ТОП-10 найбільш корисних літніх продуктів

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

Літо - це час сонця і тепла, відпочинку та зустрічей з друзями, час подорожей і, звичайно ж, по-особливому смачної їжі. Кожній людині, якщо вона хоче бути здоровою, необхідно гарненько урізноманітнити влітку свій раціон, пише Фіртка з посиланням на Ukrmedia.

Адже в цю пору ростуть багато овочів і фруктів, яких практично не дістати взимку або восени. Представляємо вашій увазі десять найбільш корисних фруктів і овочів, які можна і потрібно їсти літом!

Морквина

В будь-якому вигляді. Якщо не подобається сира, можна трохи замаринувати або настругати по-швидкому моркву по-корейськи (тільки не перестарайтеся з перцем!). Цей, здавалося б, звичайний, повсякденний і зовсім пересічний овоч може здорово допомогти зміцнити здоров'я та імунну систему. В одній-єдиній моркві міститься всього лише півсотні калорій, але зате корисних вітамінів і мікроелементів - скільки завгодно! Загалом, частіше хрустіть морквиною!

Капуста

Ви знали, що в давнину лікарі прописували хворим побільше капусти при шлунково-кишкових проблемах і отруєннях? Все тому, що в листках капусти містяться особливі детоксини, які виводять з організму цілу купу шлаків і шкідливих елементів. А ще це чудова профілактика онкологічних захворювань! Про те, наскільки багата капуста вітамінами, ми не вважаємо за потрібне навіть згадувати. Загалом, не лінуйтеся і нарізайте собі капустяний салат не менше кількох разів на тиждень.

Шпинат

Ця цікава травичка не особливо поширена у наших краях, проте знайти її в продажу не складе особливих труднощів. Між іншим, мало хто знає про те, що шпинат - це справжня фабрика з виробництва корисних для організму речовин! Всі можливі види вітамінів, а також природний калій, магній, цинк і селен - ось що таке шпинат. Обов'язково введіть його у ваш раціон!

Броколі

Або цвітна капуста - це, по суті справи, один і той же овоч. Броколі містить у собі просто-таки величезну кількість вітамінів А і В, а також є чудовою профілактикою ракових захворювань шлунка і кишківника. Лікарі рекомендують їсти відварну капусту по кілька разів на тиждень, проте багатьом не подобається цей овоч у зв'язку з його, прямо скажемо, особливим смаком. Тому одного-двох разів на місяць буде цілком достатньо.

Помідори

Свіжі помідори - справжнє джерело вітамінів і мікроелементів! Цей овоч позитивно впливає на судини та серце, а також є профілактикою ракових пухлин. Проте є маленька поправка: їсти помідори потрібно виключно у свіжому вигляді, інакше ніякої користі з них ви отримати не зможете.

Петрушка і кріп

Зелень, вирощену на бабусиному городі, багато хто вважають чомусь, не вартою уваги, така собі звичайна травичка, яку додають у салати або супи. І дуже даремно! Свіжий кріп і петрушка надзвичайно корисні при тиску, вони цілюще впливають на серцево-судинну систему і м'язи. Не виключайте зелень зі свого раціону!

Полуниця

Цю ягоду по праву можна вважати царицею літа. Поспішайте: період дозрівання полуниці складає всього лише три-чотири тижні. За цей час потрібно встигнути з'їсти її якомога більше, адже кількість біологічно активних речовин і різноманітних вітамінів у цієї солодкої червоної красуні просто величезна. А ще вона ну дуже смачна!

Яблука

Яблука можна їсти цілий рік, але краще всього їсти їх тоді, коли вони тільки-тільки з'явилися. Свіжі плоди завжди краще, ніж вирощені у теплицях. Соковиті, солодкі, наливні яблучка багаті залізом, калієм, пектинами, магнієм і безліччю інших корисних речовин. А в їх кісточках міститься необхідний організму йод, так що не нехтуйте і ними!

Абрикоси

Ці фрукти є багатим джерелом фосфору, ліпідів і бета-каротину. Ті, хто їдять абрикоси, очищають свою кров, адже речовини, які містяться всередині цих солодких ласощів, позитивно впливають на судини. Загалом, не забувайте іноді купувати (а краще - зривати прямо з дерева, якщо є де) і з'їдати хоча б парочку.

Смородина

Причому як чорна, так і червона. Обидві ці ягоди - бездонні джерела вітаміну С. Вони вкрай цілюще впливають на організм, поліпшують концентрацію, увагу і бадьорість духу.


Літо - час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет і зарядитися порцією хорошого настрою на цілий рік. Не забувайте, що продукти, які ми їмо, грають в цьому величезну роль! Вдалої відпустки!


28.07.2020 40028
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6430 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10878 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12149 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5796
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3723
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2955

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

478

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

752

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

742

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1051
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

371
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

452
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

535
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4079
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11610
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6643
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1145
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18038
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

398
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

684
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

808
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

757