У деяких районах Прикарпаття заборонили встановлювати так звані “хвалебні хрести”

 

 

 

На території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ заборонили розміщувати так звані “хвалебні хрести”.

 

Відповідний декрет днями видав Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Єпископ Василь Івасюк, пише Фіртка.

 

Рух із їхнього встановлення, що останнім часом поширився на Прикарпатті, визнали таким, що існує поза Католицькою Церквою.

 

Відтак, у декреті йдеться і  про те, що парохи парафій, де були встановлені "хвалебні хрести", з пастирською второпністю повинні замінити встановлені "хвалебні хрести" на звичайні хрести з розп’яттям.

 

Текст декрету:

На території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ поширилася практика встановлення так званих "Хвалебних хрестів", інформацію про які вірні отримали із журналу "Діти Непорочної" № 6 за 2013 р., (видавець - релігійне позаконфесійне видавництво "Добра книжка").

Нам стало відомо, що вказаний рух за встановлення "хвалебних хрестів" у 1990-х роках Комітетом з питань культів був внесений в список "Les adeptes des sectes", тобто такий, що існує поза Католицькою Церквою.

Листом №165 від 25 березня 2015 р.Б., ми просили Канонічний відділ Патріаршої курії УГКЦ надати канонічну оцінку щодо встановлення "хвалебних хрестів", а також щодо можливості поширення журналу "Діти Непорочної" на канонічній території УГКЦ.

Провівши відповідне дослідження, Канонічний відділ Патріаршої курії УГКЦ листом КВ-2015/6 від 15 травня 2015 р. Б., ствердив, що рух "хвалебних хрестів" відповідає подіям, які відбулись у м. Dozulé (Франція) на території дієцезії Bayeux-Lisieux, де почали розповсюджуватись свідчення про тзв. "об’явлення" Матері Божої пані Мадлен Омонт (Madeleine Aumont), які вона "отримала" на протязі 1972 і 1978 років.

Дієцезіальним Єпископом Jean Badré (Жаном Бадре) дієцезії Bayeux-Lisieux було утворено відповідну комісію для вивчення цього руху. Після детального вивчення події, комісія виразила цілком негативну думку щодо цих "об’явлень". 27 квітня 1974 р. дієцезіальний Єпископ Jean Badré заборонив рух почитання "хвалебних хрестів".

25 жовтня 1985 р. Б. кардинал Йосиф Ратцінґер від імені Конґреґації Доктрини Віри підтвердив прийняті рішення вищевказаного дієцезіального Єпископа.

Наступник Єпископа Badré, дієцезіальний Єпископ Pierre Pican (П’єр Пікан), 15 березня 1991 р. проголосив, що послідовники об'явлень в Dozulé не є в євхаристійній єдності з Католицькою Церквою. Крім того, видав додаткові розпорядження щодо культу "хвалебних хрестів": заборона почитання під видом будь якої форми "хвалебних хрестів", заборона служіння Таїнства Євхаристії з послідовниками вказаного руху та заборонив проведення прощ до м. Dozulé.

Події, які відбулись в дієцезії Bayeux-Lisieux детально є описані в листі-зверненні Швейцарської Єпископської Конференції від 14.05.2003 р. та дієцезіального Єпископа Тренто (Італія) до власних священнослужителів від 4 липня 2002 р. Католицька Ієрархія цих держав засудила поширення на власних територіях руху "хвалебних хрестів", пов'язаних із "об’явленнями в Dozulé", а також заборонила їх встановлення і участь духовенства у молитовних зібраннях послідовників "хвалебних хрестів". Крім того, видала розпорядження замінити вже встановлені хрести на інші хрести або релігійні знаки. Також засудила проповідування "катастрофічних подій" (соціальні проблеми, війни), поширюваних послідовниками Dozulé і які є притаманними сектам поза Католицькою Церквою.

Також існує подібний рух Amis de la Croix Glorieuse de Dozulé, заснований Альбером Дельбо у Франції. Засновник займався йогою і мав багато "видінь" Ісуса Христа. Вчив про близький кінець світу. Рух засновано на початку 1980, де за основу взято "об’явлення" Мадлен Омонт. Комітетом з питань культів у Франції рух був внесений в список "Les adeptes des sectes" ("Заборонених сект") (http://www.assemblee-nationale.fr/rap-enq/r2468.asp).

Підсумовуючи вище вказане, з огляду на позицію Конґреґації Доктрини Віри Католицької Церкви, позицію Швейцарської Єпископської Конференції, дієцезіальних Єпископів з Франції та Італії, засягнувши експертної думки Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ,
бажаючи забезпечити вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ інформацією про походження практики встановлення "хвалебних хрестів" та про позицію Церкви щодо цього руху (кан. 196; кан. 605 ККСЦ),

оцим Декретом:

1) Забороняю на всій канонічній території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ встановлення "хвалебних хрестів", оскільки воно суперечить вченню Церкви (кан. 598 ККСЦ);

2) наказую парохам парафій, де були встановлені "хвалебні хрести", з пастирською второпністю замінити встановлені "хвалебні хрести" на звичайні хрести з розп’яттям;

3) пригадую духовенству та всім вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ про дію Постанови 17-го Синоду єпископів УГКЦ від 2009 р. Б., якою, для врегулювання обігу духовної літератури та захисту від псевдорелігійних видань було вирішено, що католицькою літературою вважається тільки та, яка має виразний дозвіл компетентної церковної влади.

4) Зобов’язую парохів, адміністраторів Коломийсько-Чернівецької єпархії довести цей Декрет до відома вірних.

Також залишаю зо собою право звернутись до головного редактора журналу "Діти Непорочної" з вимогою написання статті, яка б несла правдиву інформацію про так звані "хвалебні хрести", а також з проханням уважніше добирати матеріали до публікації, оскільки редакція могла не знати про походження "хвалебних хрестів".

Декрет вступає в силу з моменту підписання.


З Архієрейським благословенням

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Єпископ Василь Івасюк

о. Олександр Селезінка
Канцлер єпархії


31.05.2015 480 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1390
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1051
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2073
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3554
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1341
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1332

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1688

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

501

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1139

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1308
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

399
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24254
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

502
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

441
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

622
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1510
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4644
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

603
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1528 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

615
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

526