Традиційна та без шкоди для фігури: рецепти Великодніх пасок, які вийдуть у всіх

Випікання великодніх пасок для мене асоціювалося завжди з чимось дуже важким і відповідальним.

Тут і тісто правильне треба замісити, і слідкувати, щоб воно не згоріло, і з форми, щоб витяглося, і шапочка, щоб рівна і не крива була. Таких «і-і-і» в мене було достатньо.

Але минулого року я вперше спробувала самостійно спекти паску. Закрилася на кухні й вирішила: «Ну все, час, печу паску!»

Скажу по секрету – з будь-якою випічкою я завжди була на «Ви» і пекти її вперше було ну дуже вже страшно.

Якщо про страх можна забути, то про відповідальність - у жодному разі. Випічка любить зібраність та точність.

Отож, переді мною постало багато питань, мабуть, як і перед вами зараз. А як пекти паску? З чого? А якщо не вдасться? Важливо, щоб вона була за рецептом «правильного харчування», бо ж за фігурою треба слідкувати, але ж решта сім’ї не оцінить таку паску. Караул, що робити?

Знайома історія? Думаю, так. Тому  – видихніть і не панікуйте. Я поділюся з вами своїми рецептами двох великодніх пасок: традиційної і для тих, хто слідкує за фігурою.

Запевняю, рецепти перевірені на власному досвіді, і вдаються навіть у тих, хто кухню і випічку оминає далекими стежками. А страхи щодо великодньої випічки розвіяться. 

Традиційна

Інгредієнти:

Опара:

200 мл теплого молока

100 гр борошна

30 гр цукру

10 гр сухих дріжджів швидкодіючих

Тісто:

500 гр борошна

250 гр сухого кисломолочного сиру

130 гр цукру

100 гр вершкового масла

2 яєчні жовтки

2 яйця

10 гр розпушувача

Дрібка солі

Сухофрукти

Спосіб приготування:

Для опари змішайте тепле молоко, цукор, дріжджі та борошно. Перемішайте до однорідної маси без грудочок. Накрийте та відставте у тепле місце. Опара повинна вирости у 3-4 рази.

Для тіста в окремій посудині почніть збивати жовтки з яйцями та дрібкою солі до пишної білої піни. Маса повинна збільшитися вдвічі. Тільки після цього починайте потрохи додавати цукор.

Знову збиваємо. Додайте розпушувач та влийте в опару. Потім з’єднайте масу з  сухим кисломолочним сиром і вимішайте.

Поступово додавайте борошно. Точну кількість сказати не можна. Тут індивідуально. Я написала приблизну кількість. Тісто має бути липке, але при цьому не рідке.

В кінці додаємо вершкове масло. Вимішуємо 15-20 хвилин, накриваємо і відкладаємо на годину у тепле місце.

Через годину висипаємо ще 50-100 гр борошна і додаємо сухофрукти. Перемішуємо, накриваємо і знову на годину у тепле місце.

Руки розтираємо олією, відокремлюємо потрібну кількість тіста і кладемо у форми. Накриваємо харчовою плівкою. Змажте її олією, щоб не прилипла до тіста. Залишаємо тісто у формах на 30 хвилин у теплому місці, щоб воно підійнялося.

Випікати 40 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Можна накрити фольгою, щоб не пригоріли. Охолоджувати пасочки на решітці, перевернутими на бік.

Паска без шкоди для фігури

Інгредієнти:

250 гр кисломолочного сиру

4 яйця

160 гр рисового борошна

100 мл молока

2 ч.л. розпушувача

30 гр родзинок

5 гр куркуми

Підсолоджувач за смаком

Спосіб приготування:

Родзинки залити на 10 хвилин гарячою водою. Злити воду, просушити паперовим рушником.

Змішайте кисломолочний сир (краще брати брикетований), яйця та молоко. Гарно вимішайте. А ще краще перебийте погружним блендером до однорідної маси.

Додайте решту інгредієнтів та вимішайте ще раз.  Якщо тісто вийшло занадто рідким додайте ще трішки борошна.

Розливаємо тісто по формах. Відправляємо у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Перевірте на готовність. Якщо паска спеклась, виключіть піч і залиште випічку ще на 15-20 хвилин у духовці.

Лайфхаки для випічки:

Як начинку для пасок можна використовувати різноманітні горіхи, сухофрукти та навіть мак.

Форми можна використовувати як металеві, силіконові так і паперові. Пам’ятайте, що металеві форми попередньо треба змастити або застелити пергаментом.

Не відкривайте  духовку перші 30 хвилин.

Не витягуйте гарячу випічку з форм. Дайте їй охолонути.

На час для випікання орієнтуйтеся по своїй духовці. Готовність можна перевірити за допомогою дерев’яної палички.

Кисломолочний сир для «правильної» паски краще обирати брикетний, пастоподібний для кращої консистенції тіста.

Паски можна покривати різноманітною глазур’ю: білкова, шоколадна, зефірна. Тут вже справа смаку і вподобань. Те саме стосується і прикрас: кольорові присипки, горіхи, сухофрукти і так далі. Політ вашої фантазії необмежений.

І найважливіше! Випікайте паски завжди з гарним настроєм та любов’ю.

Смачної паски та веселих свят!


14.04.2020 Люся Грибик 6870 1
Коментарі (1)

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5050 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2205
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

222

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

134
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

272
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

144
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514