У франківських маршрутках за безквитковий проїзд штрафуватимуть пасажирів

 

/data/blog/59192/619816edcfe6919ffa20c4e3ea77776d.jpg

 

Ще до недавнього часу в Івано-Франківську квитки за проїзд видавали тільки в тролейбусах. Та з вересня в івано-франківських маршрутках теж з'явилися квитки.
 
 
Проте з їхньою появою, ситуація сильно не змінилась, люди як їздили в маршрутках без квитків, так і продовжують їздити.
 

Як пояснює ситуацію в розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» керівник Департаменту комунального господарства, транспорту та зв'язку Михайло Смушак, причина в тому, що на сьогодні немає чіткого обліку продажу квитків в маршрутних автобусах.

 

А квиток це - розрахунковий документ, згідно з яким можна чітко контролювати дохід перевізника. Крім того, він є страхівкою для пасажирів, доказом про те, що той справді їхав в цьому автобусі.

 

«На сьогодні ми маємо картину, коли водій не видає квитки, а пасажири не вимагають. Оскільки в законодавстві прописано, що квиток видається на вимогу. Але, якщо квитки продовжуватимуть видавати тільки на вимогу, то знову ж таки буде ситуація коли перевізник провезе 100 людей, а квитків видасть 10. Відповідно й ми не матимемо ніякої інформації. Тому, для того, щоб мати змогу вести облік продажу квитків, ми замовили програмне забезпечення, завдяки якому зможемо бачити рівень продажів навіть в окремих маршрутних автобусах. Воно вже на 90% готове, зараз ми його наповнюємо. Таку систему ми хотіли впровадити ще з 1 вересня, але нажаль виникали несприятливі ситуації, тому ми будемо робити це поступово, і ця програма працюватиме. Можливо перші місяці виникатимуть деякі труднощі, але поступовим шляхом ми налагодимо її роботу», - розповів пан Смушак.

 

Очікується, що така система дасть змогу формувати звітність, де буде показано скільки квитків продалось. Але для того, щоб бачити реальні результати продажу квитків, необхідно, щоб кожен пасажир одержував його. Тому, для забезпечення контролю наявності квитків у пасажирів планують запровадити роботу контролерів, які це відслідковуватимуть.

 

За словами Михайла Смушака, донедавна розраховували тільки до сумління пасажирів, які вимагатимуть квиток у водія. Проте таких людей дуже мало.

 

«Для того, щоб система працювала, обов’язково потрібно створити систему громадських або штатних контролерів. Зараз ми опрацьовуємо це питання. І ці люди перевірятимуть наявність квитків у пасажирів. Відповідно, якщо зайде людина, оплатить проїзд, і їй не видадуть квиток, а прийде контролер і оштрафує в 20-ти кратному розмірі за безквитковий проїзд, то коли ця людина вдруге зайде в автобус – вона вже буде вимагати квиток сама», - пояснив головний комунальник міста.

 

Тобто, проїзд повинен здійснюватись за такою системою: людина, яка заходить в маршрутний автобус і оплачує проїзд, обов’язково повинна попросити водія видати їй квиток. В свою чергу, водій повинен обов’язково його видати. А контролер буде перевіряти наявність квитків у пасажирів. Проте контролер не з’явиться в кожній маршрутці, а буде здійснювати контроль вибірково. 

 

Як пояснив пан Смушак, є дуже багато громадських активістів, які хочуть допомагати в цьому питанні.

 

"Окрім громадських активістів, контролерами будуть наші штатні працівники, які заходитимуть вибірково в автобус і перевірятимуть наявність квитків. І дозвіл на складання актів буде в наших штатних контролерів. Таким чином ми зможемо вирішити питання з квитками та почнемо формувати культуру як пасажирів, так і перевізників. Крім того, це дасть змогу вирішити питання і з пенсіонерами, оскільки є дуже багато людей, які мають підроблені посвідчення. А відповідно за підробку документа вже є серйозніша відповідальність. Тобто, контролер зможе виявляти таких людей", -  роз'яснює Cмушак.

 

За словами управлінця, питання щодо контролерів ще опрацьовується, адже потрібно зробити все юридично грамотно, щоб потім не виникало скарг. Крім того, є певні вимоги до контролерів, оскільки будь-яка людина не може бути ним.

 

Тож, найближчим часом маршрутні ревізори відкриють "полювання" на франківських "зайців".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську перевізники не видають квитки і хочуть ціну в 3 гривні


16.09.2014 420 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

734
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14116 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1617
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

904
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6229

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13792
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

834 2