У деяких районах Прикарпаття заборонили встановлювати так звані “хвалебні хрести”

 

 

 

На території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ заборонили розміщувати так звані “хвалебні хрести”.

 

Відповідний декрет днями видав Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Єпископ Василь Івасюк, пише Фіртка.

 

Рух із їхнього встановлення, що останнім часом поширився на Прикарпатті, визнали таким, що існує поза Католицькою Церквою.

 

Відтак, у декреті йдеться і  про те, що парохи парафій, де були встановлені "хвалебні хрести", з пастирською второпністю повинні замінити встановлені "хвалебні хрести" на звичайні хрести з розп’яттям.

 

Текст декрету:

На території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ поширилася практика встановлення так званих "Хвалебних хрестів", інформацію про які вірні отримали із журналу "Діти Непорочної" № 6 за 2013 р., (видавець - релігійне позаконфесійне видавництво "Добра книжка").

Нам стало відомо, що вказаний рух за встановлення "хвалебних хрестів" у 1990-х роках Комітетом з питань культів був внесений в список "Les adeptes des sectes", тобто такий, що існує поза Католицькою Церквою.

Листом №165 від 25 березня 2015 р.Б., ми просили Канонічний відділ Патріаршої курії УГКЦ надати канонічну оцінку щодо встановлення "хвалебних хрестів", а також щодо можливості поширення журналу "Діти Непорочної" на канонічній території УГКЦ.

Провівши відповідне дослідження, Канонічний відділ Патріаршої курії УГКЦ листом КВ-2015/6 від 15 травня 2015 р. Б., ствердив, що рух "хвалебних хрестів" відповідає подіям, які відбулись у м. Dozulé (Франція) на території дієцезії Bayeux-Lisieux, де почали розповсюджуватись свідчення про тзв. "об’явлення" Матері Божої пані Мадлен Омонт (Madeleine Aumont), які вона "отримала" на протязі 1972 і 1978 років.

Дієцезіальним Єпископом Jean Badré (Жаном Бадре) дієцезії Bayeux-Lisieux було утворено відповідну комісію для вивчення цього руху. Після детального вивчення події, комісія виразила цілком негативну думку щодо цих "об’явлень". 27 квітня 1974 р. дієцезіальний Єпископ Jean Badré заборонив рух почитання "хвалебних хрестів".

25 жовтня 1985 р. Б. кардинал Йосиф Ратцінґер від імені Конґреґації Доктрини Віри підтвердив прийняті рішення вищевказаного дієцезіального Єпископа.

Наступник Єпископа Badré, дієцезіальний Єпископ Pierre Pican (П’єр Пікан), 15 березня 1991 р. проголосив, що послідовники об'явлень в Dozulé не є в євхаристійній єдності з Католицькою Церквою. Крім того, видав додаткові розпорядження щодо культу "хвалебних хрестів": заборона почитання під видом будь якої форми "хвалебних хрестів", заборона служіння Таїнства Євхаристії з послідовниками вказаного руху та заборонив проведення прощ до м. Dozulé.

Події, які відбулись в дієцезії Bayeux-Lisieux детально є описані в листі-зверненні Швейцарської Єпископської Конференції від 14.05.2003 р. та дієцезіального Єпископа Тренто (Італія) до власних священнослужителів від 4 липня 2002 р. Католицька Ієрархія цих держав засудила поширення на власних територіях руху "хвалебних хрестів", пов'язаних із "об’явленнями в Dozulé", а також заборонила їх встановлення і участь духовенства у молитовних зібраннях послідовників "хвалебних хрестів". Крім того, видала розпорядження замінити вже встановлені хрести на інші хрести або релігійні знаки. Також засудила проповідування "катастрофічних подій" (соціальні проблеми, війни), поширюваних послідовниками Dozulé і які є притаманними сектам поза Католицькою Церквою.

Також існує подібний рух Amis de la Croix Glorieuse de Dozulé, заснований Альбером Дельбо у Франції. Засновник займався йогою і мав багато "видінь" Ісуса Христа. Вчив про близький кінець світу. Рух засновано на початку 1980, де за основу взято "об’явлення" Мадлен Омонт. Комітетом з питань культів у Франції рух був внесений в список "Les adeptes des sectes" ("Заборонених сект") (http://www.assemblee-nationale.fr/rap-enq/r2468.asp).

Підсумовуючи вище вказане, з огляду на позицію Конґреґації Доктрини Віри Католицької Церкви, позицію Швейцарської Єпископської Конференції, дієцезіальних Єпископів з Франції та Італії, засягнувши експертної думки Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ,
бажаючи забезпечити вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ інформацією про походження практики встановлення "хвалебних хрестів" та про позицію Церкви щодо цього руху (кан. 196; кан. 605 ККСЦ),

оцим Декретом:

1) Забороняю на всій канонічній території Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ встановлення "хвалебних хрестів", оскільки воно суперечить вченню Церкви (кан. 598 ККСЦ);

2) наказую парохам парафій, де були встановлені "хвалебні хрести", з пастирською второпністю замінити встановлені "хвалебні хрести" на звичайні хрести з розп’яттям;

3) пригадую духовенству та всім вірним Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ про дію Постанови 17-го Синоду єпископів УГКЦ від 2009 р. Б., якою, для врегулювання обігу духовної літератури та захисту від псевдорелігійних видань було вирішено, що католицькою літературою вважається тільки та, яка має виразний дозвіл компетентної церковної влади.

4) Зобов’язую парохів, адміністраторів Коломийсько-Чернівецької єпархії довести цей Декрет до відома вірних.

Також залишаю зо собою право звернутись до головного редактора журналу "Діти Непорочної" з вимогою написання статті, яка б несла правдиву інформацію про так звані "хвалебні хрести", а також з проханням уважніше добирати матеріали до публікації, оскільки редакція могла не знати про походження "хвалебних хрестів".

Декрет вступає в силу з моменту підписання.


З Архієрейським благословенням

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Єпископ Василь Івасюк

о. Олександр Селезінка
Канцлер єпархії


31.05.2015 464 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

144
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13067 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1485
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

811
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6006
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1665

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

586

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1408

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1221

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1120
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

473
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

598
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1516
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

544
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

824
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5861
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13304
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

168
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

481
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

432
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

744 2