У Буковелі відпочивали особливі дітки із прифронтових міст (фото)

Благодійний фонд Олександра Шевченка та туристичний комплекс «Буковель» впроваджують чимало соціальних проектів та програм, зокрема оздоровлення пенсіонерів, реабілітація учасників АТО та їх сімей, підтримка спортсменів, оздоровлення дітей…

Днями у туристичному комплексі «Буковель» проходили реабілітацію більше 20-ти діток з особливими потребами.

Разом із батьками, на запрошення народного депутата України Олександра Шевченка, вони приїхали із прифронтових міст. Більшість, кажуть волонтери, втекла із окупованих територій. Тому нині таким сім’я особливо важко.

«Їм усім дуже складно. Найгірше, що в людей із прифронтових територій - невизначене майбутнє. А якщо говорити про дітей із ДЦП, то ситуація і на сході, і на заході, і в центрі України однакова. Їм ніде проходити реабілітацію. Бо це дуже дороговартісний процес», - каже голова ГО «Подаруй життя» Сергій Бондаренко.

Громадська організація Сергія Бондаренка вже кілька років опікується дітьми із ДЦП зі окупованих та прифронтових міст. А от у Буковелі волонтери разом із дітками відпочивають вперше.

«Ми просто вражені. Персонал, люди які знаходяться у Буковелі, приймають наших дітей такими, якими вони є. Це як частина Європи. Тому що більшість в Україні таких дітей не сприймає. А тут люди толерантні. Ми відчуваємо підтримку, ми активно займаємось фізичними вправами, гуляємо на свіжому повітрі, насолоджуємось кожною хвилиною», - каже волонтер.

Головна мета такої реабілітації - показати батькам можливості їхніх дітей. Програма розрахована на фізичний розвиток тіла, складається із щоденних тренувань та відпочинку. Корисна вона і для батьків. Адже у більшості дітей із особливими потребами залишились тільки мами. За словами волонтерів, тати у таких сім’ях витримують недовго. І мами залишаються сам-на-сам із проблемами та теж особливо гостро потребують підтримки.

«Моєму синові Олегу – 9 років. Ми зараз мешкаємо у Сєвєродонецьку, переїхали з окупації. Дитина на протисудорожній дорогій терапії, тому ми рідко можемо собі дозволити відпочинок. А Буковель – це просто казка. Вражень дуже багато. І від відпочину, і від курорту, і від умов проживання та збалансованого повноцінного харчування. Не хотілось їхати додому. Колосальні емоції. Ця краса підняла нам дух», - ділиться враженнями Анастасія Нехлюдова.

На запрошення Олександра Шевченка за останні кілька років, у рамках програми оздоровлення та реабілітації, Буковель відвідали більше трьох тисяч дітей із особливими потребами.

«Ці діти – такі ж, як і інші. І їхні потреби, такі як нормальні під’їзди, ліфти, пандуси, професійна безкоштовна медицина та реабілітація, - це не щось особливе. Для цивілізованого світу це – норма. Чого не скажеш про Україну. На жаль, діти із ДЦП потрібні тільки своїм батькам та волонтерам. Тим паче, що ці сім’ї живуть поруч із фронтом та на собі відчули війну. Але я хочу, аби вони не втрачали віри у свої сили та у краще майбутнє. Переконаний, відпочинок піде їм на користь, а я з свого боку зроблю усе можливе, щоб люди з особливими потребами почувались комфортніше на всій території України», - наголосив Олександр Шевченко.

На разі, вже третій рік поспіль за сприяння Олександра Шевченка, у «Буковелі» триває «Табір друзів» в якому оздоровлюються діти з особливими потребами.

Фотогалерея


14.09.2018 1041
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

395
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2966
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21112
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1996
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

30

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

789
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8232
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

893 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837