Ціни на Ethereum у 2022 році

Криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купити ефіріум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році?Розглянемо нові прогнози аналітиків та передумови в коливаннях ціни.

Ethereum часто називають "цифровим сріблом". Це друга криптовалюта після біткоїна, яка заслужила довіру інвесторів, стала мати попит і відносно стабілізувалася — наскільки це можливо для «крипти».

Однак вона все ще залишається для багатьох інвесторів цікавішою, ніж біткоїн, і криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купить ефириум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році? Подивимося на нові прогнози аналітиків і на передумови в коливаннях ціни.

«Гарний» чи «поганий» рік для криптовалют?

У 2021 році біткоїн стабільно ріс, щоразу оновлюючи історичні рекорди. 10 листопада встановлено абсолютний рекорд: $69 тис. Інші криптовалюти також впевнено йшли вгору.

Потім був неминучий «відскок»; курси впали. Але вони, як і раніше, залишаються високими, а індустрія розвивається. Зараз світ переживає NFT-манію: вибух популярності проєктів із незамінними токенами, які відомі також як цифрові товари. Все говорить про те, що це продовжиться й у 2022 році. А децентралізовані системи на блокчейні, як і раніше, будуть популярні.

Ethereum - платформа для розробки таких програм, тому її популярність також продовжить зростати. Передбачається, що у 2022 році ціни на всі криптовалюти будуть відносно низькими, що підігріє интерес инвесторов до них.

Проблеми та перспективи «ефіру»

Багато інвесторів побоюються, чи Ефириум курс не обвалиться з появою зручнішої платформи для децентралізованих додатків. Свого часу титул «вбивці Ефіру» присуджували Polkadot, Tron, Solana та багатьом іншим криптовалютам. Але ETH, як і раніше, випереджає їх по капіталізації, попри те, що він має низку проблем.

Проблеми Ефіру:

  • Висока популярність.
  • Недостатня хороша пропускна спроможність.
  • «Непрогресивний» протокол.

Через те, що попит на Ефір зростає швидше за можливості його мережі, комісія зараз невиправдано висока: в окремих випадках транзакція може коштувати $50 і вище. А в цей час в інших блокчейнах вартість транзакції менша за цент. Якщо ситуація не зміниться, то прогресивніші блокчейни заберуть в Ethereum частку ринку, і його ціна неминуче впаде.

Тим часом масштабування мережі та зниження комісій заважає сам принцип роботи мережі. У 2022 році команда розробників планує зробити революційну зміну в блокчейні Ethereum: перевести його на новий протокол роботи, Proof-Of-Stake. Це давно запланована подія, але вже кілька разів відкладалася. Зараз дата виконання — другий квартал поточного року.

Від чого залежать ціни на Ethereum у 2022 році?

Виконання дорожньої карти та перехід на новий алгоритм у заплановані дати – одна з умов подальшого зростання цін на Ефір. Якщо він відбудеться, платформа залишиться популярною, а валюта проєкту (ефір) продовжить зростати.

Також на коливання ціни впливає загальний стан ринку: попри те, що Ефір як актив став досить самостійним, за великих обвалів ринку він також йде вниз. Криптоактиви залежні від різних типів факторів: геологічні (наприклад, повені в Китаї, що затопили майнінг-ферми), законодавчі (заборони та обмеження на майнінг та торгівлю криптовалютою у ключових країнах – або, навпаки, дозволи); політичні: військові конфлікти чи загострення відносин у країнах.

Є прогноз, що ціна біткоїна досягне $1,36 млн до 2030 року: такі висновки опублікували аналітики інвестиційної компанії ARK Invest. Короткострокові прогнози на 2022 рік поки що обережніші; на ринку ведмежий тренд, але чи закінчиться він протягом року – незрозуміло. Проте один прогноз виглядає переконливо: ті інвестори, які не купили криптовалюту у 2022 році, через вісім років шкодуватимуть про це.

Партнерський матеріал


08.02.2022 2143
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

696
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1569
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1956 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7273
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15107 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1973

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

139

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

914

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

988

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1773
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

164
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

550
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

794
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3048
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

795
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1860
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

890
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35036 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

379
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

531
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

856
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

761