"Тріснута" дитяча поліклініка

 

Як вже повідомляла "Фіртка", за інформацією, отриманою у міськвиконкомі, цієї зими тріснув фундамент міської дитячої поліклініки по вул. Тичини, 4.

 

 

До речі, кудись поділися дві букви «І» у її назві на фасаді поліклініки, і зникла вивіска про назву і підпорядкування даного закладу охорони здоров’я. Про те, що тротуарна плитка на підході до закладу, у такому стані, що можна ноги поламати, мовчимо… 

 

Отож, з приводу появи тріщин у фундаменті поліклініки редакція провела своє журналістське розслідування.

 

За останні роки вулиця Тичини перетворилася на суцільний будівельний майданчик. Старі одноповерхові будинки викупають багаті забудовники. Потім їх зносять і натомість виростають нові «красені» торгові центри, переважно чорно-білі коробкоподібні потвори зі скла і бетону. Один з таких торгових центрів, (правда на відміну від сусідніх, досить пристойний на вигляд), виріс ліворуч за 30-40 метрів від будівлі дитячої поліклініки.

 

Будівництво по сусідству спричиняло чимало, м’яко кажучи, незручностей відвідувачам і працівникам цього лікувально-профілактичного закладу, особливо при завезенні і розвантаженні будівельних матеріалів з боку вулиці Панаса Мирного. Але минув час, і десь близько двох років тому, об’єкт здали в експлуатацію, і все, як то кажуть, внормувалося.

 

 

В компенсацію за користування чужою територією, постійний шум і болото на вулиці навколо, і інші негаразди, забудовник вніс на рахунок поліклініки благодійну пожертву у сумі 11 тис. грн., (при потрібних 36 тис.) для ремонту коридорів на четвертому поверсі.

 

Паралельно у той самий час «розквасили» будівництво з іншого, вже правого боку поліклініки.

 

Якщо сусідів зліва адміністрація поліклініки знала, підтримувала хоч якийсь контакт, то будівництво справа, яке розпочалось приблизно у той самий час, і триває досі, вкрите завісою таємничості. Даних забудовників ніхто, за словами представників адміністрації, ніколи не бачив.

 

 

Крім того, за нашими даними, тут вже мінялися власник, замовник і кілька разів підрядчик. Довгий час в порожнині виритого котловану стояла вода, будівництво періодично затухає і знову відновлюється.

 

А найголовніше це будівництво розміщується на віддалі 10-15 метрів від поліклініки, від його правого крила, де розміщується відділення парафінолікування…

 

 

Тепер саме настав час повернутися до тріщин у фундаменті поліклініки. За даними експертів в усіх перегородках цокольного поверху у правому його крилі, (котре прилягає до вище описаного будівництва), утворились похило - горизонтальні наскрізні тріщини, розкритгя яких у місцях найбільшого просідання основи сягає 20-25 мм, створюючи, небезпеку не тільки для персоналу і пацієнтів парафіновідділення, але й для всієї поліклініки.

 

 

 

 

 

В зв’язку з тим, що просів фундамент виникла загроза падіння двох перегородок, тому їх терміново розібрали.

 

Слід зазначити, що тріщини у фундаменті з’явилися не цієї зими, а кілька років тому. Цієї зими тріщини тільки поглибилися і перегородки могли вже впасти комусь на голову…

 

Версії причин деформації перегородок і просідання підлог існують різні. Одні спеціалісти кажуть, що просідання підлог на 30-50-80 мм виникло внаслідок підтоплення насипного та ілистого-торфянистого прошарків ґрунту «поверхневими» та «дощовими» водами, які проникають у ґрунт через, нібито щілини осілого вимощення вздовж зовнішніх стін.

 

Інші спеціалісти наголошують на тому, що до того часу, поки поруч поліклініки стояв одноповерховий будинок з городом і сараєм, ніяких проблем з «дощовими» і «іншими водами» не було, і вони якось «минали» цю споруду. Відколи ж з’явилося сусіднє будівництво, спочатку у вигляді котловану з водою, а тепер багатоповерхової споруди, то у будівлі поліклініки з’явилися проблеми. І води звідкись стали «підтікати» і фундамент «став раптом просідати», і всі згадали, що будівля побудована аж у … 1976 році. Зауважте, дала тріщину будівля, яка до цього часу не тріскала і не просідала, і яка побудована не у 1876 році, а 36 років назад. Спостережливі люди зауважили, що у деяких наших житлових будинках, 1962-1970 рр. побудови, роками у підвалі стоїть вода і вони не тріскають. А тут на цокольному поверсі, у відділенні парафінолікування, де десятиліттями лікувалися діти, і ніколи не було підтоплень, з’явилися «води, які проникають у ґрунт через, щілини осілого вимощення вздовж зовнішніх стін» і фундамент тріснув…

 

26.01.2012 р. комісія по нагляду за будівлями відмітила розширення тріщин в перегородках цокольного поверху до 30-35 мм, збільшення вигину стіни допоміжного приміщення. Вже розроблено відповідний проект щодо укріплення фундаменту, вартість, якого складає близько 400 тис., але грошей у міському бюджеті на ремонт немає. Їх можна буде знайти тільки шляхом зняття коштів з інших об’єктів будівництва чи капітального ремонту.

