Традиційна та без шкоди для фігури: рецепти Великодніх пасок, які вийдуть у всіх

Випікання великодніх пасок для мене асоціювалося завжди з чимось дуже важким і відповідальним.

Тут і тісто правильне треба замісити, і слідкувати, щоб воно не згоріло, і з форми, щоб витяглося, і шапочка, щоб рівна і не крива була. Таких «і-і-і» в мене було достатньо.

Але минулого року я вперше спробувала самостійно спекти паску. Закрилася на кухні й вирішила: «Ну все, час, печу паску!»

Скажу по секрету – з будь-якою випічкою я завжди була на «Ви» і пекти її вперше було ну дуже вже страшно.

Якщо про страх можна забути, то про відповідальність - у жодному разі. Випічка любить зібраність та точність.

Отож, переді мною постало багато питань, мабуть, як і перед вами зараз. А як пекти паску? З чого? А якщо не вдасться? Важливо, щоб вона була за рецептом «правильного харчування», бо ж за фігурою треба слідкувати, але ж решта сім’ї не оцінить таку паску. Караул, що робити?

Знайома історія? Думаю, так. Тому  – видихніть і не панікуйте. Я поділюся з вами своїми рецептами двох великодніх пасок: традиційної і для тих, хто слідкує за фігурою.

Запевняю, рецепти перевірені на власному досвіді, і вдаються навіть у тих, хто кухню і випічку оминає далекими стежками. А страхи щодо великодньої випічки розвіяться. 

Традиційна

Інгредієнти:

Опара:

200 мл теплого молока

100 гр борошна

30 гр цукру

10 гр сухих дріжджів швидкодіючих

Тісто:

500 гр борошна

250 гр сухого кисломолочного сиру

130 гр цукру

100 гр вершкового масла

2 яєчні жовтки

2 яйця

10 гр розпушувача

Дрібка солі

Сухофрукти

Спосіб приготування:

Для опари змішайте тепле молоко, цукор, дріжджі та борошно. Перемішайте до однорідної маси без грудочок. Накрийте та відставте у тепле місце. Опара повинна вирости у 3-4 рази.

Для тіста в окремій посудині почніть збивати жовтки з яйцями та дрібкою солі до пишної білої піни. Маса повинна збільшитися вдвічі. Тільки після цього починайте потрохи додавати цукор.

Знову збиваємо. Додайте розпушувач та влийте в опару. Потім з’єднайте масу з  сухим кисломолочним сиром і вимішайте.

Поступово додавайте борошно. Точну кількість сказати не можна. Тут індивідуально. Я написала приблизну кількість. Тісто має бути липке, але при цьому не рідке.

В кінці додаємо вершкове масло. Вимішуємо 15-20 хвилин, накриваємо і відкладаємо на годину у тепле місце.

Через годину висипаємо ще 50-100 гр борошна і додаємо сухофрукти. Перемішуємо, накриваємо і знову на годину у тепле місце.

Руки розтираємо олією, відокремлюємо потрібну кількість тіста і кладемо у форми. Накриваємо харчовою плівкою. Змажте її олією, щоб не прилипла до тіста. Залишаємо тісто у формах на 30 хвилин у теплому місці, щоб воно підійнялося.

Випікати 40 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Можна накрити фольгою, щоб не пригоріли. Охолоджувати пасочки на решітці, перевернутими на бік.

Паска без шкоди для фігури

Інгредієнти:

250 гр кисломолочного сиру

4 яйця

160 гр рисового борошна

100 мл молока

2 ч.л. розпушувача

30 гр родзинок

5 гр куркуми

Підсолоджувач за смаком

Спосіб приготування:

Родзинки залити на 10 хвилин гарячою водою. Злити воду, просушити паперовим рушником.

Змішайте кисломолочний сир (краще брати брикетований), яйця та молоко. Гарно вимішайте. А ще краще перебийте погружним блендером до однорідної маси.

Додайте решту інгредієнтів та вимішайте ще раз.  Якщо тісто вийшло занадто рідким додайте ще трішки борошна.

Розливаємо тісто по формах. Відправляємо у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Перевірте на готовність. Якщо паска спеклась, виключіть піч і залиште випічку ще на 15-20 хвилин у духовці.

Лайфхаки для випічки:

Як начинку для пасок можна використовувати різноманітні горіхи, сухофрукти та навіть мак.

Форми можна використовувати як металеві, силіконові так і паперові. Пам’ятайте, що металеві форми попередньо треба змастити або застелити пергаментом.

Не відкривайте  духовку перші 30 хвилин.

Не витягуйте гарячу випічку з форм. Дайте їй охолонути.

На час для випікання орієнтуйтеся по своїй духовці. Готовність можна перевірити за допомогою дерев’яної палички.

Кисломолочний сир для «правильної» паски краще обирати брикетний, пастоподібний для кращої консистенції тіста.

Паски можна покривати різноманітною глазур’ю: білкова, шоколадна, зефірна. Тут вже справа смаку і вподобань. Те саме стосується і прикрас: кольорові присипки, горіхи, сухофрукти і так далі. Політ вашої фантазії необмежений.

І найважливіше! Випікайте паски завжди з гарним настроєм та любов’ю.

Смачної паски та веселих свят!


14.04.2020 Люся Грибик 7926 1
Коментарі (1)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273