Традиційна та без шкоди для фігури: рецепти Великодніх пасок, які вийдуть у всіх

Випікання великодніх пасок для мене асоціювалося завжди з чимось дуже важким і відповідальним.

Тут і тісто правильне треба замісити, і слідкувати, щоб воно не згоріло, і з форми, щоб витяглося, і шапочка, щоб рівна і не крива була. Таких «і-і-і» в мене було достатньо.

Але минулого року я вперше спробувала самостійно спекти паску. Закрилася на кухні й вирішила: «Ну все, час, печу паску!»

Скажу по секрету – з будь-якою випічкою я завжди була на «Ви» і пекти її вперше було ну дуже вже страшно.

Якщо про страх можна забути, то про відповідальність - у жодному разі. Випічка любить зібраність та точність.

Отож, переді мною постало багато питань, мабуть, як і перед вами зараз. А як пекти паску? З чого? А якщо не вдасться? Важливо, щоб вона була за рецептом «правильного харчування», бо ж за фігурою треба слідкувати, але ж решта сім’ї не оцінить таку паску. Караул, що робити?

Знайома історія? Думаю, так. Тому  – видихніть і не панікуйте. Я поділюся з вами своїми рецептами двох великодніх пасок: традиційної і для тих, хто слідкує за фігурою.

Запевняю, рецепти перевірені на власному досвіді, і вдаються навіть у тих, хто кухню і випічку оминає далекими стежками. А страхи щодо великодньої випічки розвіяться. 

Традиційна

Інгредієнти:

Опара:

200 мл теплого молока

100 гр борошна

30 гр цукру

10 гр сухих дріжджів швидкодіючих

Тісто:

500 гр борошна

250 гр сухого кисломолочного сиру

130 гр цукру

100 гр вершкового масла

2 яєчні жовтки

2 яйця

10 гр розпушувача

Дрібка солі

Сухофрукти

Спосіб приготування:

Для опари змішайте тепле молоко, цукор, дріжджі та борошно. Перемішайте до однорідної маси без грудочок. Накрийте та відставте у тепле місце. Опара повинна вирости у 3-4 рази.

Для тіста в окремій посудині почніть збивати жовтки з яйцями та дрібкою солі до пишної білої піни. Маса повинна збільшитися вдвічі. Тільки після цього починайте потрохи додавати цукор.

Знову збиваємо. Додайте розпушувач та влийте в опару. Потім з’єднайте масу з  сухим кисломолочним сиром і вимішайте.

Поступово додавайте борошно. Точну кількість сказати не можна. Тут індивідуально. Я написала приблизну кількість. Тісто має бути липке, але при цьому не рідке.

В кінці додаємо вершкове масло. Вимішуємо 15-20 хвилин, накриваємо і відкладаємо на годину у тепле місце.

Через годину висипаємо ще 50-100 гр борошна і додаємо сухофрукти. Перемішуємо, накриваємо і знову на годину у тепле місце.

Руки розтираємо олією, відокремлюємо потрібну кількість тіста і кладемо у форми. Накриваємо харчовою плівкою. Змажте її олією, щоб не прилипла до тіста. Залишаємо тісто у формах на 30 хвилин у теплому місці, щоб воно підійнялося.

Випікати 40 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Можна накрити фольгою, щоб не пригоріли. Охолоджувати пасочки на решітці, перевернутими на бік.

Паска без шкоди для фігури

Інгредієнти:

250 гр кисломолочного сиру

4 яйця

160 гр рисового борошна

100 мл молока

2 ч.л. розпушувача

30 гр родзинок

5 гр куркуми

Підсолоджувач за смаком

Спосіб приготування:

Родзинки залити на 10 хвилин гарячою водою. Злити воду, просушити паперовим рушником.

Змішайте кисломолочний сир (краще брати брикетований), яйця та молоко. Гарно вимішайте. А ще краще перебийте погружним блендером до однорідної маси.

Додайте решту інгредієнтів та вимішайте ще раз.  Якщо тісто вийшло занадто рідким додайте ще трішки борошна.

Розливаємо тісто по формах. Відправляємо у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Перевірте на готовність. Якщо паска спеклась, виключіть піч і залиште випічку ще на 15-20 хвилин у духовці.

Лайфхаки для випічки:

Як начинку для пасок можна використовувати різноманітні горіхи, сухофрукти та навіть мак.

Форми можна використовувати як металеві, силіконові так і паперові. Пам’ятайте, що металеві форми попередньо треба змастити або застелити пергаментом.

Не відкривайте  духовку перші 30 хвилин.

Не витягуйте гарячу випічку з форм. Дайте їй охолонути.

На час для випікання орієнтуйтеся по своїй духовці. Готовність можна перевірити за допомогою дерев’яної палички.

Кисломолочний сир для «правильної» паски краще обирати брикетний, пастоподібний для кращої консистенції тіста.

Паски можна покривати різноманітною глазур’ю: білкова, шоколадна, зефірна. Тут вже справа смаку і вподобань. Те саме стосується і прикрас: кольорові присипки, горіхи, сухофрукти і так далі. Політ вашої фантазії необмежений.

І найважливіше! Випікайте паски завжди з гарним настроєм та любов’ю.

Смачної паски та веселих свят!


14.04.2020 Люся Грибик 7296 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1629
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1709
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1697
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5013 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2007 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1392

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

363

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

588

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

760

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

876
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3515
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10084
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

722
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25973
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7587
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

778
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

234
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1112
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

720
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

954