У 2012 році зміна влади не відбудеться

 

 

У мене запитали: чи можлива в 2012 році зміна влади – на тлі погіршення економічної ситуації та падіння рейтингу В. Януковича і Партії регіонів? Багато хто говорить про те, що важливу роль у цьому процесі мала б відіграти опозиція. Однак, я вважаю, що така думка хибна – хоча б тому, що опозицію в класичному розумінні цього слова в нашій країні годі й шукати.



Адже в дійсності ані влади, ані опозиції не існує. Ці поняття у відриві від контексту ситуації - просто беззмістовні абстракції. Є окремі люди або групи людей, які ТУТ і ТЕПЕР мають доступ (або не мають доступу) до певного ресурсу. При цьому від формальних посад рівень такого доступу залежить доволі мало. У багатьох справді впливових людей взагалі жодних посад немає й не було ніколи; і навпаки - деякі високопосадовці є просто пішаками, за спинами яких рулять зовсім інші люди, тощо.



У структурованих і відкритих суспільствах відносини "влада-опозиція" значно більш формалізовані, і фактична належність до влади чи опозиції зазвичай збігається з номінальною. В Україні ж цього не спостерігається, а тому запитання - некоректне й неконк-ретне.



Партія регіонів - це надзвичайно строкатий конгломерат, псевдомоноліт, всередині якого, "під континентальною плитою", точаться такі суперечки, ведуться такі бойові дії, порівняно з якими помаранчеві сварки "любих друзів" - це дитячий лепет на галявині. Тому справжня політична конкуренція відбувається переважно всередині самої ПР, а зовсім не між умовними "владою" та "опозицією".



Є лузери - умовна "опозиція", які гучно волають, бо втратили владу через власні жадібність та брак управлінських навичок і були болісно відлучені від корита. Змирятися з цим їм не хочеться. Зрозуміло, що "опозиціонери", котрі зараз є в Україні, нездатні каналізувати, а тим більше - результативно очолити протестні настрої.



"Опозиціонери" не пропонують людям нічого конкретного, у них немає конструктивних планів реформ, а тим більше - готових законопроектів. Тим часом дію-ча влада, кидаючись із боку в бік, помиляючись і сварячись на рівні різних міністерств, відомств та угрупувань, - таки намагається проводити хоча б протореформи.



Всі більш-менш притомні фігури з "лузерських" політичних сил, які володіють реальним ресурсом - матеріальним, соціальним, особистісним, - давно вже приєдналися, відкрито чи таємно, до ПР-переможниці. За межами цього середовища залишилися тільки ті, хто нікому не потрібен. Жодних "нових" чи "наднових" зірок на нашому політичному небосхилі поки що не спостерігається, та й звідки їм узятись? У наш час тотальної інтернетизації неможливо з'явитися нізвідки - всі, хто хоч чогось був вартий, давно вже "засвітилися", а молоді-початківцям потрібен час на розкрутку.



Тому із ймовірністю 99% припускаю, що Януковичу та Ко наразі нічого не загрожує. Хоч би хто переміг на виборах - практично всі вони нікуди не подінуться і співпрацюватимуть із ПР тією чи іншою мірою. І це природно: якщо ті, хто при владі, роб-лять прийнятні пропозиції - навіщо ж відмовлятися заради безглуздого протистояння з непевним результатом?



1% я залишаю на те, що Янукович чимось "дістане" своїх впливових соратників, і вони влаштують якусь "фронду", або станеться щось несподіване, привнесене "ззовні", що кардинально змінить поточну структуру ситуації, і реальна влада опиниться в руках зовсім несподіваних людей.

 

Тетяна Монтян,

УП


01.01.2012 Тетяна Монтян 1300 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727