У Франківську на місці "садиби Гриневичів" таки "виросте" багатоповерхівка

 

/data/blog/100687/d2d8d247eb8b0887c7a8c33950921a3a.jpg

 

Департамент архітектури видав містобудівні умови й обмеження для нового будівництва на розі Богунської і Василіянок, на ділянці, де розташована старовинна садиба Гриневичів.

 

Містобудівні обмеження видали у вересні минулого року, повідомили у Департаменті містобудування й архітектури. Згідно з ними, проектована будівля повинна мати 5 поверхів. Приміщення – під житлову та громадські функції, пише Фіртка з посиланням на сайт Галка.

 

На першому поверсі багатоповерхівки замовники будівництва передбачили музей із відновленим фасадом історичної садиби Гриневичів.

 

Нагадаємо, що в лютому 2015 року активісти звертались до начальника КП “Муніципальна інспекція з благоустрою” п. С. Кукули з проханням перевірити ділянку на вул. Богунська, 1, – Василіянок, 52, та зобов’язати відповідальних привести її до належного стану.

 

Тому, що будинок, розташований там, в аварійному стані й було помітно, що сміття на території біля нього не прибирали вже кілька місяців.

 

Завдяки зусиллям громадських активістів, незадовго прибудинкову територію все ж прибрали та привели її до належного санітарного стану. Залишилось одне питання, яке умовно розділило громадськість на два табори: реставрувати чи знести будинок, який є історичною пам’яткою?

 

Як відомо, територія за вищевказаною адресою належить Івано-Франківському міському осередку “Союз Українок”. Архітектура в центрі міста має дуже цікаву історію та є унікальним явищем для Франківська.

 

Раніше в цьому будинку був також “Музей родини Гриневичів”.

 

На його місці планують звести сучасну багатоповерхівку з мансардою. На щастя, містобудівна рада цього тижня, 20 травня, не підтримала ідею будівництва восьмиповерхового будинку з імітацією столітньої садиби Гриневичів.

 

Восьмиповерхова споруда на Богунській-Василіянок мала б виглядати так: на першому поверсі – громадські приміщення, на останньому – офісні, на інших – житло.

 

Проте, на чинному генплані Івано-Франківська ця територія взагалі позначена як зона малоповерхової житлової забудови. Було заплановано історичний будинок разом з давнішою прибудовою знести, а потім відбудувати імітацію садиби Гриневичів, повернувши входом до вулиці Богунської. Обриси самої столітньої садиби на генплані ділянки архітектор не наніс.

 

Підсумовуючи, на містобудівній раді прозвучало, що будинок все ж варто залишити на місці, де він зараз стоїть, укріпити його фундамент і аж після цього думати про якусь добудову.

 

Інвестор будівництва та власники музею “Союз Українок” на містобудівній раді не з’явились. Розмову все ж не завершено, її продовжуватимуть.

 

 

 

 

 

 

Довідково: Камя‘ниця Гриневичів у проекті історико-архітектурного опорного плану міста Івано-Франківська вже внесена до списку нововиявлених пам’яток архітектури місцевого значення. Будинок збудовано 200 років тому. Він демонструє типову міщанську архітектуру Станіславова до Мармулядової пожежі 1868-го року. Оскільки тоді центр міста вигорів включно із ратушею, садиба Гриневичів сьогодні є унікальним явищем давньої містової архітектури.

Кам’яниця цінна не лише архітектурою, а передовсім, історією. Катря Гриневичева -- відома українська письменниця та керівник львівського "Союзу українок" була заміжня за рідним вуйком сестер Гриневич Дарії та Ірини, які мешкали в Івано-Франківську. Власницею будинку була Ірина Гриневич, член «Пласту».

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У франківських архітекторів виникли зауваження до багатоповерхівки, яку хочуть звести на місці "садиби Гриневичів" (фото)

Франківська громада просить не руйнувати садибу Гриневичів (документ)

В Івано-Франківську садибу Гриневичів пропонують перебудувати на багатоповерхівку (фото)

Музей, що вмирає. Замість пам'ятки архітектури у Франківську хочуть збудувати черговий будинок?


29.02.2016 1285 0
Коментарі (0)

14.02.2021
Тетяна Дармограй

Сьогодні, 14 лютого, традиційно відзначають День усіх закоханих. Проте, ми не шукали легких шляхів, тому подивились на це свято під іншим кутом й вирішили розповісти вам дві життєві історії людей-одинаків. На їхньому прикладі, пояснюємо, чому бути без пари – не означає бути самотнім й чому людям без стосунків непереливки в нашому, не завжди толерантному, суспільстві.

