Як вже повідомляла "Фіртка", за інформацією, отриманою у міськвиконкомі, цієї зими тріснув фундамент міської дитячої поліклініки по вул. Тичини, 4.
До речі, кудись поділися дві букви «І» у її назві на фасаді поліклініки, і зникла вивіска про назву і підпорядкування даного закладу охорони здоров’я. Про те, що тротуарна плитка на підході до закладу, у такому стані, що можна ноги поламати, мовчимо…
Отож, з приводу появи тріщин у фундаменті поліклініки редакція провела своє журналістське розслідування.
За останні роки вулиця Тичини перетворилася на суцільний будівельний майданчик. Старі одноповерхові будинки викупають багаті забудовники. Потім їх зносять і натомість виростають нові «красені» торгові центри, переважно чорно-білі коробкоподібні потвори зі скла і бетону. Один з таких торгових центрів, (правда на відміну від сусідніх, досить пристойний на вигляд), виріс ліворуч за 30-40 метрів від будівлі дитячої поліклініки.
Будівництво по сусідству спричиняло чимало, м’яко кажучи, незручностей відвідувачам і працівникам цього лікувально-профілактичного закладу, особливо при завезенні і розвантаженні будівельних матеріалів з боку вулиці Панаса Мирного. Але минув час, і десь близько двох років тому, об’єкт здали в експлуатацію, і все, як то кажуть, внормувалося.
В компенсацію за користування чужою територією, постійний шум і болото на вулиці навколо, і інші негаразди, забудовник вніс на рахунок поліклініки благодійну пожертву у сумі 11 тис. грн., (при потрібних 36 тис.) для ремонту коридорів на четвертому поверсі.
Паралельно у той самий час «розквасили» будівництво з іншого, вже правого боку поліклініки.
Якщо сусідів зліва адміністрація поліклініки знала, підтримувала хоч якийсь контакт, то будівництво справа, яке розпочалось приблизно у той самий час, і триває досі, вкрите завісою таємничості. Даних забудовників ніхто, за словами представників адміністрації, ніколи не бачив.
Крім того, за нашими даними, тут вже мінялися власник, замовник і кілька разів підрядчик. Довгий час в порожнині виритого котловану стояла вода, будівництво періодично затухає і знову відновлюється.
А найголовніше це будівництво розміщується на віддалі 10-15 метрів від поліклініки, від його правого крила, де розміщується відділення парафінолікування…
Тепер саме настав час повернутися до тріщин у фундаменті поліклініки. За даними експертів в усіх перегородках цокольного поверху у правому його крилі, (котре прилягає до вище описаного будівництва), утворились похило - горизонтальні наскрізні тріщини, розкритгя яких у місцях найбільшого просідання основи сягає 20-25 мм, створюючи, небезпеку не тільки для персоналу і пацієнтів парафіновідділення, але й для всієї поліклініки.
В зв’язку з тим, що просів фундамент виникла загроза падіння двох перегородок, тому їх терміново розібрали.
Слід зазначити, що тріщини у фундаменті з’явилися не цієї зими, а кілька років тому. Цієї зими тріщини тільки поглибилися і перегородки могли вже впасти комусь на голову…
Версії причин деформації перегородок і просідання підлог існують різні. Одні спеціалісти кажуть, що просідання підлог на 30-50-80 мм виникло внаслідок підтоплення насипного та ілистого-торфянистого прошарків ґрунту «поверхневими» та «дощовими» водами, які проникають у ґрунт через, нібито щілини осілого вимощення вздовж зовнішніх стін.
Інші спеціалісти наголошують на тому, що до того часу, поки поруч поліклініки стояв одноповерховий будинок з городом і сараєм, ніяких проблем з «дощовими» і «іншими водами» не було, і вони якось «минали» цю споруду. Відколи ж з’явилося сусіднє будівництво, спочатку у вигляді котловану з водою, а тепер багатоповерхової споруди, то у будівлі поліклініки з’явилися проблеми. І води звідкись стали «підтікати» і фундамент «став раптом просідати», і всі згадали, що будівля побудована аж у … 1976 році. Зауважте, дала тріщину будівля, яка до цього часу не тріскала і не просідала, і яка побудована не у 1876 році, а 36 років назад. Спостережливі люди зауважили, що у деяких наших житлових будинках, 1962-1970 рр. побудови, роками у підвалі стоїть вода і вони не тріскають. А тут на цокольному поверсі, у відділенні парафінолікування, де десятиліттями лікувалися діти, і ніколи не було підтоплень, з’явилися «води, які проникають у ґрунт через, щілини осілого вимощення вздовж зовнішніх стін» і фундамент тріснув…
26.01.2012 р. комісія по нагляду за будівлями відмітила розширення тріщин в перегородках цокольного поверху до 30-35 мм, збільшення вигину стіни допоміжного приміщення. Вже розроблено відповідний проект щодо укріплення фундаменту, вартість, якого складає близько 400 тис., але грошей у міському бюджеті на ремонт немає. Їх можна буде знайти тільки шляхом зняття коштів з інших об’єктів будівництва чи капітального ремонту.
Наприклад. Може зняти гроші з міської поліклініки №2 у якій вже 10 років відсутня гаряча вода, температура в приміщеннях взимку не піднімається вище 10 градусів тепла, а цього року під час морозів були заморожені стояки холодної води і каналізаційна мережа. Чи може зняти гроші з філії даної поліклініки, з педіатричного відділення №4, (вул. В.Стуса, 2), що перебуває у жахливих санітарних умовах і де приміщення не провітрюються через те, що роками не відкриваються вікна?
А ми мабуть знайшли ще одне джерело можливого фінансування укріплення фундаменту поліклініки. Нам здається, що хоч колись, а все-таки забудовники мають почати нести відповідальність за свої дії. А інакше у нас будуть з’являтися нові «Крематорії» і ще не один раз тріскатимуть фундаменти поліклінік, шкіл і житлових будинків.
Довідка. Міська дитяча поліклініка, що по вул. Тичини, 4 працює у дві зміни і разом з шістьма своїми філіалами обслуговує близько 42 тисчі дітей і підлітків. Вона була побудована в 1976 році. У цокольному поверсі розташоване відділення грязелікування, яке нині перепрофільоване на парафінолікування.
Тетяна Суха для агенції новин «Фіртка»