ТОП-10 найбільш корисних літніх продуктів

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

Літо - це час сонця і тепла, відпочинку та зустрічей з друзями, час подорожей і, звичайно ж, по-особливому смачної їжі. Кожній людині, якщо вона хоче бути здоровою, необхідно гарненько урізноманітнити влітку свій раціон, пише Фіртка з посиланням на Ukrmedia.

Адже в цю пору ростуть багато овочів і фруктів, яких практично не дістати взимку або восени. Представляємо вашій увазі десять найбільш корисних фруктів і овочів, які можна і потрібно їсти літом!

Морквина

В будь-якому вигляді. Якщо не подобається сира, можна трохи замаринувати або настругати по-швидкому моркву по-корейськи (тільки не перестарайтеся з перцем!). Цей, здавалося б, звичайний, повсякденний і зовсім пересічний овоч може здорово допомогти зміцнити здоров'я та імунну систему. В одній-єдиній моркві міститься всього лише півсотні калорій, але зате корисних вітамінів і мікроелементів - скільки завгодно! Загалом, частіше хрустіть морквиною!

Капуста

Ви знали, що в давнину лікарі прописували хворим побільше капусти при шлунково-кишкових проблемах і отруєннях? Все тому, що в листках капусти містяться особливі детоксини, які виводять з організму цілу купу шлаків і шкідливих елементів. А ще це чудова профілактика онкологічних захворювань! Про те, наскільки багата капуста вітамінами, ми не вважаємо за потрібне навіть згадувати. Загалом, не лінуйтеся і нарізайте собі капустяний салат не менше кількох разів на тиждень.

Шпинат

Ця цікава травичка не особливо поширена у наших краях, проте знайти її в продажу не складе особливих труднощів. Між іншим, мало хто знає про те, що шпинат - це справжня фабрика з виробництва корисних для організму речовин! Всі можливі види вітамінів, а також природний калій, магній, цинк і селен - ось що таке шпинат. Обов'язково введіть його у ваш раціон!

Броколі

Або цвітна капуста - це, по суті справи, один і той же овоч. Броколі містить у собі просто-таки величезну кількість вітамінів А і В, а також є чудовою профілактикою ракових захворювань шлунка і кишківника. Лікарі рекомендують їсти відварну капусту по кілька разів на тиждень, проте багатьом не подобається цей овоч у зв'язку з його, прямо скажемо, особливим смаком. Тому одного-двох разів на місяць буде цілком достатньо.

Помідори

Свіжі помідори - справжнє джерело вітамінів і мікроелементів! Цей овоч позитивно впливає на судини та серце, а також є профілактикою ракових пухлин. Проте є маленька поправка: їсти помідори потрібно виключно у свіжому вигляді, інакше ніякої користі з них ви отримати не зможете.

Петрушка і кріп

Зелень, вирощену на бабусиному городі, багато хто вважають чомусь, не вартою уваги, така собі звичайна травичка, яку додають у салати або супи. І дуже даремно! Свіжий кріп і петрушка надзвичайно корисні при тиску, вони цілюще впливають на серцево-судинну систему і м'язи. Не виключайте зелень зі свого раціону!

Полуниця

Цю ягоду по праву можна вважати царицею літа. Поспішайте: період дозрівання полуниці складає всього лише три-чотири тижні. За цей час потрібно встигнути з'їсти її якомога більше, адже кількість біологічно активних речовин і різноманітних вітамінів у цієї солодкої червоної красуні просто величезна. А ще вона ну дуже смачна!

Яблука

Яблука можна їсти цілий рік, але краще всього їсти їх тоді, коли вони тільки-тільки з'явилися. Свіжі плоди завжди краще, ніж вирощені у теплицях. Соковиті, солодкі, наливні яблучка багаті залізом, калієм, пектинами, магнієм і безліччю інших корисних речовин. А в їх кісточках міститься необхідний організму йод, так що не нехтуйте і ними!

Абрикоси

Ці фрукти є багатим джерелом фосфору, ліпідів і бета-каротину. Ті, хто їдять абрикоси, очищають свою кров, адже речовини, які містяться всередині цих солодких ласощів, позитивно впливають на судини. Загалом, не забувайте іноді купувати (а краще - зривати прямо з дерева, якщо є де) і з'їдати хоча б парочку.

Смородина

Причому як чорна, так і червона. Обидві ці ягоди - бездонні джерела вітаміну С. Вони вкрай цілюще впливають на організм, поліпшують концентрацію, увагу і бадьорість духу.


Літо - час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет і зарядитися порцією хорошого настрою на цілий рік. Не забувайте, що продукти, які ми їмо, грають в цьому величезну роль! Вдалої відпустки!


28.07.2020 40685
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

599
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1151
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2460
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1332
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1952 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2909

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

653

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

738

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1629
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

319
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

437
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18355
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7462
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3646
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1032
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10770
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

271
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

265
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

462
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

440
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

673