 

Наприклад. Може зняти гроші з міської поліклініки №2 у якій вже 10 років відсутня гаряча вода, температура в приміщеннях взимку не піднімається вище 10 градусів тепла, а цього року під час морозів були заморожені стояки холодної води і каналізаційна мережа. Чи може зняти гроші з філії даної поліклініки, з педіатричного відділення №4, (вул. В.Стуса, 2), що перебуває у жахливих санітарних умовах і де приміщення не провітрюються через те, що роками не відкриваються вікна?

 

А ми мабуть знайшли ще одне джерело можливого фінансування укріплення фундаменту поліклініки. Нам здається, що хоч колись, а все-таки забудовники мають почати нести відповідальність за свої дії. А інакше у нас будуть з’являтися нові «Крематорії» і ще не один раз тріскатимуть фундаменти поліклінік, шкіл і житлових будинків.

 

Довідка. Міська дитяча поліклініка, що по вул. Тичини, 4 працює у дві зміни і разом з шістьма своїми філіалами обслуговує близько 42 тисчі дітей і підлітків. Вона була побудована в 1976 році. У цокольному поверсі розташоване відділення грязелікування, яке нині перепрофільоване на парафінолікування.

 

 

Тетяна Суха для агенції новин «Фіртка»


12.04.2012 Тетяна Суха 2880 10
Коментарі (10)

Василь Кузьмич 2012.04.12, 12:35
Добре що приїхала Татяна Суха і написала кілька статей про проблеми Івано-Франківська. Бо немає що читати все про політику та політику.
gryc 2012.04.12, 18:27
Гроші із заб(ий)дівникиів збирати, звісно, треба. І то не малі! І в будь-якому випадку! Але то не факт, що тут вони винні.
фщек 2012.04.12, 20:58
Фото надсилати за адресою firtka.if.ua@i.ua
Ну 2012.04.13, 14:37
Звикайте потроху вже зараз. Щоб потiм рокiв через 10, коли наша краiна остаточно перетвориться на щось типу Сомалi або Зiмбабве, не дивуватись - а як так сталося? Мiська лiкарня на Мазепи теж не айс. Там купу державних грошей вiдмили на ремонтi.
Вересова 2012.04.13, 19:51
Медична галузь у Франківську взагалі занедбана. Тут тріщина, там прорвало... Жах. Чим займається влада. Що не можна плитку перед дитячою поліклінікою покласти? Йдеш після дощу з під уламків плитки порскає вода.
ЛАРА 2012.04.15, 11:42
эТО ЦЕЛАЯ СИСТЕМА ОБРАЗОВАЛАСЬ И В ЭТОМ ЕСТЬ ЧЬЯ ТО ЗАИНТЕРЕСОВАННОСТЬ иЗ ВЕРХОВ ЭТИМ ЗАНИМАТЬСЯ НИКТО НЕ БУДЕТЁ вСЯ СИСТЕМА ВЫЛОЖЕНА ПОД них мЕНЯТЬ НАДО ВСЕХ И ВСЯ
Гниль 2012.04.15, 16:56
Ну тріслуло трохи, то й що. Ще сто років простоїть. Слава Ісусу Христу.
Андрес 2012.04.17, 09:39
Наш старий-новий Франківськ перетворюється на мотлох з новими будинками. Влада не вміло розбудовує місто, забудовуючи хаотично іторичні будинки!!!! Що в Києві робиться!, то що вже говорить про обласні центри. От вам і бізнес у владі. А ми Франківці лохи бо все оце ковтаємо і чемно кивеємо головами!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А Ви журналісти!!! чому мовчите???? сором!!!!! боїтесь???? (вибачте за можливу різкість висловлювань..... наболіло)
паучок 2012.04.19, 12:33
Цікаво , а хто так щиро це описав, можливо і в цьому хтозь зацікавлений??? не думали?
паучок 2012.04.19, 12:38
Також приходиш до думки переглядаючи фото, що пані Тетяна Суха не погано по процювала , адже такі детальні фото не без того, що не просто навмання зроблені, можливо також якись інтерес????
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

732
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

568
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8996 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

134

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

661

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

715
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

120
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

253
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

397
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

462