У гуртожитках Івано-Франківська сім’ї колишніх військовослужбовців живуть у спартанських умовах

 

/data/blog/37209/98d7e60f25f14553a15eeded1f256f12.jpg
фото: ЗІК
Через недбальство й байдужість - балансоутримувача Івано-Франківської КЕЧ району - мешканці гуртожитків постійно під загрозою відімкнення світла, води та газу. Родини не мають жодної певності у завтрашньому дні: вони тут на правах винаймачів.

У гуртожитку по вулиці Коновальця, 72 в Івано-Франківську ремонт не проводився з 1991 року. Мешканці давно хочуть оновити вікна, готові власними силами поміняти двері та навести лад всередині приміщення. Але колишні військові остерігаються вкладати гроші у ремонт будинку, з якого їх у будь-який момент можуть виселити. Будинок перебуває на балансі будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району. Для передачі його у власність міста необхідний дозвіл Міністерства оборони України.

 

Триповерховий гуртожиток розташований у зручному для підприємців місці. Тому КЕЧ частину першого поверху передала в оренду під магазини. Металева брама, яка відгороджує вхід у житловий будинок, тримається на чесному слові. Минулого року ворота відвалилися і впали на дівчинку, розповідають мешканці будинку.

 

У дворику, де граються маленькі дітки, купи сміття, досі лежать минулорічні каштани та гора потрощеної цегли. «Ніхто нічого не прибирає, хоч ми вчасно платимо за комунальні послуги та вивіз сміття. І самі пробували прибирати, і неодноразово зверталися до Будинкоуправління», - нарікає мешканка будинку Наталія Облогіна. Часто біля пісочниці жінка знаходить використані шприци, а з двору зникають дитячі іграшки.

 

Сім’я пані Наталії, яка складається з восьми людей, мешкає на 64 квадратних метрах. «Влітку тут ще півбіди, а взимку сирість страшна», - розповідає жінка. Каже, що від сирості зацвів навіть велосипед у підвалі. Дерев’яні двері і вікна у будинку зогнили. Люди зверталися до балансоутримувача з пропозицією відремонтувати двері за рахунок квартирної плати, однак їм відмовили. Вікна готові самі поміняти, якщо будуть впевнені, що завтра їх звідси не виселять.

 

Від сирості у приміщенні у кімнатах просідає й пішла хвилями підлога. «Навесні ми відсунули диван і побачили, що зогнила стіна. Там мурашки завелися», - розповідає Наталія Облогіна і на підтвердження своїх слів показує фотографії на мобільному телефоні.

 

У коридорі на стелі жінка показує плями вапна. «Це так недавно ремонт робили, бо мала прийти якась перевірка», - пояснює мешканка гуртожитку. У кімнатці, де колись була ванна, зараз навіть немає світла. Електроенергію сюди неможливо провести, тому що зі стелі постійно тече вода. Електричні, водопровідні та каналізаційні мережі вже давно вийшли з терміну експлуатації.

 

З першого поверху облупленими дерев’яними сходами піднімаємося на другий. Колишня кухня, яких у гуртожитку було дві, зараз служить приміщенням для сушіння білизни. На стіні висять три раковини від умивальників. До туалетів гидко підступитися.

 

На стіні пані Наталія показує лічильник на електроенергію. Його мешканці будинку придбали самі. Крім того, люди самостійно провели роботи з газифікації. «Дякувати Богу, ми напряму платимо за газ і воду. Бо за електроенергію ми платимо через КЕЧ, звідти гроші йдуть у Міністерство, а Міністерство оборони раз у квартал перераховує гроші у обленерго», - розповідає жінка. Через невчасні розрахунки гуртожиток часто опиняється під загрозою відключення від енергопостачання. Мешканці гуртожитку також платять у Будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району і за вивіз сміття. Втім, у встановленні сміттєвих контейнерів їм було відмовлено, тому мешканці змушені виносити сміття у сусідні двори.

 

Основною проблемою, нарікають у гуртожитку, є те, що мешканці не можуть приватизувати кімнати та довести їх до ладу. Пані Наталія показує паспорт, який підтверджує, що вона, як і її чоловік, досі прописані у військовій частині №3382. «Цієї частини з 2006 року не існує. А ми за цією частиною ще прописані», - констатує жінка. На численні звернення до керівництва КЕЧ сім’ям колишніх військових відписували, мовляв, будинок перебуває в аварійному стані, коштів на ремонт немає, а міськрада без ремонту на баланс не бере. Втім, мешканці гуртожитку припускають, що процес передачі будинку на баланс міста блокується через те, що приміщення першого поверху вдало здані в оренду під магазини. Хоч сусідство орендарів людей не тішить. «Ми купили лічильник, а вони підвели від нас світло, врізалися у газову трубу. Тепер постійно вмикається-вимикається електрика, значно зменшився напір газу», - нарікають люди.

 

«Кажуть, коли міністр оборони Лебедєв приїжджав на Прикарпаття, то відвідав гуртожиток льотчиків, - розповідає Наталія Облогіна. - Зайшов на перший поверх, подивився на їхні умови і на другий поверх навіть не піднімався. Відразу знайшлося 80 тисяч гривень, поставили вікна та відремонтували дах. Шкода, що до нас міністр не потрапив».

 

Наразі в Івано-Франківську залишилися три будинки, які перебувають на балансі  Будинкоуправління №1 Івано-Франківської КЕЧ району. Крім гуртожитку на Коновальця, 72, на балансі КЕЧ перебувають ще два гуртожитки - на Коновальця, 80 та Карпатської Січі, 65. На попередній сесії Івано-Франківська міськрада дала згоду прийняти гуртожитки у комунальну власність. Коли буде згода Міністерства оборони на передачу, міськрада розглядатиме можливість прийняття на баланс кожного будинку зокрема. «Ми не можемо їх прийняти без згоди балансоутримувачів, - пояснює заступник начальника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Микола Матіїв. – Крім цього, ці будинки можуть бути передані на баланс міста тільки в задовільному технічному стані з проведеним ремонтом», пише "Галицький кореспондент".


25.06.2013 762 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2192
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1020
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1003
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2145
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3602
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2536 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

843

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

730

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

693

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10360
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1203
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5316
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1038
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2835
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1201
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

428
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

283 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

742
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

633
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

684