Традиційна та без шкоди для фігури: рецепти Великодніх пасок, які вийдуть у всіх

Випікання великодніх пасок для мене асоціювалося завжди з чимось дуже важким і відповідальним.

Тут і тісто правильне треба замісити, і слідкувати, щоб воно не згоріло, і з форми, щоб витяглося, і шапочка, щоб рівна і не крива була. Таких «і-і-і» в мене було достатньо.

Але минулого року я вперше спробувала самостійно спекти паску. Закрилася на кухні й вирішила: «Ну все, час, печу паску!»

Скажу по секрету – з будь-якою випічкою я завжди була на «Ви» і пекти її вперше було ну дуже вже страшно.

Якщо про страх можна забути, то про відповідальність - у жодному разі. Випічка любить зібраність та точність.

Отож, переді мною постало багато питань, мабуть, як і перед вами зараз. А як пекти паску? З чого? А якщо не вдасться? Важливо, щоб вона була за рецептом «правильного харчування», бо ж за фігурою треба слідкувати, але ж решта сім’ї не оцінить таку паску. Караул, що робити?

Знайома історія? Думаю, так. Тому  – видихніть і не панікуйте. Я поділюся з вами своїми рецептами двох великодніх пасок: традиційної і для тих, хто слідкує за фігурою.

Запевняю, рецепти перевірені на власному досвіді, і вдаються навіть у тих, хто кухню і випічку оминає далекими стежками. А страхи щодо великодньої випічки розвіяться. 

Традиційна

Інгредієнти:

Опара:

200 мл теплого молока

100 гр борошна

30 гр цукру

10 гр сухих дріжджів швидкодіючих

Тісто:

500 гр борошна

250 гр сухого кисломолочного сиру

130 гр цукру

100 гр вершкового масла

2 яєчні жовтки

2 яйця

10 гр розпушувача

Дрібка солі

Сухофрукти

Спосіб приготування:

Для опари змішайте тепле молоко, цукор, дріжджі та борошно. Перемішайте до однорідної маси без грудочок. Накрийте та відставте у тепле місце. Опара повинна вирости у 3-4 рази.

Для тіста в окремій посудині почніть збивати жовтки з яйцями та дрібкою солі до пишної білої піни. Маса повинна збільшитися вдвічі. Тільки після цього починайте потрохи додавати цукор.

Знову збиваємо. Додайте розпушувач та влийте в опару. Потім з’єднайте масу з  сухим кисломолочним сиром і вимішайте.

Поступово додавайте борошно. Точну кількість сказати не можна. Тут індивідуально. Я написала приблизну кількість. Тісто має бути липке, але при цьому не рідке.

В кінці додаємо вершкове масло. Вимішуємо 15-20 хвилин, накриваємо і відкладаємо на годину у тепле місце.

Через годину висипаємо ще 50-100 гр борошна і додаємо сухофрукти. Перемішуємо, накриваємо і знову на годину у тепле місце.

Руки розтираємо олією, відокремлюємо потрібну кількість тіста і кладемо у форми. Накриваємо харчовою плівкою. Змажте її олією, щоб не прилипла до тіста. Залишаємо тісто у формах на 30 хвилин у теплому місці, щоб воно підійнялося.

Випікати 40 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Можна накрити фольгою, щоб не пригоріли. Охолоджувати пасочки на решітці, перевернутими на бік.

Паска без шкоди для фігури

Інгредієнти:

250 гр кисломолочного сиру

4 яйця

160 гр рисового борошна

100 мл молока

2 ч.л. розпушувача

30 гр родзинок

5 гр куркуми

Підсолоджувач за смаком

Спосіб приготування:

Родзинки залити на 10 хвилин гарячою водою. Злити воду, просушити паперовим рушником.

Змішайте кисломолочний сир (краще брати брикетований), яйця та молоко. Гарно вимішайте. А ще краще перебийте погружним блендером до однорідної маси.

Додайте решту інгредієнтів та вимішайте ще раз.  Якщо тісто вийшло занадто рідким додайте ще трішки борошна.

Розливаємо тісто по формах. Відправляємо у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Перевірте на готовність. Якщо паска спеклась, виключіть піч і залиште випічку ще на 15-20 хвилин у духовці.

Лайфхаки для випічки:

Як начинку для пасок можна використовувати різноманітні горіхи, сухофрукти та навіть мак.

Форми можна використовувати як металеві, силіконові так і паперові. Пам’ятайте, що металеві форми попередньо треба змастити або застелити пергаментом.

Не відкривайте  духовку перші 30 хвилин.

Не витягуйте гарячу випічку з форм. Дайте їй охолонути.

На час для випікання орієнтуйтеся по своїй духовці. Готовність можна перевірити за допомогою дерев’яної палички.

Кисломолочний сир для «правильної» паски краще обирати брикетний, пастоподібний для кращої консистенції тіста.

Паски можна покривати різноманітною глазур’ю: білкова, шоколадна, зефірна. Тут вже справа смаку і вподобань. Те саме стосується і прикрас: кольорові присипки, горіхи, сухофрукти і так далі. Політ вашої фантазії необмежений.

І найважливіше! Випікайте паски завжди з гарним настроєм та любов’ю.

Смачної паски та веселих свят!


14.04.2020 Люся Грибик 7884 1
Коментарі (1)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

607
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2469
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1962 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

656

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1634
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

328
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

276
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

272
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

465
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674