У Франківську вибрали переможницю першого місцевого конкурсу ручної вишивки (фото+відео)

Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулися підсумки першого місцевого конкурсу ручної вишивки.

Його ідейницею виступила Анастасією В. Віст, технолог та дизайнер художньої вишивки з Парижа, Haute Couture, пише Фіртка.

У рамках програми розвитку індустрії ручної вишивки в Україні у дизайнерки, є один дуже важливий пункт: популяризація вишивальних спеціальностей. 

"Ідея цього конкурсу виникла десь шість місяців назад. Українська вишивка дуже гарна двома речами: з одного боку - це традиції, малюнки та техніка, з іншого - талановитими майстринями. Хочеться, щоб українські вишивальниці вчилися міжнародній вишивці, щоб ми вишивали для усього світу. Одні з найкращих вишивальниць в Україні", - говорить дизайнерка. 

Слід додати, що організаторами заходу стали Міська рада Івано-Франківська, Івано-Франківська ТПП, Крайка. 

"Вишивка, український прапор - це все те, що нас ідентифікує як націю. Для нас дуже важливо, що реалізовуються такі цікаві проекти. Щороку фестиваль "Крайка" набуває популярності. Приємно, що є гості із Франції. Хочемо, щоб ви розвивалися і у вас все получалося", - наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Основною умовою конкурсу була тематика крил. Журі довелось  навіть сперечатися, а це означає, що відбір робіт проходив дуже ретельно. Усім учасницям вручили подяки, а переможниці дводенну путівку до Парижа на майстер-клас від Анастасії В. Віст.

"Я пів ночі думала чи подаватися на конкурс, а іншу частину малювала ескіз. Я досі дивлюся на пір'ячка на дорозі, бо довго не могла його знайти, щоб зробити ескіз", - не приховуючи емоцій розповіла переможниця Катерина Левченко.

Крім того, у торгово-промисловій палаті відбувся семінар «Розвиток ручної вишивки в легкій промисловості». Під час заходу обговорювали основні ідеї та напрямки розвитку ручної вишивки в легкій промисловості. Також в рамках заходу пройшли круглий стіл та майстер-класи.


Довідка:

Етнофестиваль народного одягу «Край•КА Design» в минулому «Край•КА», який розшифровується як “Край Карпат”. А сама “крайка”- це деталь жіночого національного гуцульського вбрання, яка об’єднує багатошаровість одягу – це захід, який поєднує у собі сучасний стиль та культурну спадщину українського народу, якщо так можна назвати вишиванку. 

В основі проекту закладено популяризація елементів традиційного вбрання та традиційної техніки виробництва одягу в сучасному дизайні. Хвиля зацікавленості підвищить інтерес до Української культури за межами держави

Фотогалерея


23.08.2019 1803
Коментарі ()

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

570
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2554
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3117 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2902
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

826
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1166

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2103

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4585

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4041 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3136
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

73
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1793
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4750 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1738
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

86