Трамп підриває Меркель, коли вона намагається протистояти Путіну

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вітає президента Росії Володимира Путіна, коли він прибув на міжнародний саміт із забезпечення миру в Лівії 19 січня 2020 року в Берліні. Фотограф: Адам Беррі/Getty Images Europe


Відгуки Дональда Трампа проти Німеччини досягли аж до Москви.

Рішення президента відкликати більше чверті американських військ, розміщених у її країні, залишає канцлера Ангелу Меркель викритою в момент, коли вона посилила тиск на Володимира Путіна і його прийняли в російській столиці.

"Це плювок в обличчя Меркель", - сказав Володимир Фролов, колишній російський дипломат, який зараз є зовнішньополітичним аналітиком. "Але це в наших інтересах".

Після днів невпевненості в офісі Меркель в середу повідомили, що йдеться про відкликання. Пресофіцер Білого дому неодноразово відмовлявся підтверджувати такі дії. Але ЗМІ встановили, що дзвінки тривоги все одно звучать у Берліні, де це було сприйнято як ще один знак охолодження трансатлантичних відносин та зміщення пріоритетів у Вашингтоні.

Незалежно від того, президент США мав намір підірвати зусилля Меркель протистояти Росії, це останній приклад його спроможності стримувати європейських лідерів з непередбачуваною політикою.

На початку цього року, коли пандемія Covid-19 захопила Італію, Трамп заборонив польоти з Євросоюзу, не попереджаючи про це лідерів. У минулому він висловлював свої сумніви щодо положення про взаємну оборону НАТО, що лежить в основі безпеки континенту.

Двоє людей, знайомих з цим питанням, сказали, що колишній посол США Річард Гренелл говорив деякий час про своє бажання змусити США зменшити присутність військ у Німеччині, можливо, шляхом переведення деяких сил до Польщі або шляхом прямого розбиття рівнів військ. Але багато вищих керівників Державного департаменту дізналися, що план був офіційно оформлений на основі новин, що оголосили про скорочення.

Пітер Бейєр, старший депутат Християнсько-демократичного союзу Меркель та трансатлантичний координатор Німеччини, заявив у понеділок, що все ще не знає, чи були звіти "випробувальною кулею" чи приводом для кампанії Трампа. Якщо президент все ж таки піде далі, це означатиме "послаблення трансатлантичного союзу", - сказав він в інтерв'ю.

"Це було б не в інтересах НАТО та його членів, включаючи США, - але в інтересах Китаю та Росії", - сказав він.

Від'їзд 9 500 військовослужбовців США зміцнить несприятливу геополітичну обстановку для Меркель, а Трамп намагається організувати зустріч віч-на-віч з президентом Росії на саміті G-7 й тисне на Німеччину стосовно більш жорсткої позиції щодо Китаю, її найбільшого торгового партнера. Росію виключили з G-7 у 2014 році після того, як вона захопила Кримський півострів в Україні.

Зі свого боку Путін розглядає канцлера як кульгаву качку, оскільки вона заявила, що не буде балотуватися на перевибори, коли її четвертий термін закінчиться в наступному році, сказав Фролов.


Історія зобов'язань

Меркель, арх-прагматик, має цілу історію спроб спілкуватися з Путіним і прийшла до висновку, що варто підтримувати зв'язки з Кремлем, оскільки Росія була санкціонована ЄС щодо Криму, просуваючись вперед газопроводом Північний потік 2 через Балтію в умовах посилення ворожості з боку Вашингтона. Зараз є сумніви щодо того, чи буде коли-небудь завершено посилання на 15 мільярдів доларів США із загрозою санкцій щодо компаній, які втягнуться. Німецькі чиновники кажуть, що вони розчаровані, що натомість отримали так мало за свої інвестиції в Путіна.

На цей момент канцлер відчуває тиск на національному рівні через нові розкриття ролі російської військової розвідки в кібератаці на Бундестаг у 2015 році та страті в Берліні влітку минулого літа, а також нової напруженості в переговорах щодо України, за словами німецької чиновниці.

