вашій дитині, особливо, коли вона готується до школи", - йдеться в дописі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пандемія не зникла. Де прикарпатцям та переселенцям вакцинуватись проти COVID-19 на Івано-Франківщині

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від «Omicron»

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

432
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1470
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2695 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3673
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3060
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2176

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

658

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

507

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1848
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

327
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

541
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

837
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5032
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

388
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

915
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10155
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

550
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

296
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

303
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

409
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

425