19 травня в рамках відзначення Дня Європи в Івано-Франківську відбувся "Дебатний турнір: Європа – крок у майбутнє" за участю представників молодіжних громадських організацій та студентів. Про важливість проведення дебатів та євроінтеграції України виcловились начальник відділу міжнародних зв'язків виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Оксана Шийчук та працівник відділу міжрегіональної інтеграції та міжнародної технічної допомоги головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Наталія Октисюк.
Даний захід організували: Івано-Франківський молодіжний міськвиконком, Студентська рада при міському голові, Молодіжна адміністрація за підтримки Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій ОДА та міжнародного відділу зв’язків управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому.
Сам турнір передбачав рольові інтелектуальні змагання, у яких одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша опонує їй. 8 учасників були умовно поділені на 2 команди по 4 осіб, де одна з них стояла на позиції "парламенту" і відповідно доводила, що "Україна буде прийнята до складу ЄС", інша – відігравала роль "опозиції", обґрунтовуючи заперечення даної резолюції. Починалося дебатування з виступів головних представників кожної з команд, де першими були "прихильники" євроінтеграції, потім слово мали решта учасників. Ті ж, хто виступали останніми, вже не наводили аргументів на користь точки зору своїх команд, а оцінювали результати дискутування. В ході турніру його учасники навели достатньо цікавих та незвичних аргументів на користь та проти вступу нашої держави до ЄС. Висловитись також мали змогу усі, хто спостерігав за інтелектуальними змаганнями.
Користь від таких дискутивних заходів очевидно, адже вони стимулюють розвиток критичного та структурного мислення, ораторських здібностей, вміння працювати у колективі та зрештою поглиблювати вже наявні знання, а тому надалі відбуватимуться щомісяця, викликавши чималий інтерес присутніх.
За словами модератора, Михайла Ткача, в Україні дебати лише набирають обертів, а на заході мають багаторічну історію і навіть використовуються в освітній сфері та з метою вирішення важливих питань у приватних кампаніях, не кажучи вже про парламент, де це є поширеною практикою. До слова, турнір в Івано-Франківську проходив у формі британських дебатів, що передбачало не стільки знаходження компромісу, як доведення правильності власної позиції.