У Івано-Франківську буде комплексна програма підтримки та розвитку культури

 

Івано-Франківська міська рада затвердила Комплексну програму підтримки та розвитку культури міста на 2012-2015 роки.

 

За словами депутатів, програма розроблена у зв’язку із необхідністю  вироблення стратегії подальшого розвитку культури міста з урахуванням перспективи якісних змін в Українській державі,  приведення галузі  культури у відповідність до потреб сучасного життя, цілеспрямованої орієнтації на задоволення культурних потреб мешканців міста  та  наближення до Європейських стандартів.  Програма  визначає конкретні кроки для вирішення першочергових проблемних питань галузі на період до 2015 року. 


Кризові явища в  економіці  протягом   останніх років  негативно  позначилися  насамперед  на стані матеріально-технічної  бази у сфері культури, що  у свою чергу  призводить до зниження рівня задоволення культурних потреб  мешканців міста, можливостей реалізації  їх  творчого потенціалу. 

 

Комплексна  програма  підтримки та розвитку культури  міста  Івано-Франківська  на 2012-2015 роки  включає  такі важливі складові як: оновлення  матеріально-технічної бази закладів та установ культури міста, організацію  культурно-мистецьких заходів і музично-просвітницької діяльності,    забезпечення умов для розвитку доступної та якісної початкової мистецької освіти дітей,  створення оптимальних умов для реалізації бібліотеками міста своїх соціальних функцій,  впровадження сучасних інформаційних технологій,  підвищення кваліфікації управлінських кадрів, зайнятих у сфері культури. Програма  покликана змінити на краще існуючий у місті культурний простір. 

 

В адміністративному підпорядкуванні управління культури міськвиконкому знаходяться 8 клубних установ (4  -  в приміській зоні), 5 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та 17 бібліотек-філій міської централізованої бібліотечної системи.

 

Щорічно закладами  та  установами культури міста та приміських сіл проводиться  понад 800  заходів. В Івано-Франківську  успішно функціонує  7  муніципальних колективів,   25  колективів    зі    званням «народний аматорський» та 4 дитячих колективи із званням «зразковий». В закладах культури клубного типу  діють 8 університетів культури та 8 клубів за інтересами. 

 

Користувачами бібліотек міста є понад 45000   осіб. Книжковий фонд становить 465484 примірники. Навчанням у  початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах охоплено понад 2500 дітей.

 

Пріоритетними напрямками діяльності закладів та установ культури міста є: відродження та збереження народної творчості, духовний розвиток та формування високих естетичних і художніх смаків у молоді, зміцнення матеріально-технічної бази закладів та установ культури міста.

 

 

Читайте також:

Віктор Анушкевичус: Я не дозволю тирити гроші з бюджету


04.03.2012 1970 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1305
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

851
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6006
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1564
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5961
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1726

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

370

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1034

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1340

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1341
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

295
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

514
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

709
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

274
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

747
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1243
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

53
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

90
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

234
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

407
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

637