У Франківську вибрали переможницю першого місцевого конкурсу ручної вишивки (фото+відео)

Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулися підсумки першого місцевого конкурсу ручної вишивки.

Його ідейницею виступила Анастасією В. Віст, технолог та дизайнер художньої вишивки з Парижа, Haute Couture, пише Фіртка.

У рамках програми розвитку індустрії ручної вишивки в Україні у дизайнерки, є один дуже важливий пункт: популяризація вишивальних спеціальностей. 

"Ідея цього конкурсу виникла десь шість місяців назад. Українська вишивка дуже гарна двома речами: з одного боку - це традиції, малюнки та техніка, з іншого - талановитими майстринями. Хочеться, щоб українські вишивальниці вчилися міжнародній вишивці, щоб ми вишивали для усього світу. Одні з найкращих вишивальниць в Україні", - говорить дизайнерка. 

Слід додати, що організаторами заходу стали Міська рада Івано-Франківська, Івано-Франківська ТПП, Крайка. 

"Вишивка, український прапор - це все те, що нас ідентифікує як націю. Для нас дуже важливо, що реалізовуються такі цікаві проекти. Щороку фестиваль "Крайка" набуває популярності. Приємно, що є гості із Франції. Хочемо, щоб ви розвивалися і у вас все получалося", - наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Основною умовою конкурсу була тематика крил. Журі довелось  навіть сперечатися, а це означає, що відбір робіт проходив дуже ретельно. Усім учасницям вручили подяки, а переможниці дводенну путівку до Парижа на майстер-клас від Анастасії В. Віст.

"Я пів ночі думала чи подаватися на конкурс, а іншу частину малювала ескіз. Я досі дивлюся на пір'ячка на дорозі, бо довго не могла його знайти, щоб зробити ескіз", - не приховуючи емоцій розповіла переможниця Катерина Левченко.

Крім того, у торгово-промисловій палаті відбувся семінар «Розвиток ручної вишивки в легкій промисловості». Під час заходу обговорювали основні ідеї та напрямки розвитку ручної вишивки в легкій промисловості. Також в рамках заходу пройшли круглий стіл та майстер-класи.


Довідка:

Етнофестиваль народного одягу «Край•КА Design» в минулому «Край•КА», який розшифровується як “Край Карпат”. А сама “крайка”- це деталь жіночого національного гуцульського вбрання, яка об’єднує багатошаровість одягу – це захід, який поєднує у собі сучасний стиль та культурну спадщину українського народу, якщо так можна назвати вишиванку. 

В основі проекту закладено популяризація елементів традиційного вбрання та традиційної техніки виробництва одягу в сучасному дизайні. Хвиля зацікавленості підвищить інтерес до Української культури за межами держави

Фотогалерея


23.08.2019 2688
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

655
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1328
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2871
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1207
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1446
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

3026

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

265

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1165

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1755 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1971
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

258
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

584
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

784
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

321
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

872
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

770
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

960
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

585
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

254
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

442
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

551
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

672