1809 1
02.02.2021

Інтерв’ю з начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області генералом поліції третього рангу, доцентом кафедри кримінального права, процесу і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидатом юридичних наук Володимиром Голубошем на тему: "Актуальні питання впровадження на практиці кримінологічної теорії розбитих вікон".

5874 2
01.02.2021
Остап Микитюк

Ксенія Фукс — молода українська письменниця, громадська діячка, графічна дизайнерка, авторка роману «По той бік сонця. Історія однієї самотності», який отримав відзнаку літературного конкурсу «Смолоскип-2018» та увійшов у короткий список «Книга року BBC-2019», а роман в новелах «12 сезонів жінки»  – у довгий список «Книга року BBC-2020». Фіртка поспілкувалася із Ксенією про творчість, життя в Німеччині та плани на новий 2021 рік.

2345 1
29.01.2021
Соломія Когут

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

3004 8
18.01.2021
Тетяна Дармограй

Відкладання справи «на завтра» й внаслідок виконання її в останній момент – ситуація, з якою стикався кожен. Нерідко після таких випадків людину мучить відчуття провини, яке дивним чином зникає після нового поставленого завдання. Про те, як вибратись із цього зачарованого кола – читайте у матеріалі.    

3609 1
05.01.2021
Олена Британська

У фінал потрапили 10 успішних жінок з семи областей України, серед яких й учасниця з Івано-Франківська Христина Викалюк.

6101

Все почалося - лиш тепер? Чи -радше- на фоні загальнодержавного одужання - прикарпатську статистику вже неможливо приховувати?! Впевнений: жахливої ситуації в Україні - можна було б уникнути, якби... Саме про це - дана публікація.

604

Чому цвинтарний "старшина" – регулярно отримує премію в понад півсотні тисяч?! А лікар, що рятує життя (ризикуючи своїм власним) – має лише три тисячі зарплати?!! На гарантовані надбавки лікарям (за версією трипальц-"паТРІотів") – начебто "нема грошей". Чи справді нема?

541

  10 лютого 2021 р. на переговорах з Євросоюзом щодо отримання фінансової допомоги від України очікується виконання низки структурних заходів та прогресу у боротьбі з корупцією. Євросоюз наголосив, що корупція гальмує просування реформ.[1]  Чин

879 1

2 лютого 2021 року за рішенням судді Господарського суду Івано-Франківської області Фанда О.М., справа № 909/993/20 було скасовано державну реєстрацію об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Квартал Різдвяний” – найбі

1435
15.02.2021

Деруни з сиром - дуже смачне виконання класичної та знайомої всім страви. Приготування займе зовсім небагато часу.  

1146
03.02.2021

Дієтологи стверджують, що найкраще харчуватися сезонними продуктами, а не купувати тепличні несезонні смаколики.  

1962
02.02.2021

Речовини, якими чай з лимоном забезпечує організм, мають властивість зміцнювати імунітет, покращуючи захист людини від інфекцій. Тож не дарма його вважають напоєм довгожителів.  

1984
07.02.2021

Синод Єпископів є постійно діючою установою, створеною Папою Павлом VI у 1965 році.

1492
03.02.2021

В цьому році парафіяни відзначили поважний ювілей – 150-ліття від дня освячення місцевого храму. 

1750 1
28.01.2021

Єдність з Ісусом, єдність між християнами та загальнолюдська єдність у світлі Христового заклику перебувати в Його любові були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на завершення Тижня молитов за єдність християн.  

2158
18.01.2021

Традиція купання в ополонці на Водохреще не допомагає "змивати" гріхи.   

3485 1
27.02.2021

Вчені Берлінського технічного університету провели дослідження, яке показало, що ризик заразитися коронавірусом в музеї, театрі або залі опери набагато менший, ніж в супермаркеті, ресторані, офісі чи громадському транспорті. Про це повідомляє 

115
22.02.2021

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".

403
03.02.2021

Партія "Опозиційна платформа - За життя" проведе позачерговий з'їзд через рішення про введення санкцій проти народного депутата від цієї політсили Тараса Козака.

1812
01.02.2021

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не виключає повторне внесення кандидатури Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики.

1851
29.01.2021

"Правило Голдвотера" прийняте Американською психіатричною асоціацією у 1973 році.

2129