Меркель підкреслила нове охолодження у стосунках у зовнішньополітичній промові минулого місяця.

Росія "підтримує маріонеткові режими в частинах східної України та нападає на західні демократії, включаючи Німеччину, гібридними ресурсами", - сказала вона.

США відправляє вищих посадових осіб до Відня 22 червня на переговори про контроль над озброєнням з російськими колегами. Адміністрація Трампа хоче допомогти Москві залучити Китай до проведення ширших переговорів щодо обмеження запасів ядерної зброї всіх трьох країн.

Відносини Меркель з Путіним, який обіймав посаду офіцера КДБ у Східній Німеччині до обвалення Берлінської стіни, в кінці травня досягли межі.

Міністерство закордонних справ Німеччини викликало російського посла після того, як федеральні прокурори дійшли висновку, що російський оперативний військовий розвідник причетний до нападу 2015 року на комп'ютерні мережі в Бундестазі.

Меркель заявила, що участь Росії є "обурливою", а МЗС заявило, що Німеччина застосує новий інструмент кібербезпеки ЄС для введення цільових санкцій проти підозрюваних.

Але міністерству довелося більше обговорити з послом Сергієм Нечаєвим.


"Дуже жорстка і кривава людина"

Вбивство грузинського чоловіка 23 серпня серед білого дня в парку Клейнера Тіргартен, за декілька хвилин ходьби від офісу Меркель, спровокувало в той час відкликанню дипломатів з Берліна та Москви та Федерального прокурора Німеччини, який взяв на себе слідство. Він сказав у грудні, що є дані про причетність російської держави до цього нападу.

Поки чиновники чекають результатів розслідування, міністерство заявляє, що "прямо підготовлено до подальших заходів" проти Москви.

Німецькі чиновники, які скаржаться на те, що Росія наполягає на тому, щоб представити себе як посередника в конфлікті, а не як учасника, як нібито учасник конфлікту, ніде не веде переговорів, спрямованих на зменшення бойових дій на сході України. Позиція підриває п'ятирічний Мінський процес, який створив основу для переговорів.

Меркель вже зіштовхнулася з Путіним через вбивство у Тіргартені на саміті в Парижі в грудні, вимагаючи від Кремля передати будь-яку інформацію, яка може допомогти розслідуванню. Але вона отримала маленьку винагороду.

Путін заявив, що жертва, яка мала кілька псевдонімів і, як вважають, воювала проти російської армії в Чечні, була "бойовиком і дуже жорсткою і кривавою людиною". Німецькі чиновники кажуть, що російська допомога ще не надається.

Соціал-демократи, молодший коаліційний партнер Меркель, традиційно мали більш примирливий підхід до Росії, ніж її християнські демократи. Але навіть вони зараз вимагають від канцлера виступати за Путіна.

"Ми не можемо дозволити, щоб подібні речі траплялися на німецькій землі", - заявив в інтерв'ю Нілс Шмід, старший депутат з питань зовнішньої політики в Комітеті закордонних справ Бундестагу. "Ми не збираємось це приймати".

За матеріалами Bloomberg Politics


11.06.2020 962
Коментарі ()

01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

2476
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

883
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1154
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

5610
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2668 1
18.06.2020

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем...

1835

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1056

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4472

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7568

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

5870 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7190
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

60778 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5232
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

460
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

960
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1302
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1315
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

300
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

289
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

516
24.06.2020

Пів мільярда гривень попередньо потрібно Прикарпаттю для ліквідації наслідків стихії. Про це під час брифінгу в Івано-Франківську повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Фіртка. "В області визначилися з сумою першої необхідної фіндопо

1667
21.06.2020

Серед грошових виплат, які згідно із законом належать народним депутатам, є компенсація за оренду житла. Це дуже спірна стаття витрат державного бюджету: з одного боку – багато депутатів, зокрема IX скликання, не мають свого житла в Києві, з іншого

1395 1